Nosite rezervni zasobnik?



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#121 » ned 26. bře 2017, 21:47

Běžně nosím 8+1, ale na závody bez omezení počtu nábojů mám (20+1)+(3*15)+(2*17)=100 rovných a někdy mi to nestačí.



jantar
Příspěvky: 123

Příspěvek#122 » pon 17. dub 2017, 15:51

Když zde čtu některé příspěvky,musím se smát.Kolikrát jste se již dostali do přestřelky,že musíte mít rezervní zásobník?Uvědomte si,že,kdyby se začalo střílet,tak se pokálíte,a jediné co uděláte,že se budete snažit utéci co nejdál,tak jako já.Přečtěte si americké statistiky.Když dojde na střelbu,tak se odehraje na vzdálenost 5-7 m a padne maximálně zase 5 - 7 ran z obou stran.Když dojde na lámámí chleba a chci u sebe mít zbraň/vyjímečně/,tak to je Glock 19 a v zásobníku 4 náboje plus jeden v komoře,abych měl čas utéci.Chtěl bych vidět toho hrdinu,který by střílel dva zásobníky tj.cca 30 Lugrů,to umí jenom Simír Gerchán.Zůstaňte na Zemi a spíše trénujte rychlost,než množství.Jinak komu nestačí dva zásobníky,tak je potřeba pod kabát Luparu,na záda Vz.58,na každý kotník revolver atd.a kárku s municí.



WMartin
Příspěvky: 111

Příspěvek#123 » pon 17. dub 2017, 17:36

I já budu nosit svých 15.
To musí stačit.
Hlavní je, se trefit i z 50m. Ne?
A rychle.



Joab
Příspěvky: 65

Příspěvek#124 » pon 17. dub 2017, 18:10

Jantare, ja se zas musim smat, kdyz ctu tyhle kategoricky soudy o tom, ze kdyz to nekdo dela jinak nez ja, dela to blbe. Nikdy v historii lidstva myslis nenastala sebeobranna situace, kdy by se hodil vic nez jeden zasobnik? Nebo teda vic nez 4+1, vid:)



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#125 » pon 17. dub 2017, 18:57

jantar: Jednoduse, kdyz uz musim mit zbran, ten zasobnik navic je vazne to posledni co me trapi. A jestli ty se pokalis, tak muze byt, ja ne. A luparu? No tu nemam, ale uz jsem mel po ruce broknu pripravenou pri par setkanich, nastesti stacilo vytocit 158 a to individuum se radeji vzdalilo. Snad budu mit takove stesti i priste.
(Doufam, ze umis alespon dobre hazet... az ti dojdou naboje... nic ve zlem, jen pokus o vtip ;) )

WMartin: Aby ti pak nerekli, ze jsi mel utect a ne strilet na 50m.



WMartin
Příspěvky: 111

Příspěvek#126 » pon 17. dub 2017, 22:38

Tak to je taky možný. Ne vždycky, ale musíš chránit sebe na 5 metrů. A taky čas na těch 5 metrů tam doběhnout. ;-)
Třeba časem, ale teď nenosím druhý zásobník :-D
Konec zvonec

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#127 » pon 17. dub 2017, 22:42

Já si zas po případné střelbě radši dobiju do plna... :D



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#128 » úte 18. dub 2017, 06:19

WMartin: jo to jo, ja to myslel trosku s nadsazkou a ironii na nase soudy :)

P.V.: tak tak a proto sebou jeste vozim v batohu dalsich 10 krabicek po 50 ;) :D (pro spiony z policie ... delam si legraci ;) )



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#129 » úte 18. dub 2017, 07:10

Slyšel jsem i názor, že stačí dvě rány - protože pak už si můžeme sebrat ze země to, co měl útočník v ruce a střílet dál :)

Ale k tématu - kde ten zásobník nosíte? Máte ho v pouzdře na opasku? Vybavil jsem se velmi slušným pouzdrem na zbraň (IWB) a na zásobník (dá se nastavit jak IWB tak OWB). Ale mám problém, že když to dám všechno na pásek zevnitř, tak to prostě je vidět, protože ty dva tlusté futrály prostě deformujou postavu příliš. Pohodlí teď neřeším, to je otázka vhodných kalhot a opasku, ale zajímá mě jak ho nosíte, když ho nosíte :)

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#130 » úte 18. dub 2017, 07:32

Zatím ve vnějším kydexu, dnes čekám balíček od Rampy s pouzdrem od Alienů a budu zkoušet... :)



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#131 » úte 18. dub 2017, 11:00

Tak to mě zajímá, já ty pouzdra mám taky přes Rampu (oboje Alien) a právě o tom zásobníkovém mluvím - ne a ne ho umístit nějak rozumně, abych měl pohodlí a nebylo to vidět :)

Uživatelský avatar
RJ
Příspěvky: 19

Příspěvek#132 » stř 14. čer 2017, 12:58

jhora: pozdější reakce, ale i tak: Zásobník nosím v kydexovém IWB pouzdře na boku přesně na 9 hodinách i během nošení přiléhavých triček v létě. Není s tím naprostý problém, že by bylo cokoli vidět a člověk může normálně fungovat, aniž by se pohyboval jako panák. Jediné co je po dlouhé době nošení pocitově nepraktické, zejména při sezení je to, že to má tendenci oproti zbrani trochu tlačit do boku a po nějaké době (několika hodinách) s tím chce trochu pohnout, aby to netlačilo. Jinak je to OK.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#133 » pát 16. čer 2017, 00:01

Nenosím a nebudu ! Statistiky jsou jasné !

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#134 » pát 16. čer 2017, 07:04

Taky ne. I s taurusem 85 UL, tj 5 ran je to myslím dost. Na 99,99% to nebudu nikdy potřebovat, pak na 99,99% bude stačit ukázat, pak 99,99% že víc než 2-3 rány nepadnou. Toť mé výpočty. A v tom mizivém zbytku sem holt v prdeli, ale to klidně risknu.

BTW: WMartin. na 50m zapomeň. Pokud se něco semele, tak na 2-5m. A kdyz bude drban zdrhat a ty na něj z 50m střelíš, tak si zaděláváš na průser.

Uživatelský avatar
radimnet
Příspěvky: 167

Příspěvek#135 » sob 17. čer 2017, 09:45

Uvažujete ve "standartních" scénářích. Co když se ale v blízké budoucnosti ukáže že "standartní" scénáře jsou pasé. Svět se mění a ten kdo se mu nepřispůsobí na to může doplatit.
A co když se vám stane že se vám prostě "vyrve" dno zásobníku a náboje budete mít na zemi, třeba po pádu a ťuknutím dna zásobníku o beton? Nemůže se to stát? Ale může. Mě osobně po pádu zásobníku na zem "vyletěly" náboje jak včely z úlu (originál zásobník glock).
Zeptejte se lidí kteří se pohybují v bezpečnostním sektoru co všechno se může "posrat" v takové situaci a není toho málo.
Takže ten jeden "šuplík" nikoho nezabije. Je to ale na každém z vás, každý máte zodpovědnost samy za sebe a nikdo vás do ničeho nenutí.
Ještě než mě začnete "nadávat", tak se zamyslete jaké kdo má osobní zkušenosti v oblasti obrany.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů