Poraďte zimní boty



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#1 » úte 12. črc 2022, 17:00

Až se tě zima zeptá, cos dělal v létě...
Usoudil jsem, že toto fórum je určitě plné lidí kteří se ať už služebně nebo v rámci sportovních aktivit pohybují i v zimě často delší dobu venku a že by mi mohli dobře poradit. Letos na jaře mě opustily boty které jsem používal v zimě do přírody, na střílení anebo na práci venku, byly to obyčejné policejní zateplené kanady, někdo by možná řekl nic moc, ale já jsem byl s nimi mnoho let docela spokojený. Chtěl bych posunout laťku trochu výš (zase ne moc) a pořídit si nové podobné boty které:

- ochrání proti zimě a normálnímu mrazu
- hned nepromoknou
- budou alespoň trochu dýchat, aby se v nich nepařila noha
- bude se v nich dát ujít pár kilometrů bez puchýřů

A teď to nejdůležitější, mám široké platfusácké ploutve s vystouplými klouby palců do stran a vysoký nárt, většina dnešních bot je podle asijského vzoru na uzoučké tenoučké nožičky a tím pádem se pro mě po chvíli chození stávají mučícím nástrojem - botami španělskými. Děkuji předem za tipy.

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#2 » úte 12. črc 2022, 17:37

já mám taky široké ploutve s vysokým nártem a vyhovuje mi poslední série Prabosů (na doporučení soldato.cz), které mají údajně záměrně širší kopyta (konkrétně mám Beast Ankle a Vagabund High)
...no ale nevim jak moc to splňuje zimní botu :? poslední dobou se moc do reálné zimy nedostávám



Sody
Příspěvky: 316

Příspěvek#3 » úte 12. črc 2022, 17:45

Co takhle nějaké pohorky? Na chození super, většinou mají nějakou membránu a zima se dá vyřešit tlustými ponožkami. Nemusí to být hned HanWagy za sedmičku. Nedávno jsem cvičně koukal na boty v Decathlonu a některé vypadaly docela použitelně.



Vladimir9
Příspěvky: 26

Příspěvek#4 » úte 12. črc 2022, 18:31

Olang Logan. Už ani nevím, jak dlouho je mám.(5-6let?) Nosím jen v zimě.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#5 » úte 12. črc 2022, 18:33

V zimě to chceš nosit kam a jak? Je rozdíl vyrazit na chvíli ven nebo sedět půlku noci na posedu.



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#6 » úte 12. črc 2022, 18:56

Díky všem za rychlé reakce.
@Mac.42, ty Prabosy nevypadají zle, ale odolné proti chladu jsou akorát Prepper High GTX a to nevím, jestli není pro mě už overkill...

@Sody, mám v plánu, Děkatlon mám kousek od baráku, až se vrátím z dovolené, mrknu tam.

@Vladimir9, tam mají nějakou jejich membránu, že? Jak je to s tou nepromokavostí? A ta podrážka mi přijde taková nevýrazná, jak se to chová když je naklouzáno?

@Střelec, na chození, myslivec nejsem, na posedu bych neseděl, ale chodil bych po lese.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#7 » úte 12. črc 2022, 19:05

Low cost slušná kvalita: Lidl trekingové boty kotníkové 600 Kč. Občas do lesa na práci na hory do sněhu na zničení, na los, pocakat barvou nevadí, super za málo peněz. Mám, nově jsem koupil druhé. Ve sněhu jsem je měl několikrát ty první 8 h... sucho.



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#8 » úte 12. črc 2022, 22:53

Ja nosim jedny boty celej rok i ve snehu (normalne nejaky trekovy co se daji koupit v obchodech se sportem typu Rock Point, Hudy a podobny). Proste jenom beru trosku normalne drahy (tzn ne za tisicovku, ale ne za 7 :) ). Vetsinou vydrzi par let takze za me dobry.

Na strelnice (a do bahna) jsem poridil v decathlonu "Fleshside MTD hnede" (puvodne jsem chtel jiny, ale ty zrovna nebyly, popravde nakonec asi dobre, tyhle jsou lepsi i kdyz drazsi :) ). Tyhle nosim na venkovni i v lete i v zime. Uz se mne i povedlo v nich uklouznout na zledovatelym kamenu a po kotnik sklouznout do proudici reky. To bylo na zacatku dne, takze pak jsem v nich jeste nejakou hodinu byl (dejme tomu tak 2-3 hodiny po). Vsechno v pohode, takze za ty penize uplne nadherna koupe. Asi bych doporucil klidne koupit i jako zimni boty.



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#9 » stř 13. črc 2022, 20:48

Jaky mas rozpocet? Ja nosim od jara do jara Lowy a nemuzu si na ne stezovat. Super boty.

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#10 » čtv 14. črc 2022, 08:12

...mně tedy právě Lowy nepřišly moc široké

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 13 hostů