Tak na tohle máme měšťáky

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#1 » stř 10. čer 2015, 11:12

Člověk se nestačí divit.
http://www.novinky.cz/krimi/371921-sepi ... -auto.html

věřím ,že se takových příspěvků najde více. Pokud máte někdo osobní zkušenost tak se klidně podělte. :o



franta599
Příspěvky: 643

Příspěvek#2 » stř 10. čer 2015, 11:23

u městskych je to pochopitelny jsou tlačeny do "čárek" ze strany města.



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#3 » stř 10. čer 2015, 15:17

U MP je typická absence znalostí zákona o provozu na pozemních komunikacích a jeho účelový výklad, často v rozporu s dobrými mravy. Tenhle případ je naštěstí jasnej jak facka a strážník by si měl zjistit rozdíl mezi "zastavením" a "zastavením vozidla". Všimný pro odtahovku radši ani nezmiňovat. Jestli se pán půjde soudit, vyhraje.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#4 » stř 10. čer 2015, 15:37

To sice může, ale většina si zanadává, zaplatí a nechce se v tom dál hrabat. Mám podobnou celkem čerstvou zkušenost z Brna, kdy mi odtáhli vozidlo na základě přenosné značky pro blokové čištění, která byla umístěna na druhé straně křižovatky za zaparkovanými auty a natočená stranou k silnici, po které jsme přijížděli. Odtah jsem zaplatit musel, neb to bylo vozidlo služební a kolega se o něj dost usilovně hlásil - bez zaplacení Vám auto prostě nedají.
Musel jsem tedy při podání vysvětlení na MP odmítnout uznání přestupku a vyžádat si správní řízení, kde se hodlám bránit a doufám že narazím na někoho, kdo normálně myslí. Vtipné je, že takto "zakempená" značka se tam objevila nedávno znovu - opět mimo silnici v trávě, opět za řadou stojících vozidel a opět otočená bokem k vozidlům přijíždějícím z vedlejší silnice. Vypadá to jako schválně vyrobená past na řidiče, kteří tuto hru MP neznají. Pokud tam stojí něco nižšího (klasickej osobák), tak se dá ještě jakž takž tušit, že je tam něco jako značka. Když tam ale stojí větší MPV, offroad nebo dodávka, tak jste bez šance a MP Brno vesele kasíruje.
Žádost o vrácení platby za odtah zatím bez odezvy. Když jsem hledal zodpovědnou osobu, tak si to házeli jak horkej brambor a všichni shodně reagovali "my nic, to tamti, my z toho nic nemáme". Žádosti se údajně automaticky zamítají a zbývá pak jedině se soudit. A na to zřejmě spoléhají, že si to prostě necháte líbit.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#5 » stř 10. čer 2015, 18:40

Ridic vozidla pri DN ma jasne dane povinnosti a tady mu je prislusnik MP jasne maril plnit. Pritom mohl a mel videt, ze vozidlo je nabourane a neni odstavene z vule ridice, tudiz zastaveni vozidla, jak uz zaznelo. Vtipny by byl pripad, kdy by se ucastnici DN neshodli na zavineni, pojistovna delala sceny a nasledne by se skoda vymahala na prislusnikovi. To by se asi rychle probral.
Btw o blokovem cisteni jsem nekde cetl, ze takhle odtahovali jen auta s manualni prevodovkou a na dotaz, proc nechali automaty, odpovedeli, ze by se to mohlo poskodit a ze by majitel mohl chtit uhradu skody, tak s tim radeji nic nedelaji.



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#6 » stř 10. čer 2015, 19:59

V Praze jsem viděl nakládat auta jeřábem, takže ani automat nemá šanci. Nehledě na to, že průměrný MP nepozná auto s automatem od normálního.

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#7 » stř 10. čer 2015, 21:34

Popíšu situaci která se mi stala v Brně asi před 5-6 lety. Zaparkoval jsem kousek od Cejle vyrazil na nákup do GM electronic.
Po návratu koukám a na autě bota. Volám na uvedenej tel. aby mi to přišli sundat. Asi za 15 minut dvá kovbojové přijeli. Jedem šel sundávat botu a druhej chtěl papíry ,tak jsem mu je dal . Zároveň jsem si začal fotit ostatní auta v řadě. Jedem z měšťáků se mne zeptal co to dělám ,tak jsem mu řekl , že si fotím auta , ktrerý taky stojí v zákazu, ale mají brněnskou značku a botu nemají. Na to zaznělo "NO VY NÁM SNAD NEBUDETE VYKLÁDAT KOMU MŮŽEME BOTIČKU DÁT A KOMU NÉ" . Odpověděl jsem , že jim nic vykládat nechci , ale že některá soukromá televize to ráda zveřejní. Najednou jsem měl papíry v ruce se slovy tak jeďte , dnes to vyřešíme domluvou. :lol: :lol: :lol:



robokop
Příspěvky: 198

Příspěvek#8 » čtv 11. čer 2015, 11:00

No, tenhle poslední příspěvek mě zaujal, protože já to vidím jinak. Zodpovídám za menší rekreační volně otevřený areál v malém městě. Často spolupracujeme s měšťáky, když po nich chceme, aby vypakovali auta řidičů, kteří nám staví auta na trávník, do křižovatky, prostě všude. Někteří majitelé aut jsou tak vyčuraní, to byste nevěřili, co všechno zkouší. Značka vyhrazené parkoviště, na ní musí být šipka, odkud a kam. Stojí na takovém parkovišti neoprávněně, zabírá nám místo, a on si změří tu šipku a prohlásí, že tloušťka čáry na ceduli je špatně, značka je neplatná a hádá se. Místní MP je z podobných situací už tak mimo (oni ovšem taky moc inteligence nepobrali, to je pravda), že dokonce nechce dávat boty (odtahovka tady neexistuje), když nám stojí řada deseti aut podél silnice na našem trávníku. Důvod? Mají pouze 3 boty a prý pokud by někomu dali a někomu ne, nařkne je postižený řidič z diskriminace a mají průser. Čili je nedávají vůbec a my nejsme schopni auta vypakovat z našich pozemků. Takže to je jen moje poznámka pro ty, kteří na svůj přestupek reagují stylem - "ale oni taky stojí blbě a botu nemají".

Uživatelský avatar
LRRTM1
Příspěvky: 175

Příspěvek#9 » čtv 11. čer 2015, 11:16

Já bych bral všechny ty nářky nad tím, jak jsou řidiči vyčuraní a jak chudáci měšťáci by rádi pomohli ale nemůžou. Ale, bohužel, s tím mám problém když vidím, čeho všeho jsou schopni. Rozdávat pokuty za to, že nárazník přesahuje nad trávník, strkat papírky za stěrač na objednávku podnikatele, aby mu neutíkaly peníze za parkoviště, vyhýbání se problémům, pokutování místo řízení dopravy.....
Zkrátka tahle situace vznikla, IMHO, jen jako reakce na chování měšťáků.
A to nejsem potrefená husa - tohle vidím kolem sebe, nebo u kamarádů, já sám s nima zas tolik problémů nemám.

Uživatelský avatar
Horacio
Příspěvky: 70

Příspěvek#10 » čtv 11. čer 2015, 11:39

Kritika je dobrá věc, pokud je oprávněná, ale chtělo by se to někdy zamyslet nad tím, co je v článku napsané. Dopravní nehoda je jasná. Dále se tu objevuje, že majitel vozidla sepisoval záznam o nehodě s druhou řidičkou v boční ulici, a nebyl tedy u svého auta. Podle fotografií stálo vozidlo v křižovatce a tvořilo jasnou překážku v provozu na pozemní komunikaci. (když do auta někdo nabourá, tak je mrtvej) Zákon říká, že kdo vytvoří překážku v provozu, je povinen jí označit, což se nestalo. Pokud se jedná o vozidlo, musí překážku nahlásit PČR, to se také nestalo, jinak by vozidlo nebylo odtaženo. Souhrn: ten blbej strážník přjel k autu, které stojí v křižovatce, není označen jako překážka a řidič nikde. Je opravdu divný, že nařídil odtah. Myslet chlapi, ne jenom kritizovat. Kritika je dobrá, když je adresná a opodstatněná. Vyjádření jako já jsem slyšel a já četl jsou nanic.

Uživatelský avatar
Marcurba
Příspěvky: 406

Příspěvek#11 » čtv 11. čer 2015, 11:52

Měšťáci, to je banda středoškoláků bez maturity, co ale vždycky vědí, kde natáhnout pracku! Obzvláště v Praze je to výživné...na Václaváku pokutují auta, co vjedou do pěší zony - řidič většinou zmatený jak včela - ok, je to přestupek, chápu, super práce...ale když se o 30 metrů dál válí skupinka ožralých násosků, co smrdí na celé kolo, měšťák je hluchý, slepý a zřejmě i bez čichu!



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#12 » čtv 11. čer 2015, 12:35

Jeden známý řešil parkování před jeho vjezdem (vrata s cedulí Neparkovat - vjezd) tak, že dotyčnému namazal stěrače grafitovou vazelínou. Nikdo tam nezaparkuje podruhé.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#13 » čtv 11. čer 2015, 13:09

Zrovna grafitová vazelína nejspíš ale nebyla ta pravá pomsta, páč stěrače s přídavkem grafitu se normálně prodávají. Tolik nevržou :lol:



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#14 » čtv 11. čer 2015, 13:24

Horacio píše:Kritika je dobrá věc, pokud je oprávněná, ale chtělo by se to někdy zamyslet nad tím, co je v článku napsané. Dopravní nehoda je jasná. Dále se tu objevuje, že majitel vozidla sepisoval záznam o nehodě s druhou řidičkou v boční ulici, a nebyl tedy u svého auta. Podle fotografií stálo vozidlo v křižovatce a tvořilo jasnou překážku v provozu na pozemní komunikaci. (když do auta někdo nabourá, tak je mrtvej) Zákon říká, že kdo vytvoří překážku v provozu, je povinen jí označit, což se nestalo. Pokud se jedná o vozidlo, musí překážku nahlásit PČR, to se také nestalo, jinak by vozidlo nebylo odtaženo. Souhrn: ten blbej strážník přjel k autu, které stojí v křižovatce, není označen jako překážka a řidič nikde. Je opravdu divný, že nařídil odtah. Myslet chlapi, ne jenom kritizovat. Kritika je dobrá, když je adresná a opodstatněná. Vyjádření jako já jsem slyšel a já četl jsou nanic.

A že se salžil odtahovku zastavit.. to nic? Mohli si to vysvětlit na místě a třeba s přestupem za neoznačení překážky, což jak tušíme je něco jiného, než nesprávný parkování. Tedy ano, myslet... ale všichni!!!



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#15 » čtv 11. čer 2015, 13:28

Horacio: podle článku byl od svého vozu 10 metrů a podle mapy ho měl na dohled. V článku je také napsáno, že auto odstavil k okraji vozovky, aby překážkou v provozu nebylo - ty fotky jsou zřejmě dokumentační z nehody, protože tohle by strážník rozhodně nemohl považovat za "špatné parkování".

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů

cron