Nosite rezervni zasobnik?



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#31 » sob 10. říj 2015, 12:10

A zde opět přichází na řadu onno obligátní: Je lepší mít a nepotřebovat, než nemít a potřebovat. V restauraci epší nešikovnej střelec se zbraní v kapce, než špičkovej střelec se zbraní v kufru auta. Atd. atp.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#32 » sob 10. říj 2015, 12:27

Určitě ta potřeba druhého zásobníku nastat může. Zatím však nevím o případu sebeobrany, který špatně skončil kvůli poruše zásobníku či nedostatku střeliva. Až se o takových dvou, třech dozvím, patrně své rozhodnutí přehodnotím.



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#33 » sob 10. říj 2015, 13:04

"Až spadnu s letadlem, naučím se létat" :-D "Až budu mrvtej, pořídím si zbraň"... :-D

Připraveným štěstí přeje... ;-)

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#34 » sob 10. říj 2015, 13:52

To není zrovna dobrý příklad. O letadlech vím, že občas spadnou. O tom, že by občas někomu v ČR došla při sebeobraně munice teda fakt ne :D



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#35 » ned 11. říj 2015, 22:40

Normálně nosím (v obleku) CZ 50 (8+1), na bojových džínách mám pouzdro Dasta pro GP 100 + 2 zásobníky (2x17+15+1=50), ale to běžně nevyužívám.



dave1354
Příspěvky: 100

Příspěvek#36 » pon 12. říj 2015, 07:30

Víte co, ten druhej a třetí zásobník je pro situace který se třeba u nás zatím nestaly, ale stát se můžou. Co kdyby ten střelec z UB nevlezl do hospody ale do místního nákupního centra? Obecně kamkoli, kde je větší prostor a užitečnost nějaké krycí palby stoupá. Nebo střelba kamkoli bezpečným směrem. Útočník po pěti jinejch bouchancích zjistí, že tady něco nehraje a že se někdo bude bránit. Priority se mu určitě trochu změní. A risknout si tohle s 8 ranami ve zbrani celkem je hovadina a čekat na první dobrou (vše uvažuju v případě, že nejde rovnou zdrhnout..) je taky na houby.

A hlavně jak zaznělo, mít nepotřebovat než potřebovat nemít. Ty zásobníky mě zavazej asi pětkrát míň než zbraň samotná:)

Auto mám v pořádku a v rámci možností bezpečný. Ještě mi chybí na bytě udělat pořádný dveře, kvůli autu nezbejvaj už letos peníze ..

Jinak půl krabky v batohu nosím taky, ale to jen pro to, že bych nááhodou šel kolem střelnice a chtěl se na chvilku stavit. Nabíjet zásobníky někde uprostřed krizové situace asi nehrozí.



Melchisedech
Příspěvky: 84

Příspěvek#37 » pon 12. říj 2015, 08:43

Krycí palba v nákupním centru? To je nejlepší cesta pro Tebe do vězení a pro řadu nakupujících do márnice. Abych nebyl úplně OT, rezervní zásobník nosím pouze na střelnici.



dave1354
Příspěvky: 100

Příspěvek#38 » pon 12. říj 2015, 09:10

..jsem myslel, že není nutno zmiňovat že do lidí střílet nehodlám. Jde jen o to, že máš nějakou zálohu, kterou můžeš nastřílet do květináče a nebo směrem k útočníkovi, pokud za ním vidím stěnu a ne lidi a tím mu trochu změnit uvažování. Asi trochu dost, když nepočítá s jakýmkoli odporem. Tož sorry za OT :)



Tyrfing
Příspěvky: 197

Příspěvek#39 » pon 12. říj 2015, 11:55

Carloss píše:A zde opět přichází na řadu onno obligátní: Je lepší mít a nepotřebovat, než nemít a potřebovat.


Jj. Ja taky neziju v Bronxu, proto nenosim CZ-75, ale jen tu malorazni prskavku. Nekomu je mozna k smichu, ale je podstatne akceschopnejsi nez v pripade problemu hledat treba kameny. :mrgreen:

Uživatelský avatar
radimnet
Příspěvky: 167

Příspěvek#40 » úte 13. říj 2015, 20:03

Když nosím Glock 17 tak nosím 2 rezervní a když jdu s Glock 42 tak jeden :)

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#41 » úte 13. říj 2015, 21:38

Když tohle téma začalo tak jsem upřímně čekal spíš "hejt", ve smyslu plnej batoh munice. Docela mě to překvapilo, kolik z vás nosí zásobník navíc.

Já zatím nosím jen ten hlavní 10+1, i když má kapacitu 15. Těžko říct proč, zítra tam doláduju těch pět.



mihlit
Příspěvky: 424

Příspěvek#42 » úte 13. říj 2015, 22:04

Tak ono i záleží k jaké zbrani ten zásobník je. Při výběru zbraně na nošení by to chtělo slušnou kapacitu a ne jen 6 ran (alespoň pro mě to přijde málo). Jenže malá zbraň s druhým zásobníkem vyjde mnohem lépe. Například s&w shield s delším zásobníkem na 8 ran + 1 rezervní dá (prázdnou) hmotnost stejnou jako glock 26 a přitom je to 17 proti 11 nábojům a tloušťka 24 proti 30 mm.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#43 » úte 13. říj 2015, 22:16

No, mě úvahy typu Carlosse opravdu neberou, spíš je zajímavé, že v UB na obědě nikdo ze strávníků neměl u sebe střelnou zbraň.
Předpokládám, že v UB je možná nejvíce ZP v přepočtu na počet obyvatel tohoto města, z celé ČR.
Ale jak jsem řekl, pouze úvahy jsou pouze plky a nikdy k ničemu nevedou a nevedly !!!
Já budu nosit vždy jen jeden zásobník, druhý mně příjde jako zbytečný.
Pouze můj názor.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#44 » úte 13. říj 2015, 22:39

Nebo znáte v ČR případ, že někomu v sebeobraně nestačil zásobník jeden ?
Já teda ne, pokud někdo znáte případ, že nestačil, můžete se o tom tady zmínit.
Mám ZP pouze 30 let, ale zatím jsem o tom neslyšel !
Pouze zkušenost.



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#45 » stř 14. říj 2015, 06:03

Co maj moje úvahy spoleečného s případem v UB? Nechápu, proč mě zmiňuješ.

To, že o něčem nevíte ještě neznamená, že se to nestalo, nebo že by se to stát nemohlo. Já osobně jsem už zásobník rozpadlej po prvním, druhém výstřelu osobně viděl a to ne jednou. Proto spíš než jeden velkokapacitní s 15 vidím jako lepší 2x8. Buď je do 5 vyřešeno + bonus náhradního šuplíku pro případ selhání zásobníku... A zdůrazňuji, že jsem to viděl za poslední rok na střelnicích několikrát. A zaplať bůh, že na střelnici a ne v reálné obranné situaci.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů