Branná povinost -odmítnutí



franta599
Příspěvky: 643

Příspěvek#1 » sob 18. dub 2015, 16:53

Takže jelikož se nám tak trochu bliži branná povinost a mě se týka zjistuju za jakych okolnosti se dá odmitnout jenomže nevim jestli to bude možné s plnym trezorem zbrani ktery mám v ložnici :roll: předpokladam že by to melo jít i tak jelikož v zákone je jedna z možnosti i že to odporuje mému svedomí nezjištoval jste nekdo jak se to bude vztahovat na majitele ZP a zbraní ? :geek:



hugofalfar
Příspěvky: 317

Příspěvek#2 » sob 18. dub 2015, 17:26

To jako, že by ti tvoje svědomí nedovolilo bránit naši svobodu a životy svých blízkých ? :-)

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#3 » sob 18. dub 2015, 17:29

brannou povinnost ale nikdo nezrusil. "odvod" je spise veci overeni zdravotniho stavu a pouzitelnosti na budouci povolani do sluzby. i ted jsi nekde v seznamu krajskeho vojenskeho velitelstvi jako pripadny adept :)



franta599
Příspěvky: 643

Příspěvek#4 » sob 18. dub 2015, 17:29

Může odvedený občan odmítnout v případě vyhlášení stavu ohrožení státu či válečného stavu službu v armádě?

Ano, do 15 dnů od vyhlášení těchto stavů, a to z důvodů svědomí nebo náboženského vyznání. V tom případě se na něj vztahuje zákonná pracovní povinnost.

////

asi tím je myšleno strileni do lidí netušim. tohle pisou na strankach MOČR

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4571

Příspěvek#5 » sob 18. dub 2015, 17:31

Svobodu a životy svých blízkých samozřejmě ano. Jde jen o to, kdo je vlastně skutečný nepřítel. Branné povinnosti se Franto asi nevyhneš ale podle "zaručených" zpráv jde vlastně jen o jakousi statistiku, nic víc.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#6 » sob 18. dub 2015, 17:33

spis bych to videl uplatnitelne v pripade, ze bys byl narodnosti placnu holandan a schylovalo se k valce s holandskem. jinak to co rikas, presneji "mam odbor/strach ke/ze zbrani(m)" bylo duvodem k zarazeni na "civilni vojnu", ale kdyby te urcili treba jako ridice, tak z toho uz moc nevyklouznes



franta599
Příspěvky: 643

Příspěvek#7 » sob 18. dub 2015, 17:34

No vnehorsim připade si pujdu sednout ale nikdo mi nedonuti přisahat NATU každopadne pokud mi povolají tak to chci napřed odmitnout akorad zjistuju jaky jsou sance předpokladam že jako celkem dobře ozbrojený občan mam šancí méne



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#8 » sob 18. dub 2015, 17:36

Mě fascinuje, jak někdo, kdo je ochoten bránit sebe a své blízké je ochoten tak činit individuálně, ale kolektivně nikoli... Tomu fakt nějak nerozumím...

A kde se přísahá NATu? Pokud vím, přísaha se skládá státu. Vlastnímu.



franta599
Příspěvky: 643

Příspěvek#9 » sob 18. dub 2015, 17:38

Carloss práve že ne novela počitá s tim že se bude přisahat NATU ne ČR
http://www.novinky.cz/domaci/367118-voj ... -nato.html
každopadne odmitam i kdyby se přisahalo ČR už z duvodu že jako protivníka považuji NATO se nimiž jsme "spojenci" a ve kterem jsme
a jako třešničku na dortu bych to rekl takhle mužeme na protivníka poslat všechny naše 3 tanky z toho tam dva ani nedojedou a pod třeti musi dat nadoby na odkapavajici olej ... to už to jednou bylo žejo na jakési přehlidce
Naposledy upravil(a) franta599 dne sob 18. dub 2015, 17:54, celkem upraveno 3 x.



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#10 » sob 18. dub 2015, 17:40

No tak to je hnus, velebnosti... Ale za první částí svého postu si stojím...

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4571

Příspěvek#11 » sob 18. dub 2015, 17:46

Tak to jsem zvědav, komu budeme přísahat příště. Ani v minulém režimu tohle (přísahat věrnost cizímu státu) nikoho nenapadlo a že byl ujetý dost.



robokop
Příspěvky: 198

Příspěvek#12 » sob 18. dub 2015, 18:09

No, zase bych z toho nedělal senzaci. Přečtěte si to pořádně. Jako člen NATO máme povinnost pomoci s obranou jinému státu Aliance, kdyby byl napaden. A pokud se něco v tomto smyslu objeví v přísaze, je to v pořádku. Jestli někdo hledá kličky, jak se osobně účasti v konfliktu vyhnout, rád bych věděl, co by říkal na to, kdyby nás hypoteticky někdo napadl a ostatní členové NATO by začali taky kličkovat.
Docela taky obdivuji Poláky, kteří se v poslední době dobrovolně hlásí k vojenskému výcviku, protože cítí z východu ohrožení.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2519

Příspěvek#13 » sob 18. dub 2015, 18:16

franta599 asi něco fakt hutnýho vyhulil že?

V NATO jsme. Podle dohod už teď za určitých okolností musíme bránit všechny členské státy. To že profi vojáci v přísaze místo ČR slíbí bránit i ostatní státy NATO není nic divného.
Takže, jako že se to nikdy nestane, tak v teoretické rovině, pokud vláda vyhlásí všeobecnou brannou povinnost prostě buď budeš zdravotně neschopný, nebo někoho uplatíš, jinak půjdeš. Možná do skladu, nebo strážit muničák v týlu. Jediná další možnost je vězení, ale spíš to bude kulka do kebule. (pokud už bude fronta za barákem se nikdo se soudem a vězením zabývat nebude).

Přísahal bys radši Rusku?

aaa Robo byl rychlejší. Takže první část dtto on.



franta599
Příspěvky: 643

Příspěvek#14 » sob 18. dub 2015, 18:18

Já osobne považuji NATO za teroristickou organizaci a nekteří členové by měli byt dávno v Hágu misto toho dostavaji třeba nobelovu cenu míru ... takže jediny co vim že za ně bojovat nebudu jenom zvažuji co mě tedy čeká a jaké jsou možnosti

Kuli do kebule mužou dat nejakemu neozbrojenemu ovčanovi ale ne svobodnému človeku

ano radši bych šel sedet nebo přisahal Rusku (samozřejme nejradši ČR) než NATU z duvodu ktery jsem psal nazačatku tohoho prizpevku

každopadne porad nevím jak se v otazce brané povinosti počita se střelci



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#15 » sob 18. dub 2015, 18:36

robokop píše:No, zase bych z toho nedělal senzaci. Přečtěte si to pořádně. Jako člen NATO máme povinnost pomoci s obranou jinému státu Aliance, kdyby byl napaden. A pokud se něco v tomto smyslu objeví v přísaze, je to v pořádku. Jestli někdo hledá kličky, jak se osobně účasti v konfliktu vyhnout, rád bych věděl, co by říkal na to, kdyby nás hypoteticky někdo napadl a ostatní členové NATO by začali taky kličkovat.
Docela taky obdivuji Poláky, kteří se v poslední době dobrovolně hlásí k vojenskému výcviku, protože cítí z východu ohrožení.

Není to v pořádku. Ani za VS se nepřísahalo nikomu jinému, než vlastnímu státu. A taky jsme byli součástí jistého vojenského uskupení. Jinak souhlasím, že NATO je jen jiný druh teroristické organizace.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 hostů