Nosite rezervni zasobnik?



Knop
Příspěvky: 184

Příspěvek#151 » ned 18. čer 2017, 12:40

Jenom poznámku pro vás, kteří plánujete několikaminutové zákroky proti více útočníkům: zajímalo by mě, jestli kromě plánování počtu a rozložení střeliva na těle jste už sepsali závět, vybrali si invalidní vozík a rakev. Protože takovou věc asi nepřežijete ve zdraví nebo vůbec.

Jediná šance je rychlý precizní zákrok. Když se vám nepovede, vaše šance na přežití klesá rychle s každou vteřinou.

A nebezpečí nehrozí jenom od útočníků, ale i od přijíždějících ozbrojených složek. Ani si netroufám odhadnout, které je větší.

Jinak samozřejmě nikdy nikdo neví, co se stane, a mít víc možností v podobně většího množství střeliva/zásobníků není na škodu.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#152 » ned 18. čer 2017, 12:51

Pravda, pokud bych se do takové situace dostal, střelbu dost možná nepřežiju. Jenže ono není nutné zlikvidovat všechny útočníky, na to opravdu nemám. Ale tím, že se útočníci budou muset sami krýt a bránit se, dám možnost přežít přítelkyni, příbuzným, i třeba cizím lidem. A když to dobře dopadne, můžu útočníky zaměstnat natolik, že až do příjezdu policie nedostanou šanci zabít nikoho dalšího. Není to lepší, než čekat tupě jako ovce na porážku?



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#153 » ned 18. čer 2017, 14:52

Knop: Nevim jak ty, ale ja zavet napsanou mam.
Lynx: Tak tak.

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#154 » ned 18. čer 2017, 15:58

radimnet píše:
Blacky píše:
radimnet píše:wigum: ten zásobník se ti může rozletět třeba při pádu jak píše vgj. Nos si klidně kvér bez zásobníku. Jak jsem psal, zeptej se lidí co v tom dělají a uvidíš co ti řeknou.


Jake lidi konkretne mas na mysli? Ja se jich zeptam.

Třeba lidi co se pohybují v bezpečnostní sféře, mají reálné zkušenosti a byli účastníky nějakého "konfliktu". Instruktory PČR nebo AČR, ať současné nebo již pracující v soukromém sektoru.
Kdo hledá najde.

Tak jako bejvalej četník ti můžu říct, že na zbraních se mi za tu hromadu let služby pokurvilo kde co, ale zásobník to nebyl.



aToM
Příspěvky: 500

Příspěvek#155 » ned 18. čer 2017, 16:16

Co by na to asi řekl Gabčík...

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#156 » ned 18. čer 2017, 16:43

Co by asi tak na vzpříčený náboj moh říct

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#157 » ned 18. čer 2017, 16:44

Naboj v komore se nemuze vzpricit :-)



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#158 » ned 18. čer 2017, 17:11

Gabčík mohl asi jedině říct, že se STEN nedrží za zásobník, protože má jinak tendence se seknout, když se se zásobníkem pohne. Proto je taky důležité znát vlastní zbraň jinak vám ani 20 zásobníků nepomůže...



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#159 » ned 18. čer 2017, 17:43

DJ Die: to nevis ze drzet zbran za zasobnik je velmi oblibeny sport? ;)

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#160 » ned 18. čer 2017, 18:25

Jste OT! Držte se tématu! McFly



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#161 » ned 18. čer 2017, 18:55

McFly: sorry

Tak me tak nejak napada, neslo by sem pridat anketu ? asi by stacilo:
- nenosim dalsi zasobnik
- nosim dalsi zasobnik
- nosim vic nez jeden nahradni zasobnik ....

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#162 » ned 18. čer 2017, 19:04

@kk :
- nosim zaloznu zbran
- nosim zaloznu zbran a nahradny zasobnik k nej ;)

Uživatelský avatar
radimnet
Příspěvky: 167

Příspěvek#163 » ned 18. čer 2017, 21:19

wigum píše:Tak jako bejvalej četník ti můžu říct, že na zbraních se mi za tu hromadu let služby pokurvilo kde co, ale zásobník to nebyl.

Vidíš a mě se to stalo. Zásobník glock naplněný do plna, spadl na zem a včely vyletěly jako když kopneš do úlu. Prostě nikdy nevíš co se může podělat.

Pro ostatní: nechystám se na několikaminutovou přestřelku. Jen mám sebou náhradní zásobník jako reakci na zkušenosti druhých i mých. Byl bych úplný debil kdybych tyhle zkušenosti ignoroval.
Všem přeju pěkný večer a dobrou mušku na střelnici :)

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2520

Příspěvek#164 » pon 19. čer 2017, 06:36

Ale o tom, ze kdyz ti zbran, nebo zasobnik upadne, tak se muze rozletet se nepru. To se skutecne stava. Ale zase jak velka je pravdepodobnost, ze ti upadne a neopravitelne se rozleti zasobnik zrovna v te chvili na tebe zautoci nejaky drban?

Pokud ti upadne zbran/zasobnik v dobe utoku, nemas cas na vytazeni druheho. Pokud se ti to stane nekde jinde, tak zasobnik opravis, nebo si holt dojdes domu pro jinej (hned, nebo odpoledne az dojdes normalne domu).

BTW: prosim, klidne do SZ konkretni osoby, na ktere odkazujes. Obecne v ozbrojenych slozkach, jak pises to neplati, jelikoz jich hafo znam a zatim sem nikoho, kdo (mimo sluzbu, kde nosi 2 rezervni [nejcasteji]), nosí a nosí rezervní zásobník nenašel. díky



cipis
Příspěvky: 2112

Příspěvek#165 » čtv 22. čer 2017, 15:12

Jak to, že nemáš čas na vytažení druhého?
Jestli chceš operovat s pravděpodobností, tak nemusíš nosit ani pistoli, protože tě dřív zajede auto ...

A přidám se k těm, kterým se ve zbrani rozsypal zásobník během střelby.
Nějakým nepochopitelným způsobem ulítlo dno, pružina, podavač a ano, všechny zbývající náboje. Ve zbrani zůstalo jen plechové tělo zásobníku. Tak jsem ho jen vyhodil, překročil tu hromádku na zemi a při tom vytáhl další a nabil a pokračoval ve střelbě. Na střelnici, ne na ulici ...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů