Policie je na hraně přežití - k čemu nám bude?

Uživatelský avatar
Zoufalec
Příspěvky: 223
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » sob 6. srp 2011, 15:32

A zprávička z jiného soudku. I když se to také týká nás všech.
http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot ... =centrumHP
Kam to v naší republice spěje s tolik proklamovanou všeobecnou bezpečností? Stát si přivlastňuje monopol na ochranu obyvatelstva, ale toto nezvládá už hodně dlouho a bude ještě hůř. Ten stejný stát se nás snaží odzbrojit a bojím se toho, že se mu to povede. Nechci rozebírat soudy, tam je to úplně v prdeli. Chci se věnovat PČR.
Policie nemá na vyšetřování, policie nemá na benzín, policie nemá na uniformy, policie nemá náboje, policie nemá na platy, policie nemá na provoz služeben, policie nemá nanic.
Když se nad tím zamyslím, chrání mě vůbec policie?
Co když budou pronásledovat pachatele závažného trestného činu a dojde jim benzín? To mu zamávají, nebo vůbec za ním nepojedou? Už jsem byl svědkem násilného přepadení a PČR si to přisrala za 55 minut od nahlášení (ze služebny to měli 2 km). Přijeli, konstatovali, že pachatel už není na místě činu a odjeli. Tím jsem dospěl k rozhodnutí: bráním se sám a jenom sám, protože tento stát mě nepomůže, tento stát dokáže jen trestat.
V článku mě zaujala jedna věta kterou volně přeložím: když si poldové rozbijou auto, žádný jiný nedostanou. Co to je? To je nemají pojištěný? Vládne jim tam nějaký divný systém.
Podobná úvaha se dá vést i na téma armády.
Prošel jsem základním výcvikem a troufám si tvrdit, že jsem se naučil disciplíně, zodpovědnosti, týmové práci, porozuměl jsem zbraním, naučil jsem se používat jak ruční zbraně (52, 82, 58, 59) tak i větší kalibry (30mm PLDvK, 82mm minomet), prošel jsem výcvikem první pomoci a hlavně, to co mě naučila armáda, dokážu dodnes v krizových situacích použít.
Dnes je to jenom dojná kráva. Viz: Pandur, Casa,...
Je mi velice smutno a nejraději bych šel zvracet.



Vlada
Příspěvky: 32

Příspěvek#2 » sob 6. srp 2011, 18:52

"Prošel jsem základním výcvikem a troufám si tvrdit, že jsem se naučil disciplíně, zodpovědnosti, týmové práci, porozuměl jsem zbraním, naučil jsem se používat jak ruční zbraně"
Me to teda prijde jako protimluv, ale mozna si pod pojmem "naucit" jen predstavuju trochu neco jinyho nez ty. Na vojne se toho podle me mnoho naucit neda. Slova jako "disciplina", "tymova spoluprace" ci dokonce "zodpovednost", take rozhodne nejsou to prvni, co se mi vybavi pri vzpomince na vojnu. Snad mozna kdyz byla na dva roky za hluboke totality, tak to zachazeni se zbranemi se tam clovek jakz takz naucit mohl.

Btw je to ponekud OT, ale docela me irituje, kdyz za podobne prispevky pisatel prihazuje ruzne "kauzy" (Pandur, padaky, policejni pistole etc.), ktere jsou casto kauzami jen na zaklade medialni masaze a neznalosti - uplne typicky padaky, ale o tom ostatnim to vesmes plati ve vetsi, ci mensi mire take - viz treba "Pandury v cene Abramsu" a podobne zhovadilosti, kterych se lide buhviproc hned bez jakehokoliv overeni chytnou ("Psali to na Internetu, tak to musi byt pravda!").
Takze opatrne s tim kauzovanim prosim.

Jo a jeste jedna drobnost - zkusil jsi zavolat mestskou policii? Oni maji obvykle daleko lepsi dojezdove casy (vetsi pocet PMJ) a kupodivu casto i ochotu neco resit (lepsi platy, lepsi podminky = mene otraveni straznici), nez PCR.
A ano, vim jakou povest mestska policie ma. Drive platila poucka, ze k mestakum jde ten, koho nevezmou k PCR. V poslednich letech to nicmene byva spise naopak.
Taky bych si dovolil upozornit na drobny, ale dle meho nikoliv nepodstatny fakt - MP musi mit (narozdil od PCR) zbrojni prukaz, takze krom toho ze musi projit stejnym martyriem jako my, tez je podstatne vyssi pravdepodobnost, ze trenuji se zbrani na strelnici i ve svem volnem case. To jen tak na okraj.

Uživatelský avatar
Zoufalec
Příspěvky: 223
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » sob 6. srp 2011, 20:18

Začnu od konce. MP se nedovolám. Slouží cca 8 hodin denně a to velice nepravidelně. Jinak je telefon vypnutý. Ti naši dostanou 100 nábojů na rok. Střílet ve svém volném čase a za své? To ani náhodou. Znám jen jediného strážníka který střílí za své.
Ke kvalitě strážníků. Mě zatím nic dobrého neudělali. Jsem normální občan a MP vidím JEN jak kontrolují rychlost, parkování, parkovací lístky. Jednou když jsem jim volal (obtěžování mojich dětí partičkou feťáků v Boskovicích na náměstí), mě ženská řekla do telefonu, že to není jejich starost a položila mě to. Takže MP neberu. Buzerovat řidiče a vybírat prašulky pro město to jim jde velice dobře.
Nevím jakou vojnu jsi měl ty, ale já na ni vzpomínám v dobrém.
Absolvoval jsem ji 90-91 na protiletadlové PŠ ve Zvolenu. Jako ''stálý stav'' velitel děla jsem se dostal k ledasčemu. Střílet z minometu, PL rychlopalného dvojčete, bez omezení SA UK Pi. To v té době šlo.
A ta věta kterou jsi citoval?
Disciplína - na gumové PŠ to jinak nešlo.
Zodpovědnost - na krku 25 vyplašených bažantů a hlídat je ve dne, v noci.
Týmová práce - bez té to na kanonu nejde. Jeden něco opomene a druhej je v lepším případě bez prstů.
Tebe irituje přihazování podobných kauz? Vše co se nakupuje za ''státní'' je od počátku zkurvený. To tě neirituje, že ti, kteří mají vlastně tyto obchody dozorovat, podvádí, lžou, žerou, mlaskají, hrabou jenom pro sebe, ještě se tomu smějí a Ty to platíš. Navíc seš shrbenej a ještě děkuješ. To jsem zapoměl na Gripeny.
Popřemýšlej co Českej stát, za posledních třeba deset let, nakoupil výhodně? Myslím tím výhodně pro daňového poplatníka.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#4 » ned 7. srp 2011, 08:39

Oddělil jsem to a prosím aby jste se věnovali policii a netahali do toho armádu.



Vlada
Příspěvky: 32

Příspěvek#5 » pon 8. srp 2011, 10:34

Pravda, ono to zalezi mesto od mesta, ja mam s mestskou zkusenosti jen v Praze, ale to i se statni a v podstate to co pises o mestske presne odpovida mym zkusenostem se statni :) (s mestskou tedy taky, kdyz to vezmu z doby pred.. asi osmi lety, nebo tak nejak). To ze delaji 8 hodin je kravina, oni maji PMJ tak jako PCR, na 156 by ses mel dovolat vzdy, ale znova rikam - mozna ze na mensich mestech to chodi jinak.
K te discipline atd. - v tyhle rovine se to naucis i v kteremkoliv strojirenskem podniku a nejspis i lip (leda by byl statni..).

Eh, jasne, jsem shrbeny a jeste za to dekuju :roll: evidentne jsi vubec nepochopil pointu. Jde o to, ze spousta tech tzv. "kauz" vubec kauzy nejsou, respektive jsou to kauzy diky mediim. Tvoje zminka Gripenu je uplne ukazkova, vyhodnejsi to pro ceskou stranu totiz uz byt asi nemohlo, ale to je armada, takze se kouknu kam to Patrik oddelil a kdyztak budu pokracovat tam.

edit: aha, ted mi doslo ze tohle je vlastne to oddelene vlakno, tak nic :)



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#6 » pon 8. srp 2011, 11:08

Pro armádu si klidně založte další vlákno.

Uživatelský avatar
Zoufalec
Příspěvky: 223
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » pon 8. srp 2011, 15:03

Malá města a PMJ? Nenech se vysmát. 2 - 3 strážníci se střídají u radaru, nebo obcházejí parkovací lístky. To je tvrdá realita. Když má město dost peněz, dostanou malé služební autíčko. Prahu a ostatní ''velkoměsta'' do toho netahej.
Ale to jsme odbočili od PČR, kvůli které vzniklo toto vlákno.



Vlada
Příspěvky: 32

Příspěvek#8 » úte 9. srp 2011, 14:00

Tak ja samozrejme nevedel ze kteryho mesta jsi, jasne jsem napsal, ze mam zkusenosti s Prahou, spis me zarazi tvoje jistota, ze s PCR je to lepsi. Vlastne beru zpet - z tveho prvniho postu je jasne, ze neni :)



alibaba
Příspěvky: 328

Příspěvek#9 » stř 10. srp 2011, 15:46

Policie vzdy slouzi jako utlakova slozka na obyvatelstvo .Utlakova slozka elity a je smutne ze si elitu casto obyvatelstvo voli ,aby jim vladla ,policajtum se vyhybame jak jen muzeme a ti praskaci budou policajty odhozeny jako spinavy hadr ,jo a jestli si myslite ,ze vam policajti pomuzou ,tak ja mohu v Arizone vam prodat krasny pozemek s vyhledem na Tichy ocean :lol: :lol:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů

cron