Nakupování po internetu - clo

Uživatelský avatar
slobodan
Příspěvky: 7

Příspěvek#16 » pát 30. srp 2013, 10:09

Naposledy jse se clem bojoval kdyz jsem koupil MP3 prehravac z bylo to zaslane z Kanady, takmer par let dozadu. Od teto doby cez internet kupuji jen male veci v hodnote max 21 EUR takze clo ani DPH neresim. Jinak bych asi skoncil v psychiatricke lecebne. Nejen ze clo + DPH muzu v krajnem pripade pridat k cene 40-50% pak to jeste res, ty papire a jine veci...

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#17 » pát 30. srp 2013, 10:48

Teď zkouším jednu věc z mimoevropského prostoru poslat do Rakouska, tak jsem zvědav na srovnání - známí mi říkali, že oproti ČR prostě jen na své poště doplatím, co bylo vyměřeno, a hotovo. Pak poreferuji.



Alangorax
Příspěvky: 48

Příspěvek#18 » pát 30. srp 2013, 11:26

MarK: Tak to ale v čechách může fungovat také. Kamarád má někde podepsaný papír, že souhlasí, aby ho vždy česká pošta zastupovala ve věci celního řízení. Když mu přijde zásilka, rovnou mu vyměří poplatky a clo a vyzvedne si balíček na své poště s tím, že jen doplatí co bylo vyměřeno. (nevím jak tam probíhá zjištění ceny, jestli to otevřou a hledají fakturu ...)

Já jezdím denně kolem pošty, kam tyhle zásilky chodí, tak si pro ně jezdím osobně - ušetřím asi 150 Kč za zastupování poštou.

Dražší věci si posílám ke kamarádovy do Rumunska, sice se mi dodání o týden až dva protáhne, ale úspora je značná. Existují i firmy (služby) který balíček vezmou na výlet po několika státech ...

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#19 » pát 30. srp 2013, 17:09

jj jak píše Alangorax, když jsem kupoval podvěsnou svítilnu za 140 $ tak přišel ten papír kde lze zaškrtnout buď
a) zastupovat pouze jednou
nebo
b) každou další zásilku
Jak mě naopak potěšilo když jsem s Kalifornie dostal sluchátka za 120 $ v balíčku s razítkem ,, bez cla,, a pošťačka tvrdila že je to ,,dopis který se nevejde do schránky,, :-D

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#20 » pát 30. srp 2013, 21:55

Nj, já kupoval sluchátek pět, aby se ušetřilo na dopravě, ale napsali tam množství 35. To se blbě vysvětlovalo na celnici, že to není na obchod :D

Uživatelský avatar
slobodan
Příspěvky: 7

Příspěvek#21 » stř 4. zář 2013, 22:37

Já ty přehravače koupil 3 a to taky colnikům stačilo aby děláli problémy (teda pro mě byl jen jeden, ale stejně jsme chtěli ušetřit na poštovném a balnem...)



Návštěvník

Příspěvek#22 » sob 7. zář 2013, 12:49

Po dlouhé době jsem měl štěstí, kupoval jsem dalekohled z Běloruska a neplatil jsem nic. Soudruh tam sice napsal asi 50 USD, ale nakonec se asi celníci zalekli toho, že odesílatel byl nějaký asi maršál Malinovskij :-)



Euquapo
Příspěvky: 42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#23 » ned 8. zář 2013, 20:09

Zrovna zvažuju nákup přebíjecího lisu z ameriky, ta základní cena je oprotí místní velice lákavá, ale nemá s tím někdo nějake zkušenosti ? Kolik vyjde clo atd.

Je to balík za 440 dolarů bez poštovného a místní cena je 13k... vyplatí se to ?

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#24 » ned 8. zář 2013, 20:28

No, zkus počítat 440*21+poštovné+21%= přibližně 12700,-Kč. Nevyplatí ;) Navíc Marcinek nasadil bezkonkurenční cenu na Dilona.



Alangorax
Příspěvky: 48

Příspěvek#25 » pon 9. zář 2013, 11:55

Řešil jsem to poslední měsíc. Pokud ti ho nikdo nepřiveze v kufru cestou ze států, tak se ti to nevyplatí.

Spíš se domluv s nějakým podnikatelem na vrácení daně ...



cipisek
Příspěvky: 7

Příspěvek#26 » čtv 31. říj 2013, 15:17

Neobjednával někdo z USA matrice? Našel jsem si http://www.midwayusa.com/product/589103/redding-national-match-3-die-set-308-winchester?cm_vc=S014. Ale nevím jestli nebude problém s posláním. Clo ani DPH by se platit nemělo, to je až od 150EUR. Nechci to kupovat v ČR, nebudu platit ty nehorázný ceny. Nemá někdo s tímto obchodem zkušenosti? Nebo s jiným za stejnou cenu?

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#27 » čtv 31. říj 2013, 15:24

MarK píše:Pak poreferuji.

Jen doplním - balík byl za necelých 50 dolarů (včetně handling/shipping) a nedoplácel jsem nic. Takže stále nevím, jak to funguje s tím clem a daněmi v jiných evropských zemích :D

Uživatelský avatar
fejfarz
Příspěvky: 540
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#28 » čtv 31. říj 2013, 15:47

Nejde o clo ani dph ale o cenu dopravy taky jsem tam chtěl nakupovat ale když jsem si to spočítal tak to vyjde s dopravou na stejno jak u nás.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#29 » čtv 31. říj 2013, 16:11

cipisek: matrice bud z Brownells (nepošlou RCBS) a nebo na Ebay. Jednoznačně se to vyplatí.



ZdenekK
Příspěvky: 264

Příspěvek#30 » čtv 31. říj 2013, 17:05

Jestli na to není kvalt, prošel bych si chystanou obchodní dohodu mezi EU a USA. Ale je otázka v jakém je to stavu, odkdy a jestli bude platit a co vše se změní (zatím jsem se tím vůbec nezabýval, ale podle informací, které jsem zaslechl, se chystá zóna volného obchodu). Ale jestli je dohoda teprve v jednání, může to být na roky :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Negan a 15 hostů