Sa.58 (858) jako zbran na obranu

Uživatelský avatar
gunslinger
Příspěvky: 31

Příspěvek#1 » čtv 10. říj 2013, 11:15

Zdravím. Jsem nováček s blbejma napadama, ale čistě teoreticky by bylo možné pouzit kosu jako zbran na obranu otázka zní jak skrytě nosit např. na rybách? Schovaná v pouzdre vedle křesilka nebo schovaná v bivaku (cca 3-5 kroků) vim že nejlepší by byla krátká ale když je tu ta možnost branit se kosou proč ji nevyužít? ( hlavně je to extra levná a spolehlivá záležitost

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » čtv 10. říj 2013, 11:21

Proč ne? Kromě očividných problémů se skrytým nošením je to velká a při tahání ze skrytého nošení neohrabaná zbraň, tudíž velmi nepraktická pro tento účel. Druhak je náboj tak výkonný, že prostřelí kdeco a jeho dostřel je také ohromný, tudíž by snadno mohlo dojít k újmě třetí osoby.
No a závěrem si jsem celkem jistý, že u soudu by se dost blbě obhajovalo, že tu kosu měl držitel při ruce jen pro případnou obranu a ne plánovaně. (z pohledu zákona je v oprávněných případech samozřejmě možno bránit se čímkoli, ale soud to pak bude posuzovat z různých úhlů pohledu)

Byla tato otázka opravdu míněna vážně?? Proč by to někdo dělal?

Uživatelský avatar
gunslinger
Příspěvky: 31

Příspěvek#3 » čtv 10. říj 2013, 11:35

Nebyla, říkám nováček s blbejma nápadama a čistě teoreticky. Na rybách nevidím problém v pomalém a neohrabanem taseni protože se na útočníka mužů s předstihem připravit. Výkon naboje beru jako plus a zranění třetí osoby by asi nehrozilo vzhledem k tomu že nechytam v zastavenych lokalitach ale většinou v hluboké přírodě ( ale jeden nikdy neví že, třeba zbloudilej houbař) jde hlavně o to že si musim nákup kosy něak zdůvodnit:-) přeci si nemůžu koupit zbraň jen na střelnici ;-) asi nejlepší možnost říct že je na obranu přitom vibita doma a za pasem glock




Edit: taky otázka k zamyšlení jak by na to pohlížel soud? Asi jako na neakyho psychopatickyho maniaka :-D taky cp by si myslel útočník? Pffff něaká kuličkovka. By ho to asi mohlo vyprovokovat v tom případě hodně blbej nápad

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » čtv 10. říj 2013, 11:59

Jak si prosímtě předstapuješ takové napadení při rybaření? Že se k tobě někdo bude blížit a už z dálky halekat "pozor pozor, jdu tě přepadnout!"? Myslím, že většina podobných konfliktů se odehrává na kontaktní vzdálenost - ne nadarmo se na kurzech učí tasení jednoruč, zatímco druhá udržuje útočníka v odstupu.

Pokud chceš kosu, tak si kosu kup, spousta z nás ji má, koupil jsem ji hned jako svoji druhou zbraň, ale na osobní obranu bych doporučoval zapřemýšlet nad rozumnějšími možnostmi. Nebo si pokecej s nějakým instruktorem, který ti to asi velmi rychle vyvrátí.

Uživatelský avatar
gunslinger
Příspěvky: 31

Příspěvek#5 » čtv 10. říj 2013, 12:25

Utok ( v uvozovkach) si predstavuju tak ze sedim u vody kam vede 1-2 přístupové cesty které můžou být zajištěny pipakama nebo senzorama pohybu ( jednou se porybnej malém pokakal když se mi plížil do zad a začal vedle nej houkat strom :-D) každopádně ja o něm věděl že je 30m daleko. Taky bejva slyšet auto a klapnuti dveří takže o potencialnim utoku bych vedel dopředu a kosa by mohla budit patřičnej odstrašující účinek aby k utoku vůbec nedošlo. Ne teda k útoku ale loupežnemu přepadení kdy by loupežníci ( obvykle 3-5) měli nože mačety a teleskopaky do neaky konfrontace bych se nerad dostal a tasit glocka ve chvíli kdy se na tebe řítí dva útočníci s nožema mi přijde pozdě



reddog
Příspěvky: 126

Příspěvek#6 » čtv 10. říj 2013, 12:30

Gunslinger:
MarK ti to napsal dobre - zapis se do kurzu. Prober to s instruktorem. Kosu si kup, az ji budes tahat a ucit se s ni manipulovat, sam poznas, bude-li ti v dane situaci uzitna dle puvodnich predstav ;-)

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#7 » čtv 10. říj 2013, 12:33

zda se mi to nebo moc cumis na filmy :D ale spis mi to pride jako by jsi byl nakej provokater...



jinda voyer
Příspěvky: 418

Příspěvek#8 » čtv 10. říj 2013, 12:43

gunslinger píše:Schovaná v pouzdre vedle křesilka nebo schovaná v bivaku (cca 3-5 kroků)

Sa. 58...a není to málo, Antone Pavloviči :lol: :?: Proč neskrýt do bivaku rovnou kulomet ;)



Carloss
Příspěvky: 2931

Příspěvek#9 » čtv 10. říj 2013, 12:50

gunslinger píše:Utok ( v uvozovkach) si predstavuju tak ze sedim u vody kam vede 1-2 přístupové cesty které můžou být zajištěny pipakama nebo senzorama pohybu ( jednou se porybnej malém pokakal když se mi plížil do zad a začal vedle nej houkat strom :-D) každopádně ja o něm věděl že je 30m daleko. Taky bejva slyšet auto a klapnuti dveří takže o potencialnim utoku bych vedel dopředu a kosa by mohla budit patřičnej odstrašující účinek aby k utoku vůbec nedošlo. Ne teda k útoku ale loupežnemu přepadení kdy by loupežníci ( obvykle 3-5) měli nože mačety a teleskopaky do neaky konfrontace bych se nerad dostal a tasit glocka ve chvíli kdy se na tebe řítí dva útočníci s nožema mi přijde pozdě

Děláš si z nás srandu? Náhodný olemjdoucí, i když o něm víš, je pro tebe potenciální útočník, stojící Ti za to, abys ho strašil zbraní???Uvědom si, že použití zbraně se posuzuje jako útok se zbraní vždy, pokud nejde o NO/KN!!! Po městě taky chodíš mezi lidmi a máváš jim bouchačkou u hlavy, protože jsou potenciálními útočníky???

Tasit glocka až když se na Tebe řítěj útočníci... Udělej si pořádek v pojmech a nepleť je s dojmy. NO/KN Ti nikdo neuzná dřív, než k útoku dojde, nebo BEZPROSTŘEDNĚ hrozí!!! V jakémkoli jiném případě jsi útočníkem ty!!!

Nebo snad raději vůbec nenos... ještě líp.. odevzdej ZP.



kleofash
Příspěvky: 79

Příspěvek#10 » čtv 10. říj 2013, 12:58

Tyjo, tak dávat si v lesíku u rybníka senzory pohybu 30m od sebe... :shock: A to jsem si myslel, že mě už nic nepřekvapí



ZdenekK
Příspěvky: 264

Příspěvek#11 » čtv 10. říj 2013, 13:18

A mě říkají, že jsem paranoidní :D



Carloss
Příspěvky: 2931

Příspěvek#12 » čtv 10. říj 2013, 13:27

Nemluvě o tom, že začneš tasit kosu (nebo cokoli) na někoho ozbrojeného a "znalého". To by pro Tebe taky mohlo dopadnout docela fatálně, myslím...

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#13 » čtv 10. říj 2013, 13:36

kleofash píše:Tyjo, tak dávat si v lesíku u rybníka senzory pohybu 30m od sebe... :shock: A to jsem si myslel, že mě už nic nepřekvapí


musi davat senzory kdyz je na pytlacku ne ? :D ale nevim proc chodi na forum zbranekvalitne a ne na forum blackmarket :D



kleofash
Příspěvky: 79

Příspěvek#14 » čtv 10. říj 2013, 14:14

ZdenekK píše:A mě říkají, že jsem paranoidní :D


Že jsi paranoidní ještě neznamená, že po tobě nejdou... :twisted:

Uživatelský avatar
gunslinger
Příspěvky: 31

Příspěvek#15 » čtv 10. říj 2013, 15:47

dobrá dobrá uznavam že tahat kosu je 3,14čivina, druhá možnost nechat si ji zapsat na obranu a mít ji doma (možná lepší by byla brokovnice) nebo eště jinak, všechny zbraně kat. B mít jako na obranu protože když někdo vleze do baráku tak ať vemu cokoliv mužu to použít, nebo se mužu bránit i béčkem na sport?


PS: neberte mě vážně pořád opakuju že jsem novej, nikdo z rodiny nestřílí ani nestřílel takže mam spoustu blbejch otázek a nápadů a pár věcí si představuju jak divokej západ :mrgreen: :shifty:

jinak ja nepytlačim ale normální rybolov, jenom bych nerad přišel o výbavu protože to něco stálo. (a co dneska nestojí) senzory jsou náhodou dobrá věc nejen na rybaření a mají to tuším v baumaxu. radši ať se lekne RS než já,

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Haluziak a 9 hostů