Možnosti sebeobrany mimo město+učinek pepř. střely na psy

Uživatelský avatar
Grasel
Příspěvky: 410

Příspěvek#76 » pon 8. pro 2014, 16:33

Chip píše:Myslim že zase tak naivni není. Co by zbyvalo jiného? Nejsem sice psovod, ale 10 let střelecký instruktor u PČR, takze jsem spoustakrat dělal figuranta psovodům jak s rukávem, tak i s ringem. Při váze 95 kg člověk psa ustoji, zvláště když ho protočí a pak už by nebylo tak těžké vytáhnout zbraň a přitisknout ji k pejskovi, pokud teda člověk nosí v komoře. Ostatně, co by člověku zbyvalo jiného? Nechat se sežrat?



Jistě že ne, každej se brání co to jde, to je jasný. Ale sám píšeš - měl jsem rukáv nebo oblek, zdalipak by ti to tak šlo v tričku s krátkým rukávem proti 80 kg rotwíčkovi, nebo kavkazanovi, středasijci? Protočit zvládneš psa o velikosti a hmotnosti ovčáka, ale s rukávem, nevěřím že by to někdo dokázal ,,na holo". Navíc na cvičáku máš jistotu že u tebe stojí i psovod toho psa, který ho v případě problémů (zákus do obličeje atd.) odvolá, na což se někde v lese nebo na poli spolehnout nelze.
Jediná rozumná rada je vyhnout se konfliktu za každou cenu..



Ravkar
Příspěvky: 122

Příspěvek#77 » pon 8. pro 2014, 16:38

Já se velmi bojím napadení psem. Nosím s sebou teleskop, ale nejsem si jist, že by adrenalinem napumpovaný pes pustil... Možná nůž... Lepší, než střelná. V tomto případě.



azavak
Příspěvky: 88

Příspěvek#78 » pon 8. pro 2014, 16:49

Oba máte pravdu,ale né všichni jsme instruktoři u PČR s 10letou praxí,nemáme skoro 100 kilo a světe div se nejsou tu jen NO.Kousáni na cvičáku je něco jiného než utok nasraného psa.Ja sám tuto zkušenost naštěstí namám.Pokud to v Tobě nevyvolává špatné vzpomínky na které bys raději zapoměl,mužeš popsat zranění,co taková potvora dokáže?



E-Ryc
Příspěvky: 516

Příspěvek#79 » pon 8. pro 2014, 17:47

V jakesi survival knizce tvrdili, ze zakouslemu psovi jde relativne snadno zlamat vaz (s tim, ze na vlka to nefunguje, protoze ma dobre "obrostlou" pater). Mozna je to urban legend, netusim. Ale dostatecne chladnokrevny by na to byl asi malokdo i pokud je to pravda...



azavak
Příspěvky: 88

Příspěvek#80 » pon 8. pro 2014, 19:18




Milanos
Příspěvky: 73

Příspěvek#81 » pon 8. pro 2014, 19:48

azavak:nevím jestly to bylo na mě s tím zraněním
no každopádně ti odpovím protože jsem nějak nenašel že by zde někdo psal že už ho nějaký pes napadl no popsat to klidně můžu špatné vzpomínky že by mě to nějak ovlivňovalo nemam.
Mám dokonce i foto dlaně jak dopadla po tom co překousl z předloktí a já ho odstrčil dlaní ale nebyl jsem dost rychlej ono to ani pořádně nejde :D :
Obrázek
no každopádně první útok směřoval na předloktí které jsem mu nastavil, ale nějak ještě přetím než se zakousl jsem trhl rukou zpět asi si to mozek rozmyslel no to mi pomohlo v tom že se nezakousl naplno ale špičák se svezl po kosti ze směru od kterého utočil takže žádné vážné zranění jen dírka v mase.
Poté si toho asi všiml i pes tak se snažil překousnout a toho jsem využil i já a dlaní proti jeho tlamě jsem ho odstrčil tak vzniklo to zranění na ruce jak říkám jsou to fofry takže bez nějakého kousnutí se to asi neobejde pokud to nemáte natrénované což já neměl bohužel :)
no to odstrčení ho vyvedlo z míry a mě dalo čas na taktický ústup :) při kterém se ten hajzlík vzpamatoval moc rychle na můj vkus a ještě mi stihl kousnout do pravé nohy do stehna když jsem zrovna už zkoušel přelítnout náš plot :lol:



azavak
Příspěvky: 88

Příspěvek#82 » pon 8. pro 2014, 20:24

milanos-děkuji.Musel to byt pěknej fičák.



Milanos
Příspěvky: 73

Příspěvek#83 » pon 8. pro 2014, 21:13

jj todle všechno se odehrálo v řádu sekund přitom se od začátku nezdálo že pes chce utočit normálně běžel směrem ke mě nevrčel neštěkal nic až když byl kousek ode mě tak zavrčel a rovnou šel do mě asi se mu něco nezdálo.
Takže v mém připadě nebyl čas se ani na něco připravit, ale podle mě je to asi vyjímka nebo aspoň si to myslím co jsem občas shlédnul videa na youtube tak většinou štěkají dorážejí a pak na to jdou z ostra to by byl asi ideální případ kdy je dost času na pořádnou obranu ať už střelnou zbraní, nožem nebo teleskopem.
Každopádně by jsem se vůbec nebál bránit střelnou zbraní kdyby si mě tam podával několik minut tak nevím jak by jsem vypadal minimálně by to bylo na x měsíců léčení a nejspíše i trvalé následky a už vůbec si nedokážu představit kdyby tam šlo nějaké dítě nebo drobnější žena a pes by je strhl na zem.
Každopádně mi nějak psi nevadí pokud jsou pod dozorem a vedením majitele.
Volně pobíhající psi kde není ani majitel tak u těch už si dávám pozor co dělají, ale každopádně hned nelovím zbraň mám rád psi, ale přeci jen je to zvíře takže jim prostě na 100% nevěřím a tak nějak povědomě jsem už připraven že se muže stát cokoliv tak si je více hlídám :)

Uživatelský avatar
Gash
Příspěvky: 150

Příspěvek#84 » pon 8. pro 2014, 21:42

Jednou jsem taky zažil takovou vypjatější situaci.
S kamarádkou jsme byly v noci na projížďce a cestou jsme se chtěli pěšky zastavit na rozhledně. Při cestě zpátky jsme šli přes takovou malou vísku, kde byla osvětlená akorát hlavní silnice (po té jsme šli). Jdeme a vše v pohodě, v dálce štěká pes směrem od baráku na kopečku cca 100metrů od silnice a my jdeme dál...jenže to štěkání se rychle přibližovalo. Kouknu tím směrem a vidím flek, jak se k nám žene a plot žádnej. Tak hned ruku na zbraň a tasím, kamarádku za sebe a nalovil jsem svítilnu v kapse. Pes se zastavil na opačném kraji vozovky a dál už nešel a štěkal...tak jsme po zpátku pokračovali dál k autu. Nebylo to vůbec příjemné. Kdyby se ten pes nezastavil, tak bych chtě, nechtě byl nucen střílet a spoléhat na to, že se trefím nebo, že se pes lekne.

Ten pes nebyl přivázanej, plot tam žádnej nebyl



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#85 » úte 9. pro 2014, 01:41

Fakt blbá zkušenost, nezávidím, bránit se, jakkoliv !



Ravkar
Příspěvky: 122

Příspěvek#86 » úte 9. pro 2014, 07:54

To Gash: pokud jsi byl ženatý nebo ona vdaná, mohl to být pes-agent-strážce morálky, vyslaný vašimi protějšky [emoji1] Teď vážně... útok běsnících zvířat je mou noční můrou. Natožpak ve tmě. Jsi dobrý!

Odesláno z mého HUAWEI P7-L10 pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
Gash
Příspěvky: 150

Příspěvek#87 » úte 9. pro 2014, 11:10

Ženatí/vdaná ani zadaní jsme nebyly...a i kdyby, byla to pouze procházka.
Nohy se mi klepaly ještě v autě, bylo to poprvé kdy jsem musel vytáhnout zbraň na obranu, nikoliv na uklizení/čištění či střelbu na terče.
A tuto nezodpovědnost možná přímo demenci nesnáším na majitelých psů. Nechá přes noc volně puštěnýho psa. Je to prostě na hlavu! Kdyby ten pes opravdu zaútočil a třeba na někoho jiného, tak se to ten majitel dozví až ráno, až uvidí na silnici blikat záchranku a policajti mu budou klepat na dveře!



HonzaLBC
Příspěvky: 558

Příspěvek#88 » stř 10. pro 2014, 00:16

Grasel píše:
Chip píše:Myslim že zase tak naivni není. Co by zbyvalo jiného? Nejsem sice psovod, ale 10 let střelecký instruktor u PČR, takze jsem spoustakrat dělal figuranta psovodům jak s rukávem, tak i s ringem. Při váze 95 kg člověk psa ustoji, zvláště když ho protočí a pak už by nebylo tak těžké vytáhnout zbraň a přitisknout ji k pejskovi, pokud teda člověk nosí v komoře. Ostatně, co by člověku zbyvalo jiného? Nechat se sežrat?



Jistě že ne, každej se brání co to jde, to je jasný. Ale sám píšeš - měl jsem rukáv nebo oblek, zdalipak by ti to tak šlo v tričku s krátkým rukávem proti 80 kg rotwíčkovi, nebo kavkazanovi, středasijci? Protočit zvládneš psa o velikosti a hmotnosti ovčáka, ale s rukávem, nevěřím že by to někdo dokázal ,,na holo". Navíc na cvičáku máš jistotu že u tebe stojí i psovod toho psa, který ho v případě problémů (zákus do obličeje atd.) odvolá, na což se někde v lese nebo na poli spolehnout nelze.
Jediná rozumná rada je vyhnout se konfliktu za každou cenu..


Přihodím své zkušenosti, zažil jsem si psa na rukávu, "na holo" i v obličeji. V mládí cvičák, potom vojna na Grabštejně jako psovod, tam jsem si mockrát zkusil psa i "na holo". Přivezli psy z výkupu od civilních chovatelů, dostal jsem třeba dvacet nových psů, šoupnout do kotců a druhý den se jít seznámit - vlézt do kotce "na holo", vyčistit, nakrmit, "pomazlit se :-D", občas se nepovedlo psa zvládnout => vojenská ošetřovna můj druhý domov :-D Ale většina jizev se za tu dobu už zahojila a už skoro nejsou vidět. Ale hlavní zjištění, i pes na holé ruce se dá zpracovat a zvládnout, jen ta ruka trochu potom bolí :-) Ale lepší rozhodnout se sám, kam nechám psa při útoku se zakousnout, raději nastrčit ruku, než třeba obličej. Jednou jsem se neopatrně otočil zády ke kavkazovi, skočil mi na záda, skončil jsem na zemi pod ním, ale povedlo se mi vymotat se a dokonce zázrákem bez jediného škrábance :-) "Nejlepší" zážitek jsem měl cca deset let zpět, chvilka nepozornosti a visel mi NO na obličeji, horní ret "seříznutý" zubem, visel mi na kousku kůže, obě nosní dirky otevřené až k tváři, tváře trochu děravé, pes se celkem vyřádil. Ale i v takové situaci jsem psa zvládnul sám, holýma rukama a bez cizí pomoci, že mě obličej ku***sky bolí jsem si uvědomil až v nemocnici, když kolem mě lítali doktoři, šok a adrenalin dělá hodně. Naštěstí mě dali celkem slušně do pořádku a dobře se to zahojilo a teď už mám jen pár menších jizev na památku.

Uživatelský avatar
Grasel
Příspěvky: 410

Příspěvek#89 » čtv 11. pro 2014, 18:45

Můžu dotaz? V kterým roce jsi byl na Grabštejně?



HonzaLBC
Příspěvky: 558

Příspěvek#90 » čtv 11. pro 2014, 23:14

Už je to dávno, Duben 97/Březen 98, takže ze všech jizev už mám po té době jen hromadu malých bílých jizviček :-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 hostů

cron