Nosite rezervni zasobnik?



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#91 » čtv 23. bře 2017, 22:40

Klidně noste mnoho kusů, statistika říká, že pokud se problém nevyřeší během pár ran, tak se nevyřeší !
Rozhodně víc znamená víc, než míň.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1299

Příspěvek#92 » čtv 23. bře 2017, 22:54

To je pravda, ale co když vyřešíš jeden problém a objeví se další (kamarád prvního problému)? Myslím, že je lepší být po vyřešení problému připraven na další.. :angel:

Uživatelský avatar
RJ
Příspěvky: 19

Příspěvek#93 » pát 24. bře 2017, 06:24

Ano tyto řeči o statistice slyším často. Ale kde je dáno, že zrovna vy se nebudete statistice vymykat. Navíc podmínky se v současné době velice rychle mění a statistika už nemusí být tak přesná. Nikomu nic nevnucuji, je to každého věc co nosí. Mě to vyhovuje tak, jak to nosím já. Někomu jinému vyhovuje zase něco jiného.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#94 » pát 24. bře 2017, 07:31

Mě k nošení zásobníku přesvědčil argument o závadě. V nebezpečné situaci hraje stres a adrenalin hlavní roli. Když se mi stane závada, tak mnohem jednodušší a rychlejší je vyhodit zásobník, kašlat na něj, odstranit závadu a nahodit druhý zásobník z pouzdra (a nabít). Už to trvá dlouho a snižuje to šance se ubránit, natož když bych musel ten první zásobník ještě chytat, cpát do kapsy a pak vyndavat. Takže když nosit, tak se zásobníkem navíc.



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#95 » pát 24. bře 2017, 08:39

Což není tak úplně pravda. Pokud dobře ovládáš drill na odstranění závady se zásobníkem v ruce,( drzís ho pouze mezi dlani a maličkem s prsteníčkem, zatímco závadu odstranís palcem, ukazovákem a prostředníkem) tak jsi v podstatě stejně rychlý. Dřív jsme v práci taky učili při odstraňování závady zásobník odhazovat, jenže co když budeš mít závadu u náhradního šuplíku? Automaticky ho odhodis a nebudeš mít nic...



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#96 » pát 24. bře 2017, 09:18

Právě že ale musíš dobře ovládat drill. Já to říkám podle sebe, teprve si vytvářím návyky a je pro mě snazší vyhodit zásobník a neřešit ho. Stejně tak závěr stahuju celou dlaní, kdy většina síly stisku je právě v malíčku a prsteníčku, protože jedině tak to dokážu udělat spolehlivě bez přemýšlení.

Neříkám že je to nejlepší řešení pro každého, jen že to mě přesvědčilo, protože mi to usnadňuje můj nácvik při řešení závady - a tím to zvyšuje mé šance, kdybych měl tu smůlu, že ho někdy budu potřebovat v praxi.

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#97 » pát 24. bře 2017, 14:10

jhora: myslím, že když se ti stane při použití zbraně v rámci NO závada, tak ti protivník nedá čas na její odstranění.



Xaw
Příspěvky: 112

Příspěvek#98 » pát 24. bře 2017, 14:15

Pokud se v případě velkého počtu vystřelených nábojů nebude jednat o situaci, kdy se můžeš krýt. Což je malá pravděpodobnost.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#99 » pát 24. bře 2017, 14:57

Úmyslně teď pomíjím armádu. U běžného policisty, neřku-li u civilisty, je hodně malá pravděpodobnost, že bude muset v NO/KN střílet. Kdo se do takové situace dostane, je smolař. Jestli v té situaci dojde k problému, je obrovský smolař. Ale nevěřím, že se najde takový smolař, kterému by se rozpadl i rezervní zásobník. Jestli někdo takový je, tak nemá šanci se do takové situace dostat, protože ho už dávno musel zabít meteorit.

Osobně druhý nosím, protože mě neomezuje. Je to jako se zbraní - raději si na smrtelné posteli řeknu, že jsem ji tahal zbytečně, než si na smrtelné zemi říkat, proč jsem si ji dneska nevzal.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#100 » pát 24. bře 2017, 15:23

Očividně jsem se vyjádřil nejasně - to hlavní pozitivum je VĚTŠÍ POCIT PŘIPRAVENOSTI. Že mám v každém případě možnosti a varianty - a to i když dojde k závadě a já budu mít čas na její odstranění. Přijde mi větší pravděpodobnost, že dojde k závadě, než že mi nebude stačit obsah jednoho zásobníku, proto mě přesvědčil tenhle argument a nikoliv argument o kapacitě.

Nemusí přeci jít jen o nutnou obranu mě samotného, může hrozit něco druhému - a pak ten čas na vyhození selhače může být k dispozici. Prostě variant co se může stát je mnoho a mě přijde druhý zásobník jako taková pojistka proti situaci, která mi přijde pravděpodobnější (byť jak píše Lynx, máme astronomicky nízkou pravděpodobnost že člověk bude v situaci krajní nouze a navíc bude mít závadu a ještě k tomu se to vyvine tak, že bude mít čas ji odstranit přebitím).

Praktický smysl je u obou argumentů blízký nule. Co by se muselo stát, aby nám nestačil obsah jednoho zásobník (bez ohledu na kapacitu)? To by fakt musel být hromadný teroristický útok nebo další Uherský Brod.



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#101 » pát 24. bře 2017, 17:29

Amíci na to mají přiléhavé rčení:"Two is one, one is none"... Asi znají Murphyho a jeho zákony...;-)



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#102 » pát 24. bře 2017, 20:28

Nosim, nahradni, kdyz uz nosim zbran, tak ten zasobnik navic je trivka... a pro pripad zavady je nahradni zbran, proc by jinak zakon umoznoval nosit 2 ;)

Ano, meteorit na me jeste nespadnul coz se pri me "smule" docela dost divim. A priklanim se tomu, ze si na smrtelne postlei radeji reknu ze jsem nosil zbytecne nez si pak v pruseru rikat proc to nemam.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#103 » pát 24. bře 2017, 21:30

Co příspěvek, to názor, já nenosím.



kiv61
Příspěvky: 579

Příspěvek#104 » sob 25. bře 2017, 01:30

Nenosím.
Neb za posledních 27 let se mi nedonesla informace, že by ve zdejších končinách někdo bídně/zbytečně zhynul jen proto, že se mu k NO nedostávalo nábojů či selhal první zásobník ...



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#105 » sob 25. bře 2017, 06:30

Muze me nezkusenemu nekdo objasnit, o jake zavade zasobniku se mluvi? Zil jsem v domeni, ze pri zavade - selhac, sprajcnuti - normalne prebiju ze stejneho zasobniku ktery ani nevyndavam, pri NO jeste teda musim protisranu upozornit, at 30s pocka aby to nebylo nebezpecne ;-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů