Armáda udělala salto s puškami pro své bojovníky



jinda voyer
Příspěvky: 418

Příspěvek#1 » čtv 17. říj 2013, 08:00




Jakuza87
Příspěvky: 102

Příspěvek#2 » čtv 17. říj 2013, 09:21

Už dlouho se mluví u některých útvarvů o vyměnách šachty. Tak další dodané již nebudou s starým paskvilem. Není to tak?

Uživatelský avatar
NuclearBlast
Příspěvky: 127

Příspěvek#3 » čtv 17. říj 2013, 09:36

Je to vcelku logický, jen nechápu, proč už u první várky nebylo STANAGem počítáno. Je to NATO standart a pokud jde někdo z našich ven, vždycky to bude pod hlavičkou NATO.
Podle informací, který jsem zachytil dostávali naši v AFG střelivo již napáskovaný ve STANAG zásobnících a jak kikoti to museli vypáskovat a napáskovat do svejch.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » čtv 17. říj 2013, 09:48

U tendru jsem nebyl, ale z vnějšku mi připadal velice ukvapený, bez řádné diskuse v armádě i mezi odborníky. Tak holt některé věci utekly...

Že by ale šlo o světový primát je spíše novinářský neopodstatněný blábol, každé zavádění nové zbraně (obzvláště při plošném přezbrojování) je provázeno objevenými problémy, změnami, odlišnými verzemi... A jedna jednotka určitě nebude vyzbrojena různými verzemi zbraně, takže opět novinářský výplod.

Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 366

Příspěvek#5 » čtv 17. říj 2013, 14:00

Jen bych podotkl, že neexistuje závazný STANAG na zásobníky. Nemýlím-li se, tak STANAG4179 nebyl ratifikován, proto v NATO existuje několik různých zásobníků (pro různé zbraně). To ovšem neomlouvá zbrojovku v tom, že vymýšleli vymyšlené, a to ještě dost blbě (jako obvykle).........myslím, že není moc objemnějších zásobníků pro 5.56NATO......... Na druhou stranu.....kdyby největší problém té pušky byl zásobník.........

Uživatelský avatar
NuclearBlast
Příspěvky: 127

Příspěvek#6 » čtv 17. říj 2013, 14:38

Biggles: Omlouvám se, máš pravdu STANAG4179 nebyl uznán, byl to pouze návrh z roku 1980. jsem to ale nedůsledný :)
Nic méně vzhledem k počtu zbraní kompatibilních s tímhle zásobníkem, asi lepší kandidát nebude.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#7 » pát 18. říj 2013, 03:41

zastavat se toho paskvilu muze pouze nekdo kdo je placen CZUB. I kdyby ta puska nebyla spatna tak cena je. Je to zase podvod jako prase a zase vtom ma prsty CZUB, navic s verejnym lhanim o pusce a naprosto smesnich zkouskach az po zakoupeni... spis by me zajmalo jak dopadl FN Herstal s zalobou proti poruseni smlouvy :)

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#8 » pát 18. říj 2013, 13:41

tady je pekna pohadka na dobrou noc :)

http://www.youtube.com/watch?v=Uw8suTLOxzs

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Sud a 10 hostů