Náboj pistolový

Uživatelský avatar
Poradce02
Příspěvky: 329

Příspěvek#1 » ned 17. led 2010, 17:14

Vyrazí střelu z hlavně jen zápalka, v nábojnici bez prachu?

Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 346
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » ned 17. led 2010, 17:25

Vetsinou ne

Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 459

Příspěvek#3 » ned 17. led 2010, 17:28

pokud vím, řešily se vyduté hlavně, právě díky tomu, že v přebíjených nábojích chyběl prach a střela zůstala uvízlá někde "na půl cesty" a druhý výstřel (většinoou při "akční" střelbě) šel do ucpané hlavně. ale asi bude záležet i na délce hlavně, u krátkých je šance, že střela vyjde ven. osobní zkušenosti nemám a ani mít nechci.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#4 » ned 17. led 2010, 17:30

U flobertky jo :lol:

Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 275

Příspěvek#5 » ned 17. led 2010, 18:29

Co vím z westernových závodů tak je to tak napůl u revolverů. U opakovaček to zůstane většinou v laufu. Zájímavé je, že když to vyletí, tak se i podaří trefit gong.

Uživatelský avatar
Netrefijev
Příspěvky: 144

Příspěvek#6 » pon 18. led 2010, 05:52

Z vlastní zkušenosti vím že u 9 luger se zápalkou SB se střela zařeže do přechodového kuželu a částečně do drážek. Po ručním vyhození nábojnice a vsunutí dalšího náboje se závěr nedovřel, bránila tomu spodní plocha střely.

Uživatelský avatar
Poradce02
Příspěvky: 329

Příspěvek#7 » pon 18. led 2010, 08:16

Je vidět, že s tím máte různé zkušenosti.Slyšel jsem i o tom, že si takto vyrábí neranivé náboje, kdy místo střely a prachu se dá do nábojnice jen střela-zátka z vosku.Sice to prý nepřebije /nenatáhne závěr / ale taky nikoho nezabije, jen poraní.Co vlastně obsahuje zápalka za chemickou sloučeninu?

Uživatelský avatar
Netrefijev
Příspěvky: 144

Příspěvek#8 » pon 18. led 2010, 08:24

Tetrazen, tricinát, třaskavá rtuť, skelný prach. Záleží na jednotlivých zápalkách.

Edit: Ještě nějaké okysličovadlo a hořlavinu.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#9 » pon 18. led 2010, 11:42

.45 v 1911 šoupne střelu asi do 1/3 vývrtu, bude taky hodně záležet na použité zápalce a střele, olovo má menší průtlačný odpor než celoplášť.

Poradce02 píše:Je vidět, že s tím máte různé zkušenosti.Slyšel jsem i o tom, že si takto vyrábí neranivé náboje, kdy místo střely a prachu se dá do nábojnice jen střela-zátka z vosku.Sice to prý nepřebije /nenatáhne závěr / ale taky nikoho nezabije, jen poraní.Co vlastně obsahuje zápalka za chemickou sloučeninu?

Tak tohle můžže mít jen jediný důvod, pořádně si zasrat si lauf voskem :roll:



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#10 » pon 18. led 2010, 12:53

Byl jsem svědkem jak špatně přebíjené (bez prachu, jen zápalka) olověné 7,65 z CZ50 asi 5x vystřelila a střela dokonce udělala dírku v papírovém terči, další pak zůstala v hlavni a další náboj s prachem = vydutá hlaveň.

9mm Luger olovo mi zůstalo v přechodovém kuželu, další náboj nabilo ale závěr nedovřel o cca 2mm - naštěstí ...

sided: mýdlové nebo voskové střely v náboji bez prachu (jen zápalka) se běžně používají v soupeřských systémech pro trénink obranných situací.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#11 » pon 18. led 2010, 14:22

tak to je možné, ale přišlo mi že to Poradce myslel jako nesmrtící náboje pro sebeobranu a to by bylo naprd protože chybí i zvukový efekt. Zápalka jen trochu pšoukne, to je lepší nosit plynovku.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 hostů