Plzen - restaurace SaSa - omezeni vnaseni zbrani



Carloss
Příspěvky: 2920

Příspěvek#16 » pon 17. srp 2015, 13:57

Nesprávný příklad. Poskytovatele veřejných služeb zákony řeší a taky k něčemu zavazuje. Zrovnatak s tou nekuřáckou hospodou, to toaky zákon majiteli výslovně umožňuje.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#17 » pon 17. srp 2015, 14:29

je zajímavé, že např. cikána do hospody pustit musím, jinak jde o diskriminaci.... člověka s legálně drženou zbraní zřejmě diskriminovat nelze

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#18 » pon 17. srp 2015, 15:42

Jestli to je nebo není možné právně (právo vybrat si, koho pustím do svého podniku), to netuším a neřeším. Výše jsem psal, že je můj názor, že by vlastník objektu toto právo vždy mít měl.

A svůj nesouhlasný názor vyjadřuji tím, že tam prostě nejdu a svoje peníze utratím u konkurence. Ten flame na Facebooku mi přijde zbytečný (a občas přehnaný). Asi jsem málo aktivistický, ale respektuji přání jiných (i když třeba s myšlenkou, která za zákazem stojí, nesouhlasím), dokud mě osobně nějak neomezuje. Něco jiného by bylo, pokud by se třeba takový zákaz objevil plošně, to už by mě samozřejmě omezovalo.



pesi
Příspěvky: 305

Příspěvek#19 » pon 17. srp 2015, 16:30

Také asi není od věci rozlišovat mezi zákazem vnášet věc a zákazem vstupu člověka podle skupiny do které patří (dítě, cikán, chlápci bez vlasů, ...). Některé srovnání jsou nesrovnatelné!
Také mám k těmto druhům zákazů pochybnosti o motivaci, ale ctím rozhodnutí majitele.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#20 » pon 17. srp 2015, 16:36

já neříkám, že ho nectím, naopak, právě si myslím, že by majitel měl mít skutečně právo rozhodnout koho ve své provozovně chce a koho ne, bez rozdílu



chanchez
Příspěvky: 39

Příspěvek#21 » pon 17. srp 2015, 16:45

Carlos: Příklad s kouřením byl myšlen tak, že do nekuřácké hospody mně taky nikdo nenutí chodit a svůj názor na přání majitele můžu vyjádřit, a taky to udělám, hlasováním peněženkou.

Marinakus a MarK: nesmím zakázat vstup na základě rasy, náboženství, pohlaví a podobně. Nosit zbraň, kouřit, nebo nosit třeba modré tričko, není právo zaručený ústavou, takže chanchezovi s cigárem v hubě, s pistolí pod modrým tričkem vstup odepřít můžu. Jo, mít u nás něco jako druhý dodatek, tak by to bylo krapet složitější, zakazovat vstup s pistolí.

Výše uvedené, ale samozřejmě nic nemění na tom, že majitel by měl mít právo si říct, koho chce obsloužit ve své hospodě a vůbec koho vpustí na svůj majetek.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#22 » pon 17. srp 2015, 16:56

chanchez : ale přesně tak to myslím, já provozuji svůj podnik a mělo by být čistě na mě koho tam chci pustit a obsloužit..... netahám do toho ani rasizmus ani nic jiného, prostě je to moje přesvědčení a proč bych měl být nucen k něčemu jinému, jestli se tím připravím o část zisku, moje věc



cipis
Příspěvky: 2077

Příspěvek#23 » pon 17. srp 2015, 17:02

To to ale nesmíš pak provozovat veřejně. Buď budeš mít soukromý podnik, který budou navštěvovat členové, pak můžeš členství podmínit třeba puntikovanýma trenclama, nebo budeš mít veřejný podnik, a pak nemáš právo ten vstup takto omezovat.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#24 » pon 17. srp 2015, 17:08

jo, bohužel máš pravdu, takhle u nás provozoval známý hospodu v problematické čtvrti, prostě z ní udělal klub a vstup měli jen členové, je to sice smutné ale je to tak



cipis
Příspěvky: 2077

Příspěvek#25 » pon 17. srp 2015, 17:32

Já bych neřekl, že bohužel. Jak je to nastavené, tak je to dobře. Když chci něco dělat pro ostatní, tak pro všechny. Anebo ten klub. Ale vlézt do obchodu a nevědět, jestli mne obslouží, protože má blbý den a nelíbí se mu moje triko nebo boty nebo cokoliv, tak to je trochu ujeté, ne?

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#26 » pon 17. srp 2015, 17:34

Obchod určitě. O restauračním zařízení si to zase až tak nemyslím. Ono záleží na okolnostech a na prostředí, kde je provozováno. A nakonec, pokud ti obsluha čehokoliv oznámí, že tě neobslouží asi s tím nic neuděláš, jen si můžeš stěžovat.



cipis
Příspěvky: 2077

Příspěvek#27 » pon 17. srp 2015, 17:39

Co je restaurační zařízení? Taktéž obchod, prodávají se výrobky a služby. K neobsloužení může dojít i z korektních důvodů (třeba podnapilým, nezletilým atd.). Ale rozhodně ne z toho důvodu, že se dotyčnému nelíbí např. můj účes ...

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#28 » pon 17. srp 2015, 17:54

Ale o účesu nebo něčem podobném se přece nebavím, pokud je ale majitel pacifista a má odpor ke zbraním, je jeho jednání celkem pochopitelné (ikdyž s ním nesouhlasím), pokud má vedle sebe třeba vojenskou ubytovnu a měl už nějaké takovéto problémy, je to ještě pochopitelnější, pokud provozuje restauraci někde na okraji města, kde je to třeba samá socka a má problémy s neplatiči, taky bude muset přizpůsobit svoji činnost aby nedoplácel. Prostě život je bohužel takovej a jinej nebude.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#29 » úte 18. srp 2015, 01:15

chanchez: musi se na to upozornit

MarK: pokud ta myslenka neohrozuju zdravy a zivot lidi at si myslis co chce. Ale takhle verejne poukazovat ze lidi co tam chodi jsou lehkej cil je opravdu spatne



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#30 » úte 18. srp 2015, 07:19

Ono je to tím, že tenhle stát na soukromé vlastnictví docela kálí. Mělo by být pouze věcí majitele, koho pustí dovnitř a koho obslouží, jestli se tam kouří nebo ne. Věřte tomu, že v zájmu majitele je co největší zisk, takže by neobsluhoval/nepouštěl pouze ty, ze kterých mu plyne malý zisk nebo ztráta.

Smutné je, že nějaký hospodský odmínul obsloužit tuším Zemana na základě vlastního politického přesvědčení a popotahovali ho za to. Představte si sebe za barem a do podniku vám přijde člověk, kterého nesnášíte(protože třeba minule rozmlátil stůl)...budete ho obsluhovat nebo ho vyhodíte?

Shoduji se s názory výše, že do takové hospody, pokud mi to vadí, prostě chodit nebudu. To je to tak úžasná a jedinečná restaurace, bez které nejde žít? Bydlím na menším městě a z restaurací/hospod si můžu bohatě vybírat. Pochybuji, že v Plzni by to bylo horší.

A také bych se přidal k názoru, že aktivistické prudění, zejména na netu, je spíš kontraproduktivní. V dnešní době Facebooku je strašně jednoduché označit nepřítele, sdílet a společně ničit - i když to používá většinou druhá strana barikády k obvinění z jakéhokoliv -ismu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti