Střelecký kurz



Xerxes
Příspěvky: 484
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » stř 13. úno 2013, 08:54

Zdravím,
delší dobu uvažuji, že bych zkusil absolvovat nějaký střelecký kurz, abych zdokonalil své chatrné střelecké dovednosti. Proto jsem se chtěl zeptat, zda již někdo z vás podobný kurz absolvoval, nebo zda by mi mohl nějaký doporučit. Já sám jsem při brouzdání webem narazil na následující (tak pokud jste na nějakém z nich byli, zajímaly by mě reference :) ):
http://www.obranna-strelba.cz/kurzy/kurz-obranne-strelby-I
a
http://www.streleckaskola.cz/strelecke-kurzy/strelecky-kurz-skupina
přičemž sám bych se klonil k tomu prvnímu, je levnější a trvá dva dny, oproti tomu druhému, který je jen na jedno odpoledne.
Díky za tipy ;)

Uživatelský avatar
NuclearBlast
Příspěvky: 127

Příspěvek#2 » stř 13. úno 2013, 10:30




reddog
Příspěvky: 126

Příspěvek#3 » stř 13. úno 2013, 11:00

http://www.bojovesimulace.cz/
Neni to jen o strileni, indivindi pristup.



Davcoun
Příspěvky: 19

Příspěvek#4 » stř 13. úno 2013, 12:39

Mohu dopporucit Base47 http://www.base47.cz/ a samozrejme vyse uvedeny Aegis .

Uživatelský avatar
NuclearBlast
Příspěvky: 127

Příspěvek#5 » stř 13. úno 2013, 15:12

Samozřejmě pokud neni problém vzdálenost a cena, tak jednoznačně http://www.costaludus.com/

Uživatelský avatar
frantisek
Příspěvky: 114
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#6 » stř 13. úno 2013, 16:30

Realisticky pohled na kurs Radka Libovickeho.
http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2009101804
Absolvoval jsem tez, pak jakesi vstupni skoleni na LOS. Tam zjistis co vse neumis a umet bys mel.
Pak uz jen pilovat a drillovat ....



Xerxes
Příspěvky: 484
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » čtv 14. úno 2013, 08:40

Díky všem za tipy ;). Ten Aegis taky nevypadá špatně,ale asi nakonec zvolím toho Radka Libovického.

Uživatelský avatar
NuclearBlast
Příspěvky: 127

Příspěvek#8 » stř 24. dub 2013, 13:07

Tak jak to dopadlo?
Já se zúčastnil kurzu Akademie Aegis a opravdu mohu každému vřele doporučit....

Uživatelský avatar
eM
Příspěvky: 62

Příspěvek#9 » ned 12. kvě 2013, 21:58

Máte někdo zkušenosti s tím Týcem zmiňovaným na začátku? (http://www.streleckaskola.cz/strelecke- ... rz-skupina)

Praktická střelba a obecně spíše sportovnější pojetí střelby mě vcelku láká. Takže bych nejdřív rád začal více sportovně a pak přešel na obranou střelbu.



Návštěvník

Příspěvek#10 » ned 12. kvě 2013, 23:46

Jestli myslis Adama Tyce (sorry, pisu z telefonu), byl jsem u nej pred par lety v Plzni. Bylo to vyborne, zadne hustotakticke vylomeniny, jen sportovni pristup zamereny na maximalni efekt.

Uživatelský avatar
eM
Příspěvky: 62

Příspěvek#11 » pon 13. kvě 2013, 00:04

Jop, přesně Martina Týče a P. Znamenáčka. Obranou střelbu bych neodsuzoval, ale rád bych začal nejprve sportovněji.

A můžu se zeptat, měl jsi ten "odpolední" skupinovej kurz á za 2500 Kč? Je fakt, že je to docela prachů za pár hodin... bylo to dostatečně intenzivní?

Uživatelský avatar
Tata
Příspěvky: 24

Příspěvek#12 » sob 23. čer 2018, 16:40

Mám za sebou základní pistolový kurz ThorTac

http://thortac.com/produkt/kurz-strelby ... a-ostrava/

Plusy
- Možnost platby přes Benefit Plus body
- Přiměřený obsah základního kurzu
- Instruktor

Mínusy
- Omezená funkčnost „e-shopu“, zpracování objednávky a veškerá organizace kolem
- Nekomunikace ThorTacu
- Zadýmená vnitřní střelnice a její malá kapacita
- Závěrečný test
- Cena

Koho zajímají detaily, může se začíst do následujícího románu :)

Objednávka
Objednával jsem cca měsíc před začátkem kurzu. ThorTac umožňuje platbu pomocí Benefit Plus bodů, a je to jeden z jejich taháků na webu. Nicméně tato možnost platby se při objednávce nenabízí, takže vybírám platbu bankovním převodem, s tím, že do poznámky uvedu, že platba proběhne přes Benefit Plus. Za registraci jsem dostal slevu, čili uplatňuji kupón a cena se tak dostává z 2300 na stále dost vysokých 2200. Dále je třeba pomocí uvedeného kódu zadat, zda máte vlastní zbraň a střelivo. Kód nefunguje, dopisuji tedy vše opět do poznámky. Založil jsem si na ThorTac webu účet, takže vidím, že objednávka je přijata. Na stránkách Benefit Plus provádím potřebné úkony, aby ThorTac dostal vše potřebné.
Brácha se nezaregistroval a začal opakovaně dostávat upomínky k platbě převodem, které ale ustaly poté, co napsal na ThorTac. Mě nechodilo nic, byť jsem všechny kroky provedl naprosto totožně. Nicméně nedostal požadovanou informaci o místě konání kurzu. Já jsem odeslal dotaz na doporučení zbraně a pouzdra na kurz (např. Hard Task požaduje vnější pouzdro na straně silné ruky). Tak abych věděl, kterou zbraň + pouzdro si nejlépe vzít. I já jsem zůstal bez odpovědi.
Delší dobu se nic nedělo a pak se změnil stav mé objednávky na „zrušena“. Nechápu, proto posílám žádost o prověření stavu, spolu s veškerými informacemi z Benefit Plus. Opět bez reakce, jen po několika dnech je stav objednávky změněn na „Dokončena“. Necelý týden před začátkem kurzu přichází informace o místu konání kurzu. V odpovědi mailem děkuji za informaci a znovu se ptám na vhodnou zbraň a pouzdro. Bez reakce.

Střelnice:
Vnitřní střelnice Patriot, 4 stavy, délka tuším 25m, pojezdy, WC, bar. Stříleli jsme z prostoru tunelu na vzdálenost 10, 12,15 a 20 metrů. Přestávky co 50 minut, m.j. proto, aby se zplodiny stíhaly odvětrat.

Instruktor
Pavel Bednář, externista ThorTacu, bývalý člen SOG, URN, veterán z Afghánistánu a Iráku. Pohodový, věcný, trpělivý, poradí, vysvětlí, předvede, opraví chyby. Spokojenost.

Obsah kurzu
Řekl bych pro mírně pokročilé. Spíše ne pro začátečníky. Pro pokročilé pouze jako nutnost pro možnost účasti na následujících kurzech). Základní bezpečnost, postoje, míření, zapichování na cíl, spouštění, bojové (nucené) přebití, střelba ve vysokém a nízkém kleku, v sedě, dvojstřel, sken okolí. To vše na různé vzdálenosti. Následuje komplexnější cvičení stávající ze střelby a opakovaného přebití v kleče. Závěrem test.

Průběh kurzu
Problém při prezenčce. Evidují totiž pouze mě nebo bráchu. Nevíme, kdo tam „nepatří“, neb v seznamu mají pouze příjmení a to naše je uvedeno pouze 1x. Nicméně připuštěni jsme nakonec oba. Celkem jsme dorazili 4 (2x Makarov, 1x Glock 17, 1x nějaký klon Tokareva 7,65). Maximum je 6 a je dobře, že kurz není naplněn, protože víc než 4 lidi se na dráhu nevejdou a muselo by se vše dělat na dvakrát. Taky čmoudu je až až. Instruktor má prozíravě respirátor. My ne, tak inhalujeme.
Instruktor vždy vysvětlí následující cvičení (viz. obsah kurzu), předvede a následně si to vyzkoušíme. Po cvičení se vyhodnotí zásahy. Vše probíhá hladce, kurz pěkně odsýpá.

Závěrečný test
Závěrečný test je trochu překvapení. V podstatě nic z toho, co se probíralo, není předmětem zkoušky. Test spočívá pouze v mířené střelbě na 20 metrů. Je třeba v limitu 90 vteřin nastřílet 70 bodů 10 ranami na nekrytě ležící figuru. Na první pokus plní pouze kolega glockař. Ten je z nás evidentně nejzkušenější. Na druhý pokus to dává i brácha s makarovem. Já (taky makarov) a kolega „tokarev“ jsme selhali. Víc pokusů není a nedostaneme diplom, který následně opravňuje držitele účastnit se pokročilejších kurzů ThorTac. Tudíž bychom museli kurz celý opakovat. Nic proti testu, podmínky jsou podmínky, kázeň musí být, kaji se a nerozporuji výsledek. Nicméně podle mě by měl být test komplexnější a hodnoceno by mělo být i zvládání úkolů v průběhu kurzu (mj. i bezpečnost, s kterou byl jeden kurzant poměrně na štíru).

Takže suma sumárum, obsah kurzu v pohodě, instruktor v pohodě, závěrečný test neodpovídající, střelnice pro daný účel spíše nevyhovující. Komunikace a organizace ThorTacu bídná (není vina instruktora!), cena kurzu poměrně vysoká, což trochu kompenzuje možnost platit přes Benefit Body. Zapracuju na kvalitě míření a spouštění, ale opakovat u ThorTacu nebudu a svěřím se raději do péče jiné firmy.

Uživatelský avatar
Triplehead
Příspěvky: 58

Příspěvek#13 » pon 1. kvě 2023, 18:48

Zdravím, měl bych dotaz ohledně střeleckého kurzu a o teorii střeleckém postoji.
ZP vlastním chvíli, tak i krátkou kulovou zbraň. Byl jsem na kurzech ohledně manipulace před zkouškou, ale tam je to opravdu jen základ ve stylu nedržet to jako prase kost. Než začnu vyhazovat peníze za příslušenství kolimátory atp. chtěl bych se nejprve naučit střílet.
Proč se ptám, suším, na youtube jsem viděl pár videí jak českých, tak anglických (HardTask, T-rex). Ty rady se však trošku liší, HardTask radí propínat ruce před sebe co nejvíc, lokty lehce do široka, T-rex zase nechat v loktech přirozené "odpružení". Těžiště lehce dopředu a nohy rozkročené do šířky ramen, mně však vyhovuje nejvíce levou nohu trochu víc ve předu a pravou špičku na úrovni levé paty (jsem pravák, dělám věci spíš pocitově, než aplikovat teorii) - je toto chyba? Nerad bych se hned na začátek učil hovadiny..
Bohužel jsem asi sledoval a četl moc a člověk pak z toho má spíš více otázek.
Jsem z Brna, tady je střelnic dost a tím i dostupnost kurzů, chtěl bych ale zajít na nějaký, který za to stojí a kde se něco naučím, pokud máte někdo zkušenost - budu rád za odpověď.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#14 » pon 1. kvě 2023, 18:56

Tihle dělají občas kurzy i v Uherském Brodě.

http://www.aegisteam.cz/

Uživatelský avatar
dali
Příspěvky: 11

Příspěvek#15 » pon 1. kvě 2023, 19:02

Vyber si jednu střeleckou školu, kterou budeš považovat za nejlepší. Tam si udělej pár základních kurzů a nauč se to podle toho, co ti budou říkat. Až budeš mít víc zkušeností, můžeš zkusit jiné školy, jiné přístupy a udělat si vlastní názor (kritická je k tomu ta vlastní zkušenost, pak zjistíš, že na netu jsou taky pěkný kraviny). Dobrý instruktor by měl vědět, proč něco učí tak, jak to učí (jako že k čemu je to dobrý). Kromě střelby bych doporučil taky aspoň pár tréninků nějakého bojového sportu.

Jo a s Aegisem neuděláš chybu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Rum-cajs a 6 hostů