Výstřel doma

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#76 » stř 2. črc 2014, 19:39

Jestli to nebylo Bordeaux, tak kus Francie nebude nikomu chybět

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#77 » čtv 3. črc 2014, 16:41

Proto některé pumpy mají červený nebo jinak výrazný podavač zásobníku pro spolehlivou signalizaci prázdné trubky.

Omítku přeštukovat nebo vzít opravnou stěrkou, sádra je jakoby "mastná" pod nátěr ;-)



Azar
Příspěvky: 105

Příspěvek#78 » čtv 3. črc 2014, 20:26

pokud nevidim podavač z trubky je to nabito idealne tam strčit prst - jak u kratke , dlouhe borkovnice (pumpy) - btw vicenasobny otevření závěru s tim pokud mam zásobák nepomůže pač pokud je v prdeli vyhazovač je to o ničem



so92
Příspěvky: 39

Příspěvek#79 » ned 1. bře 2015, 18:06

Ahoj, napadla mě taková věc... Pokud by v důsledku špatné manipulace došlo k výstřelu v bytě, jak se to řeší? Je to právně postihnutelné? Za předpokladu, že nikdo nebude zastřelen.



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#80 » ned 1. bře 2015, 18:46

Podle me jde o prestupek na úseku zbraní, ale pokud to neletí ven, tak se proboha nic nikdo nezjistí. I kdyby nahodou sousedi byli moc aktivní, kdo vi, zda to byl vystrel, nebo rana z vyfuku na ulici? :-) No ruku na srdce, i zde na foru bude spousta lidi co si doma vystrelili...:-)

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#81 » ned 1. bře 2015, 19:40

já bych se teda za blbce sám nepřiznal a kde není žalobce by neměl být ani ten druhý.... takže naprostý souhlas s chipem



franta599
Příspěvky: 638

Příspěvek#82 » ned 1. bře 2015, 22:20

znám hodně lidi co si doma omylem provrali zed nebo podlahu vetsinou to samozrejme ale nikdo neprizná



jihlavak
Příspěvky: 23

Příspěvek#83 » ned 1. bře 2015, 23:26

Nejspíš to bude mnoha lidem připadat jako hovadina, ale protože nosím nenadrcnuto, tak na první náboj jsem si lihovkou nakreslil malýho smajlíka. Když chci večer bambitku uložit, tak vyndám zásobník, kouknu pistolí skrz šachtu až na podlahu a než dám ránu jistoty, tak se smajlíka zeptám "co on na to". Když se na mě směje ze zásobníku, tak vím, že můžu...
Návrat ze střelnice je samozřejmě něco jiného, ale to už není každodenní rutina kde bych byl schopnej omylem prohodit pořadí kroků.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#84 » pon 2. bře 2015, 07:50

Jee hihi to je ale prima nápad. :idea:



robokop
Příspěvky: 198

Příspěvek#85 » úte 3. bře 2015, 14:08

No tak ono nic není 100procentní. Když zajdu na střelnici a vrátím se, tak ...."kde jsi smajlíku?...
aha, vystřelil jsem tě.
Když vím, že nosím nenadrcnuto, tak večer nic neprohlížím (můj případ).
Naopak, když manipuluji s pistolí ve smyslu natahování závěru, potom vždy vybíjím a prohlížím.
No a kdybych si doma něco prostřelil, jako že se to nestalo, tak to přece nebudu na sebe hlásit.



VitaKot
Příspěvky: 2

Příspěvek#86 » čtv 13. říj 2016, 21:35

Taky jsem si doma vystřelil. Ne z nedostatku rutiny, ale z čiré blbosti. Uzina, má první a jediná zbraň střílející z otevřeného závěru, pár hodin po koupi. Po vyčištění zbraně jsem - dle předchozí zvyklosti, šoupnul do zbraně zásobník a chtěl zkontrolovat, zda to spolehlivě háže náboj do komory, u Coltu 1911 mi ho totiž závěr poměrně často skřípne.

Dívám se, náboj v komoře není, co se asi děje? Zásobník není na doraz? Ne ne..., prostě mi nedošlo, co znamená "střílející z otevřeného závěru", tedy došlo, ale než se ta informace dostala do ukazováčku, stiskl jsem spoušť - přece když nemám náboj v komoře, cvaknu naprázdno...

Rána to byla poměrně slabá, žádné šumění v uších, nic. Kulka proletěla dřevěnou zárubní a skončila cca 5 cm ve zdi. Škoda tedy pouze hmotná a poměrně zanedbatelná.

Ale taková věc ve vás zkrátka buď vyvolá strach ze zbraní a všechny je prodáte, nebo se k nim začnete chovat s mnohem, opravdu mnohem větším respektem.

Nehledě na to, že je to fakt trapas! Zbraňové sebevědomí na nule, partnerka vás ma za nebezpečného idiota, nejraději byste zalezli do nory a tam v klidu dožili.

Od té doby se střelivem manipuluji pouze v garáži a zásobník dávám do zbraně pouze tehdy, když chci střílet, tedy na střelnici. Výjimkou je samozřejmě zbraň, kterou nosím na sebeobranu. Nenosím s nábojem v komoře, takže s touto zbraní manipuluji opět pouze na střelnici, kde nakonec přebiju na střelivo, které nosím a provedu kontrolu komory, doma vyčistím, kontrola komory, zajistit, zásobník zpět a pak jen odkládám, zbraň zůstává v pouzdře, nijak s ní pak už nemanipuluji.



tifik
Příspěvky: 301

Příspěvek#87 » pát 14. říj 2016, 04:47

A co sousedi?



Stewie
Příspěvky: 326

Příspěvek#88 » pát 14. říj 2016, 06:12

Ty zakopal v zahradě... :D



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#89 » pát 14. říj 2016, 06:24

VitaKot: Myslim, ze nejsi sam, taky se mi neco podobneho stalo, ale dodrzuju pravidla, takze jsem miril do bezpecneho prostoru a vypoustel kohout a bylo to tam. Mam na tohle udelany blok dřeva ze 3 dílů, který mám vyzkoušený, že to neproletí, nevyletí ze 2. dílu, 3. je pro jistotu. Ten blok je pak před zdí a za zdí je svah, takže ikdyby to proletělo, nemůže se nikomu nic stát. No uz tam jsou 2 vstupní dirky, jedna co byla zkouška a druhá právě od té chyby.
Respekt ze zbraní mam stejný jako před tím, jen se mi potvrdilo, že se musí VŽDY dodržovat bezpečná manipulace právě pro tyhle "nehody". Člověk nesmí mít strach, ale respekt být musí.
K tomu trapasu, ano, měl jsem stejné pocity jako ty, trapas jak sviňa, přítelkyně nosí taky, tak to brala trošku s humorem, stylem, že jsem to taky mohl vydržet na střelnici, ale hlavně, že se nikomu nic nestalo.
No a poučení? Kohout vypouštím zásadně jen přes vypouštěč...dřív jsem to dělal tak nebo palcem.

tifik: Nastesti jsem v RD, a pritelkyne ktera byla zrovna venku rikala, že to bylo jako když někdo silne prasti prknem. Prej si myslela, ze spadlo neco velkeho.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#90 » pát 14. říj 2016, 07:06

Njn, v RD je to asi v pohode, zvlast kdyz clovek casto neco hlucneho kuti, tak to nikomu ani neprijde - schvalne jsem nechal znamyho vystrelit z plynovky v zavrene garazi a venku nic zvlastniho, pneumaticka sponkovacka je podobne hlucna. V panelaku je to asi horsi ;-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 8 hostů