Střelba a fyzická kondice

Uživatelský avatar
Miata
Příspěvky: 201

Příspěvek#31 » úte 1. zář 2020, 16:48

Jsem jen laik bez aprobace (jen se ZVS). Ale můj prvotní “trénink” po získání ZP byl mimo sušení (nemohl jsem vždy máchat zbraní):
1) mačkání kroužku (časem vyměněn za nastavovací pružinový “mačkač”)
2) do každé ruky malé činky (stačí i 1kg) a v natažených rukách střídavě zvedat do výše očí. Kombinoval jsem to i s držením činek v obou vodorovně natažených rukách na co nejdelší výdrž.
3) k tomu běžné cviky na záda (na zemi) + vynechání všech výtahů (pokud nebydlíš v mrakodrapu) ;) a chození pěšky.
Po čase se mé držení zbraně zlepšilo (doplněno kurzem).
Držím palce



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#32 » úte 1. zář 2020, 16:52

Za mě je ideální doplněk k ZP nějaká sebeobrana nebo bojový umění. Ideálně něco, kde umí fungovat moderně a do tréninku třeba zapojit i tu pistoli. Osobně mam pozitivní zkušenosti s AVSE, ale pokud narazíš na dobrou partu, může to být řeba Krav Maga, Systema, atd. Fyzičku si tam 100% vylepšíš a ještě se k tomu naučíš něco užitečnýho ;)

Uživatelský avatar
electrickota
Příspěvky: 99
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#33 » stř 2. zář 2020, 09:45

Fyzička je dobrá v každým oborou a vždy ti přinese výhodu v pevnějším úchopu, či menší šanci na zadýchání se.
Pro lidi co střílej akční střelbu se mi osvědčila kombinace kardia(kolo) se silovým tréningem horní poloviny(posilka).
Ale letos na většinu z toho seru, a taky to jde :D



Shinnare
Příspěvky: 52

Příspěvek#34 » stř 2. zář 2020, 13:42

Zdar,
ja sem nejvetsi zijici troska na svete, kterou by sejmulo i petilety dite....
S tou CZ75, s kterou se delava zkouska na "nasi" strelnici, sem mel tezkej problem - jak natahnuti zaveru, tak vymacknuti toho rozbornyho cepu... Takze sem tehda jel mesic pred zkouskou kliky a mackani gumovyho krouzku a celkem to pomohlo... Dalsi vec, co se musi radoby vyresit, je stres, respekt ke zbrani a treba v mym pripade i citlivost na hluk. Secko todle + spousta dalsich veci ti ovlivni klepani rukou a konfort pri strelbe. Takze to neni jen vo naky fyzicky nabusenosti, ale i (podle me z vetsi casti) o psychicky pohode...

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#35 » stř 2. zář 2020, 13:55

se suchýma rukama to jde vždycky líp než se zpocenýma
potažmo se pracky taky méně klepou, když někdo nekouká přes rameno



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#36 » stř 2. zář 2020, 15:24

Shinnare píše: ... sem mel tezkej problem - jak natahnuti zaveru ..


Tohle je překvapivě čistě psychická záležitost. Natažení závěru je ve skutečnosti hrozně jednoduchý a drtivá většina lidí to nedává ne proto, že by na to neměli sílu, ale proto, že svoji sílu nevedomě limitujou na hrozně nízký úrovni. To je takovej ten zdravej respekt a strach "abych to náhodou nerozbil". Jakmile tenhle blok překousneš, budeš natahovat všecko levačkou a dvěma prstama ;) Jedna z věcí, kterou lidem řikam, je "když se budeš prát s vystřelenou střelou, kdo vyhraje?" "No, vidíš, a pistole vyhrává."



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#37 » stř 2. zář 2020, 15:53

To asi bude platit také, ale spíš jsem se setkal s tím, že to neutáhli, prostě fakt slabčáci. Stačí pak ukázat, aby šli rukama proti sobě, udělali to "střihem" a nejednou to jde. A pak už jim to jde i normálně, tak tam asi ta psychika bude také pracovat :)
Ten blok jsem pozoroval spíše při puštění toho závěru (abych ti to nerozbil ...) ...

Uživatelský avatar
Brigadier
Příspěvky: 65

Příspěvek#38 » stř 2. zář 2020, 16:03




Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#39 » pát 4. zář 2020, 12:53

Fyzička pro střelbu je docela důležitá. Zkoušeli jste si někdy odstřílet torture test cizinecké legie (malá kolečka) - alespoň 15 koleček s opravami najednou? Bez odpočinku ze střelecké polohy?



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#40 » pát 4. zář 2020, 15:40

Zkousel jsem 50 ranny dot torture. Po jednom jsem byl spoceny, po dvou unaveny, po trech jsem mel dost.



Silmara
Příspěvky: 2

Příspěvek#41 » sob 7. lis 2020, 21:14

Nemám vůbec ráda posilovny, fitka, skupinové cvičení. Nechala jsem si poradit od fyzioterapeuta - jak všeobecně cvičit a posílit pro zdraví zad i celkové. Základ je kalistenika - cvičení s vlastní vahou. Koupila jsem si domů postupně hrazdu do futer, odporový gumy, TRX a nakonec i nějaké činky. Jedu cca rok opatrně a zvolna - kliky, vis, přednosy, shyby (napřed s odporovou gumou). Planky. Je to znát. Třeba ruce při střelbě se mi ruce skoro vůbec neklepou, ve srovnání s jinými, přestože ve střelbě jsem začátečník. Pár minut cca 3x týdně mi dost pomohlo. Vyplatí se nakoukat si videa perfektního provedení cvičení nějakého fyziogymu na webu nebo konzultovat osobně s dobrým fyzioterapeutem, který má i trenérskou kvalifikaci, či je sám úspěšný v nějakém všestranném sportu.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#42 » sob 7. lis 2020, 21:37

Kalistenika je super, cvičím ji už roky, dá se cvičit kdekoliv a kdykoliv. Ale dřív nebo později je stejně potřeba doplnit ji železem. Teda pokud se chceš posouvat dál. Ať už v podobě přidaného závaží (weighted calisthenics) nebo cviky, které jdou bez činek špatně (třeba deadlift). Ale jako u všeho je potřeba dělat to poctivě a nenechat se zblbnout závodníky z crossfitu.

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#43 » sob 7. lis 2020, 21:49

Je to krásne, ale keď roky nezastavíš, svalstvo ochabuje, trištvrterok koronakarantény doma kvôli veku svojmu aj partnerky, navyše jej zdravotný stav s nepríjemnou diagnózou, obmedzenia vychádzania, lockdown - a zrazu zistíš napriek cvičeniu, že fakt tú zbraň neobtiahneš, hoci pred rokom si celú LOSku bezva zvládol, že rozborka robí čoraz väčší problém, že zásobník rukou nenaláduješ ale musíš si pomôcť nabíjačom... :evil:



Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#44 » sob 7. lis 2020, 22:44

To Kečup: taky dělám správce na své vlastní střelnici a pořád to dokola všem neopakuji. Já vůbec nechápu proč tady se všema těma pitomcama vlastně ztrácíš čas. Tvoje příspěvky jsou jedny z nejarogantnějších co jsem tu poslední dobou viděl. Jo a střílím hodně pod 1 MOA i doopravdy nejenom tady.



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#45 » sob 7. lis 2020, 22:53

Brigadier píše:https://m.youtube.com/watch?v=24Bf6I6sUiY


Tak to je dokonaly! Diky :twisted:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: fantom77 a 12 hostů