Nosite rezervni zasobnik?



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#46 » stř 14. říj 2015, 17:03

Tak já jsem to neviděl, asi máš větší štěstí na rozpadlé zásobníky a na tuto problematiku !
Co založit nové vlákno, kdo s sebou nosí druhou, záložní zbraň, to je přeci rychlejší než výměna druhého zásobníku.
Připraveným přeci štěstí přeje !
Za mě teda ne.

Uživatelský avatar
jamira
Příspěvky: 301

Příspěvek#47 » stř 14. říj 2015, 17:21




Carloss
Příspěvky: 2938

Příspěvek#48 » stř 14. říj 2015, 17:57

Na LOSu v Čelákovicích asitak dvakrát v posledním roce. A to jezdím jen LOS do Čelákovic a do Žalan. O záložce uvažuju. Mám PPK, ale jako záložku si umím představit DUOvku. O jedný pěkný vím... ;-) Já vim... o ráži nediskutuji... ale dyž mě se to líbí.. Jen nevím, kde bych to nosil, aby to mělo ev. nějaký efekt.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#49 » stř 14. říj 2015, 20:51

Carlossi, co to bylo konkrétně za zásobníky?



Carloss
Příspěvky: 2938

Příspěvek#50 » stř 14. říj 2015, 20:57

Tak to dokupy nedám... Nepsal jsem si to... To by musel napsat závodnik, kermu se to přihodilo. :-(

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#51 » stř 14. říj 2015, 21:02

Myslel jsem obecně, jen třeba výrobce zbraně, jestli jsi to neviděl zblízka, neprohlížel sis to.



Carloss
Příspěvky: 2938

Příspěvek#52 » stř 14. říj 2015, 21:17

Určitě jsem to pískal. Střelec to vyřešil promptně. Když řeknu značku, spíš bych se nemýlil, ale nechci někoho (včetně výrobce) poškozovat... Mimochodem... pomáhal jsem po situaci sbírat díly...



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#53 » stř 14. říj 2015, 23:23

No na obranu nosím pouze kvalitní zboží.



Carloss
Příspěvky: 2938

Příspěvek#54 » stř 14. říj 2015, 23:54

I nejkvalitnější zboží je kvalitní jen do určité míry... To, že jsem paranoik ještě neznamená, že po mě nejdou. Může-li se něco pokazit, tak se to pokazí. Nemůže-li se něco pokazit, stejně se to pokazí. Pokazí-li se něco, stane se tak v ten nejméně očekávatelný a nejméně vhodný okamžik. A to tím nejnevhodnějším způsobem. Může-li se pokazit více věcí najednou stane se tak v nejméně vhodném pořadí.

Kdo pozná autora?

Uživatelský avatar
Style
Příspěvky: 287

Příspěvek#55 » čtv 15. říj 2015, 00:06

Carloss: Podle Murphyho zákonů by to bylo nejméně na dva zásobníky a pro jistotu náhradní zbraň. ;)



Carloss
Příspěvky: 2938

Příspěvek#56 » čtv 15. říj 2015, 06:52

Jj... :-D Proto hledáme "realizovatelné optimum". Což by snad jeden zásobník být mohl... ;-)

Uživatelský avatar
radimnet
Příspěvky: 167

Příspěvek#57 » čtv 15. říj 2015, 14:36

Když budeme chtít předejít všem možným situacím tak asi nejlepší bude: jedna zbraň na opasku + dva náhradní zásobníky a v kotníkovém pouzdře záložku + jeden zásobník a komu by to nestačilo může mít v batohu 858 v režimu držení :)
Podle mě je plně dostačující + jeden náhradní zásobník a pokud by se situace někdy vyostřila že to tady bude vypadat jako v Jeruzalémě tak platí co je napsané v první větě :)

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#58 » čtv 15. říj 2015, 16:25

Pokud nosím malou zbraň typu Glock 43, tak asi nepředpokládám galaktickou přestřelku a mám to spíš na jednu nemířenou, když na mě bude ležet černej a mlátit mě hlava nehlava, s benefitem rozměrově komfortního nošení. Dalším zásobníkem se o ten komfort podle mě připravuji.

Osobně nosím H&K SFP9 (15+1) a hlídat si ještě zásobník na druhém boku. No nevím, nosím často jenom triko a už by se to blbě schovávalo, i když mam vnitřní pouzdro i na zásobník. Jediný důvod vidím v možnosti té mechanické poruchy zásobníku, ale na rovinu, pokud na někoho už jednou vytáhnete zbraň, pravděpodobně od vás nebude dál než 10 metrů, a kolega asi nebude čekat až si vyměníte zásobník. Takže pokud ráno nevstanu vyloženě s tím, že jdu do kolektivní společenské přestřelky na náměstí, je pro mě náhradní zásobník zatím spíše věcí koníčku.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#59 » čtv 15. říj 2015, 20:18

Hawk CZ: tak takhle nějak jsem to myslel, když jsem psal, že ke g42 náhradní šuple nenosím. Buďto to jedno nevyřeší (takový případ neznám) a nebo to bude takovej šmelc, že tam budu pro smích s g42 i s pěti zásobníky. Vycházím z reálných situací ( Tanvald, Nechtěný nápadník...atd.), kdy se počet výstřelů dá napočítat na prstech jedné ruky. Pokud se situace u nás vyvine blbým směrem, tak bych daleko raději nosil i náhradní hlaveň, bicí mechanismus, vytahovač, vyhazovač...prostě všechno, co má stejnou šanci, že se podělá jako zásobník. A o tom už tu vlákno je a myslím, že se jmenuje "Nosíte záložní zbraň?"



dfgdsster
Příspěvky: 109

Příspěvek#60 » čtv 15. říj 2015, 20:45

A vas netizi myslenka, ze se ocitnete v situaci, kdy se vam pokaka zasobnik, ale presto byste meli sanci situaci vyresit prebitim zbrane nahradnim zasobnikem, ktery ovsem nemate, bo vam prislo zbytecne ho mit? Uz nekdo prede mnou psal o Murphyho zakonech, a ty se netraduji jen pro tu srandu:-).

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů