Ozbrojení vozíčkáři

Uživatelský avatar
jamira
Příspěvky: 301

Příspěvek#1 » ned 11. srp 2013, 09:58

Tak mě už mnohokrát napadlo - co lidé, kteří se pohybují na vozíku, jsou zde taky nějací, co vlastní ZP a střelnou zbraň? A byl by jim vůbec ZP vydán díky jejich handycupu? A pokud ano a jsou tací mezi náma, dělají se pro ně nějaké speciální střelecké soutěže a taktická cvičení z hlediska jejich obrany a ochrany? Kladu to zamyšlení zde proto, že již bylo spousta případů přepadení vozíčkářů různými individui.....



Návštěvník

Příspěvek#2 » ned 11. srp 2013, 14:25

To je myslenka spravnym smerem. Navic dava uplne novy smysl "drive-by shooting", jak je zname z americkych ghett.



PaF
Příspěvky: 878

Příspěvek#3 » ned 11. srp 2013, 18:11

Samozřejmě, že vozíčkáři získají ZP, pokud nemají nějaký sdružený handicap, který to vylučuje (např.mentální postižení). Střílejí obvykle mířenkářské disciplíny a někteří skvěle!
Dovedu si představit i něco jako statický LOS z vozíku nebo asistovaný pohyb (pomocník, co tlačí zezadu vozík) v běžném LOSu.



Elevisko
Příspěvky: 18

Příspěvek#4 » ned 11. srp 2013, 23:35

Zdravím,
já jsem jedním z nich.
Jsem po úraze míchy. Postižení zhruba od prsou dolů. "Naštěstí" jsem měl míchu porušenou částečně, takže zvládnu ujít pár metrů z bytu k autu atd... Nicméně to nemění zkutečnost že se v 90% případů pohybuji výhradně na vozíku.
Každý známě frázi "Nejlepší obrana je útěk" to pro mě jaksi neplatí :lol: proto jsem se rozhodl si udělat ZP na obranu, ale hlavně jsou zbraně mou vášní...
Zkoušky na ZP (ABE) jsme absolvoval kompletně na vozíku. Jelikož jsem přes policii informoval komisaře dostatečně dopředu nebyl jediný problém. Trochu jsem se bál jak budu v sedě chytat zpětný ráz brokovnice, ale nakonec bez problémů.
BTW Vozíčkáři bohužel mají paralympijský sport pouze malorážku.
Nicméně je na youtube pár videí s borcem (USA) co střílí i IPSC :)

Jsem otevřený dotazům takže se klidně ptejte na cokoliv co vás zajímá. Jen musím podotknout, že nemám ZP ani rok...

Uživatelský avatar
Urdo von Fuj
Příspěvky: 345

Příspěvek#5 » pon 12. srp 2013, 07:01

v Čelákovicích se ve spolupráci se sdružením Paraple pořádá vycvik/intruktáž obrany se střelnou zbraní.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#6 » pon 12. srp 2013, 11:00

Elevisko píše:......
Nicméně je na youtube pár videí s borcem (USA) co střílí i IPSC :)

Jsem otevřený dotazům takže se klidně ptejte na cokoliv co vás zajímá. Jen musím podotknout, že nemám ZP ani rok...

No já bych jeden dotaz měl:
neměl bys ten odkaz na to video ?
Možná i ostatní by se rádi podívali a pro některé by to mohla být inspirace na postavení buď jedné stage nebo celého závodu např. LOSu. Osobně připisuju jamira kladný bod za toto podle mne dosud neotevřené téma ;)



Elevisko
Příspěvky: 18

Příspěvek#7 » pon 12. srp 2013, 14:41

Aha tak to není IPSC
nicméně tady aspoň něco pro zajímavost.



Borec tam má spoustu videí a mimochodem taky vyrábí pouzdra na zbraně na vozík....

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#8 » pon 12. srp 2013, 14:53

Kvůli mýmu avataru už se mi dva kolegové na vozíku ozvali, shodou okolností oba předovkáři.



Elevisko
Příspěvky: 18

Příspěvek#9 » pon 12. srp 2013, 14:58

Já jsem se ti taky ozýval, ještě než jsem podával přihlášku k ZP :lol:



Stepan
Příspěvky: 106

Příspěvek#10 » pon 12. srp 2013, 19:22

Mají vozíky nějakou rychle použitelnou brzdu? Protože jestli někoho na vozíku začnou mlátit a on se bude muset jednou rukou vykrývat a druhou šmátrat po zbrani a nebude zrovna na rovině, moc by to nepomohlo a mohl by se jenom kvůli tomu vyklopit. Zhoršená pohyblivost, možnost postiženého vyklopit nebo s celým vozíkem zvhrhnout dozadu atd jsou myslím dost zhoršené podmínky k použití zbraně i k ubránění se proti ukradení zbraně.

Myslím, že by v tomhle případě víc zabralo větší rozšíření legálních zbraní a a hlavně menší lhostejnost lidí ve společnosti a taky určitá opatrnost vozíčkářů, kteří nebudou jezdit liduprázdnými parky večer a podobně.

Spousta věcí jsou jenom symptomy stavu společnosti, mezilidských vztahů, nefunkčnosti spravedlnosti atd a nedají se dobrým způsobem vyřešit bez řešení příčin.



Elevisko
Příspěvky: 18

Příspěvek#11 » pon 12. srp 2013, 21:29

Vozíky brzdy mají, ale jelikož zbraň bez problémů vytáhnu i válejíc se po zemi (vyzkoušeno) tak v tom problém nevidím. Samozřejmě je to individuální.
Ale nemůžu souhlasit s tvým prostředním odstavcem. Přijde mi to celkem zvláštní říci někomu "Ty jsi vozíčkář tak do parku v noci nelez" Každý je odpovědný za své zdraví sám a musí zvážit rizika toho co dělá a nedělá.
Jestli jsem tvou myšlenku pochopil špatně tak se omlouvám.



Stepan
Příspěvky: 106

Příspěvek#12 » pon 12. srp 2013, 22:28

Varování "v noci do parku nelez" platí úplně stejně pro všechny... :)

Ono se to asi nedá nějak zevšeobecnit, když je každý pohyblivý a šikovný jinak, jenom se mi nezdá nějaká paušální výzva, že by se vozíčkáři měli ozbrojit.

Související téma je myslím bezbariérovost střelnic. Sám jsem jako začátečník zatím byl na dvou pražských a ani jedna bezbariérová není.



Elevisko
Příspěvky: 18

Příspěvek#13 » pon 12. srp 2013, 22:49

To je taky pravda :lol:

Tohle je právě největší problém (i ve sportu tělesně postižených).
Každý má postižení jiné, jinak vážné atd. Bohužel to nejde ani u úrazu zevšeobecnit. Dám příklad já sám jsem měl rozdrcený 7. krční obratel a ujdu pár metrů, znám kluka co měl stejný obratel zlomený a nepohne ani rukama...
To s těmi střelnicemi jsem se chtěl už víckrát zeptat ale nakonec jsem nechtěl zakládat nové vlákno. Např. na Olomouckou lazeckou střelnici se s vozíkem dostat dá.

Tohle vlákno určitě není výzvou k ozbrojování vozíčkářů, ale pouze informace pro ostatní které to zajímá. Já bych si ZP nejspíše dělal i kdybych na vozíku nebyl...

Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 366

Příspěvek#14 » pon 12. srp 2013, 23:13

Já bych klidně zevšeobecňoval. On člověka totiž nikdo nechrání líp než on sám. Možná by nebylo od věci bezbariérový střelnice zveřejnit, věřím, že střílejících postižených je více.



reddog
Příspěvky: 126

Příspěvek#15 » úte 13. srp 2013, 07:47

Stepan píše:Varování "v noci do parku nelez" platí úplně stejně pro všechny... :).


Heh, ale ty jsi to dost nevhodne pouzil prave k vozickarum.

A k tem strelnicim. Jsou-li pratele po ruce, je hned lepe ;-) . Jde jen o to, se zeptat a domluvit.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 55 hostů