Výstřel doma

Uživatelský avatar
jirka87
Příspěvky: 262

Příspěvek#91 » pát 14. říj 2016, 07:14

To je právě ono..rád bych tady našel příběh někoho, kdo si nechtě bouchnul v bytovce,nebo v paneláku. Ono když je vám 60let, všichni vás znají a vědí, že jste třeba myslivec ajsou s váma zadobře, tak to lze přejít s tím, že "Franta má právě asi náklad v trenkách" a až ho potkáte, tak se tomu zasmějete...

Jenže když bydlí člověk v paneláku, kde se sousedstvo střídá, na novinkách téměř denně něco o zbraních a do toho slyšíte výstřel od souseda, tak tam se to asi bez příjezdu PČR neobejde.

Akorát si tak říkám, že kdyby se mi to stalo, tak mi zcela určitě doma bouchla petarda co zbyla od Silvestra...Nebo že by bouchnul papiňák ? Jinak nevím :D Ale je fakt, že od doby co je ve vazbě dealer, který bydlel pode mnou, tak tu pistoli beru do ruky jen když ji balím na střelnici :lol: Takže k manipulaci doma není důvod. Ono když vám ve 23hod někdo mlátí na dveře, jak kdyby ho vraždili, tak mi věřte, že s vědomím kdo bydlí pod váma bez té pistole otevřít nejdete...A on si chudák jenom spletl dveře..a patro... :D



VitaKot
Příspěvky: 2

Příspěvek#92 » pát 14. říj 2016, 07:24

tifik: Bydlím v samostatně stojícím RD, venku to asi nebylo skoro slyšet, i žena, která byla v domě o patro níž, si nebyla jistá, co to bylo za ránu.

Znám člověka, který po podobné příhodě přezbrojil na vzduchovku, a z debat s kamarády taky vím, že náhodný výstřel rozhodně není výjimka, ale jen málokdo se k tomu přizná, to až po pár pivech...

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2231

Příspěvek#93 » pát 14. říj 2016, 07:43

Vzhledem k tomu, co ke slyšet od sousedů. tak bych výstřel těžko utajil.

Já tedy doma zásadně používám školní náboje. Tím se možné BUM dost eliminuje. Pokud bych nosil a musel manipulovat i s ostrými, tak bude chtít zřetelně přidat na opatrnosti a kontrole zbraně.

A trochu nechápu to vypouštění kohoutu. Pokud mám pochybnosti o bezpečnosti zbraně, tak je, snad, lepší definovaná rána jistoty, než nechtěný výstřel nevhodným směrem.



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#94 » pát 14. říj 2016, 07:46

Nemyslím si, že kvůli jedné ráně bude někdo někoho volat. U nás občas omladina zkouší petardy. Zní to jako střelba, nikdo to neřeší.

Pokud by přeci jenom přijela hlídka, tak zásadně nevypovídat. Zaprvé, nedá se přesně určit sluchem, ve kterém bytu se střílelo. Zadruhé, zdroj zvuku není přes stěnu identifikovatelný. Člověk třeba může naprosto legálně doma střílet z flobertky či plynovky.



dfgdsster
Příspěvky: 109

Příspěvek#95 » pát 14. říj 2016, 08:14

Hlavne bych si ale tipnul, ze nestrelec nepozna vystrel.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#96 » pát 14. říj 2016, 08:19

:D hej ... posledne ked mi padla v pracovni polica zo skrine na tu pod nou (doska na dosku) tak sa na mna dorutila manzelka ze co mi vystrelilo a ci som este zivy.



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#97 » pát 14. říj 2016, 12:21

Kdyby něco, prásknul jsem zápalku u předovky jako závěrečný profouknutí po čištění pistonu. Nazdar. Pokud teda máte doma předovku :)



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#98 » pát 14. říj 2016, 13:08

jirka87: Znam cloveka co prasknul par ran z Sa 858 (slepe naboje) na dvore, ale na silvestra, a nikdo to neresil, ale jak rikam silvestr tak to asi brali jako ze lidi hazej petardy.

VitaKot: ano, taky si rikam ze kdo si doma neprasknul neni strelec :D ale pokud dodrzujes pravidla a miris do bezpecneho prostoru tak by to melo byt ok. Proste stane se, nikdo neni dokonaly, dulezite je kdyz uz se stane aby to slo do bezpecneho prostoru.

kolombo: Vypousteno bylo za ucelem noseni s nabojem v komore.... i z toho duvodu bylo mireno do bezpecne oblasti kdyby se neco zvrtlo a taky ze jo.

SansLogique: to dela takove rany? Ze bych to sel zkusit ... :D



hackerjack
Příspěvky: 357

Příspěvek#99 » pát 14. říj 2016, 13:52

Možná by se pro snížení rizika domů hodila nějaká malá vybíječka na pistole. Onehdy jsem viděl na úřadě jednu krásnou malou - ocelová rourka 25-30cm dlouhá a tak 10cm v průměru, šikmo přivařená na ocelové základně, s otvorem, zakrytým uprostřed rozříznutou gumou. Šikovná velikost, právě tak na psací stůl. Měli to ale přidělané na pojízdném podstavci, nejspíš aby mohli měřit, jaký pohybový impuls tomu stolku výstřel udělí. :lol:
Edit: juknul jsem na internet a hned jsem to našel: http://www.nabco.de/index.php?id=30

Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 224

Příspěvek#100 » pát 14. říj 2016, 14:19

Takovou vybíjecí trubku na stojanu mají u nás v P 5 na PČR.



pesi
Příspěvky: 305

Příspěvek#101 » pát 14. říj 2016, 14:42

Stačí stavebni plastový kbelik za 60kc naplnit pískem nebo hlínou. Vyzkoušeno 9luger z SP-01.

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#102 » pát 14. říj 2016, 14:58

Nepochybuju o funkčnosti plastového kyblíku s pískem, ale pokud by musel být v bytě, tak jednak nenadělá moc parády, jednak zabere zbytečně moc místa :)
Nebyl by tip na něco skladnějšího? :D

Jinak abych nebyla úplně OT, mně se zatím nechtěný výstřel doma "nepovedl", ale ZP vlastním teprve pár měsíců. A při vybíjení doma kontroluju radši několikrát, RJ dávám směr gauč, ale musím být v místnosti sama...
Takže nad nějakou rourou s pískem taky uvažuju.



hackerjack
Příspěvky: 357

Příspěvek#103 » pát 14. říj 2016, 16:13

Netušíte někdo, čím takovou profesionální rourku vyplňují? Kdesi na stránkách výrobce NABCO jsem zachytil poznámku o keramice, ale co si pod tím mám konkrétně představit?

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#104 » pát 14. říj 2016, 16:15

Espezetka píše:Nepochybuju o funkčnosti plastového kyblíku s pískem, ale pokud by musel být v bytě, tak jednak nenadělá moc parády, jednak zabere zbytečně moc místa :)
Nebyl by tip na něco skladnějšího? :D


Co třeba květináč s fíkusem :D



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#105 » pát 14. říj 2016, 16:56

kk - udělá to ránu asi jako malorážka.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Jarda.Jezek, Zulda a 7 hostů