Nakupování po internetu - clo

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » pon 11. kvě 2009, 15:15

Nechal jsem si ze Států poslat balík a v trackingu se dnes objevilo:
  • Arrived Abroad
  • Into Foreign Customs

Mám čekat na lístek ve schránce, nebo mi to dovezou na poštu, nebo tam mám zajet rovnou? Zboží bylo asi za 500 dolarů, takže proclít se to asi bude muset...



Ares
Příspěvky: 146
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » pon 11. kvě 2009, 16:41

Čekej lístek ve schránce. Budou chtít vyjádření k obsahu balíku, tak jim napiš, že se jedná o zboží neobchodního charakteru určené pro vlastní potřebu. Pokud balík neobsahuje fakturu, budou po tobě chtít doložit cenu zboží, případně výpis z účtu jako kdoklad o platbě. Počítej, že zaplatíš zhruba z každých převedených 4 tísíc další zruba 1 tisíc celníkům

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » pon 11. kvě 2009, 18:42

Když to mám pro sebe a pár známých (bez osobního výdělku), tak to snad stále spadá do neobchodního charakteru, ne?



Ares
Příspěvky: 146
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » pon 11. kvě 2009, 19:23

Prostě je to pro tebe :)

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » stř 13. kvě 2009, 10:32

Tak mi přišel dopis z celnice, že jim tam mám přijet vysvětlit (nebo poslat email), zda to je/není obchodního charakteru. Je u toho kopie podacího listu z US, ve kterém je popsán obsah i jeho cena, přesto mi píšou, že bych měl nějak prokázat placenou částku. Jak to mám provést? Výpis z ebankingu sice udělat můžu, ale to si může upravit každý jak chce, těžko to může být bráno jako doklad.
EDIT: Teď koukám, že dokonce zaškrtli Gift :D Ale to mi asi nikdo věřit nebude...



(mimochodem ze SpeedShooterInt mi sice přišel dopis s fakturou, ale nepřišel žádnej balík :D )

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#6 » stř 13. kvě 2009, 13:06

S tim vypisem z ebank se budou muset spokojit. Posli jim emailem kratke vysvetleni, ze to jsou veci pro osobni potrebu a priloz vypis, to by melo stacit. Pripadne je pro ucel overeni ceny odkaz na stranky, ze kterych sis to objednal. ;)



proreo
Příspěvky: 19

Příspěvek#7 » stř 13. kvě 2009, 14:30

to by zaujimalo aj mna. keep us informed :idea:

ale ja chcem objednavat iba vramci limitu 150€, aby som naisto nemusel platit clo ;-)
inak je to vraj na colnikovi

btw. clo bude asi 10% a netreba zabudat na DPH 19% :lol:

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#8 » stř 13. kvě 2009, 14:59

I tak to vyjde podstatně levněji.



proreo
Příspěvky: 19

Příspěvek#9 » stř 13. kvě 2009, 15:22

co si kupoval?
a ako dlho si cakal, resp. ako dlho trvalo colnikom preclenie?



Ares
Příspěvky: 146
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#10 » stř 13. kvě 2009, 20:01

Nevím jaké mají ostatní zkušenosti z poslední doby, ale doba kdy je zboží na celnici mi při posledních nákupech činila zpravidla 14-28 dní. Jen týden trvá, než ti od nich přijde ten cár papíru že žádají vysvětlení



proreo
Příspěvky: 19

Příspěvek#11 » stř 13. kvě 2009, 20:09

tak to aby som uz objednaval ;-)

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#12 » stř 13. kvě 2009, 21:07

Ares: Tak to nechápu, já myslel že potom co podám vysvětlení a zaplatím, tak si to můžu vyzvednout?! :shock:
Proč by to tam ještě skladovali dál?! Tím spíš když si za to skladování ještě účtujou...

Uživatelský avatar
bobr
moderátor
Příspěvky: 567
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#13 » stř 13. kvě 2009, 21:34

jde o to že ty jim podáš vysvětlení a než se dostanou znovu k tomu tvému balíku tak to trvá. I když víc podle mě trvá to než se k němu dostanou poprvně - mě takhler ležel balík v únoru 6 neděl na celnici :(

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#14 » stř 13. kvě 2009, 22:17

No to jsem zvědavej... A já se těšil, že to už zejtra budu mít a otestuju na MON-LOSu :(
Co to je za boj s nezaměstnaností, když tady nestíhají?! Lidi nabírat!



proreo
Příspěvky: 19

Příspěvek#15 » čtv 14. kvě 2009, 06:12

netaraj, oni nechcu stihat. je im to jedno. svoj plat dostanu, ci vybavia jeden alebo sto balikov ;-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: DaveCZ a 12 hostů