Nosite rezervni zasobnik?

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#61 » čtv 15. říj 2015, 20:55

Úplně stejně, jako mne tíží myšlenka, že mi prdne vyhazovač, uštípne se úderník, prdne bicí pružina. To víš, že se to může stát. Ale buď mám zbraň pravidelně kontrolovanou a věřím jí a nebo radši tu záložní, než zásobník. To je pro mě smysluplnější. Ale je to jen můj úhel pohledu. Nedokážu si sám sebe představit, že na kontaktní vzdálenost při obrovském stresu dokážu bez mrknutí oka identifikovat poruchu zásobníku a ještě ho stihnout vyměnit :|



dfgdsster
Příspěvky: 109

Příspěvek#62 » čtv 15. říj 2015, 21:04

Asi by Te natentovalo, kdybys to v te stresove situaci mel cas zvladnout:-). Vymena zasobniku je na trochu jine urovni slozitosti nez vymena vyhazovace...

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#63 » čtv 15. říj 2015, 21:27

No nic, tak jo. Holt nejsem takovej robokop, co při přestřelkách na ulici mění jeden magacín za druhým.
Edit: Jinak ano, měnit vytahovač je skutečně daleko obtížnější, než vyměnit magacín. Ale šance, že se ti podělá v danou chvíli to či ono je stejná. Nicméně správně jsi napsal, že by mne natentovalo :) , kdybych stíhal vyměnit zásobník ale neměl ho. Pokud bych ale měl čas na jeho výměnu, tak 100x radši vytáhnu funční záložku, neż řeši závadu s nejasným výsledkem.
Apropos, tady se řeší výměna zásobníku, u většiny lidí asi obouruč a o pár vláken vedle se řeší "s nábojem v komoře ano či ne", kde je manipulace obouruč zavrhována ve většině případů jako časově i fyzicky nemožná...paradox, co? ;)



dfgdsster
Příspěvky: 109

Příspěvek#64 » čtv 15. říj 2015, 22:09

Tak jasne, je to teoreticka debata:-). Ale neodpustim si jeste ze dve myslenky - nahradnim zasobnikem clovek nemusi resit jen zavadu, ale uz jen i napr. takticke prebiti. A (snad jen zatim:-)) posledni myslenka: proc nosit pistoli, u niz je jednou z hlavnich vyhod oproti revolveru snadne a rychle prebiti, kdyz bych nemel cim prebit.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#65 » čtv 15. říj 2015, 22:19

Taktické přebití, tak to asi jo, třeba někde ve vàlečné zóně. Tam se ale já nedostanu, já se pohybuju v zeměpisných šířkách, kde se na ulici zaplaťpánbůh takticky nepřebíjí. Alespoň co vím. Pokud je to opačně a dochází u nás k tomuto jevu při pouličních přestřelkách držitelů ZP, rád si o tom přečtu. Ale myslíš to se mnou dobře, já vím :)



dfgdsster
Příspěvky: 109

Příspěvek#66 » pát 16. říj 2015, 08:15

V zasade Tvuj postoj sdilim (mam tu cerstve nakupko na revolver a koukam po necem na noseni, cim bych nahradil svoji CZ83:-)), jen mi prijde skoda eliminovat jednu z dobrych "vrozenych" konstrukcnich vlastnosti zbrane typu samonabijeci pistole. Ale proti gustu zadny disputat:-).

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#67 » pát 16. říj 2015, 09:12

Tak jasně , určitě to dobrá vlastnost je. Jen necítím potřebu tahat druhej zásobník, jako nenosím dvohe slipy, dvoje klíče od bytu a dva telefony. Až budu sklerotickej, začnu si brát dvoje klíče, až budu mít telefon na prd, budu radši nosit náhradní, až se začnu pos.ávat, budu nosit rezervní slipy a až si to situace vyžádá, budu nosit druhý zásobník, resp raději druhou zbraň. Ale jak říkám, každý to máme jinak. Někomu pro pocit bezpečí stačí malorajda se kterou se umí ohánět a jiný nebude cítit pocit jistoty ani s 33rannými zásobníky do géčka kolem pasu.



dave1354
Příspěvky: 100

Příspěvek#68 » pát 16. říj 2015, 09:15

Hele vážně vám ty zásobníky tak vaděj? Kor jestli nosíte něco malýho skladnýho, aby vám to nezavazelo, tak zásobníky do toho musej bejt podobně malý skladný.. ne? Ať se na to koukám jak se na to koukám, nevýhod je tak málo (vlastně jen jedna jediná), že se to vyplatí. Nepohodlnost nošení zbraně a zásobníku vidím tak 20:1, takže jestli nesu zbraň bez zásobníků a nebo zbraň se zásobníkem..je mi fuk. A dál, jestli mám jeden náhradní nebo dva náhradní, to už je tak 1000:1, pouzdro je skoro stejně veliký.. třetí už by byl o dost vyšší zátěž (nepohodlnost) a hlavně už ho nepovažuju za tak přínosnej, to už bych raděj koupil dvouřaďák plus dva náhradní.

Vono asi je to když jí miluješ, není co řešit a naopak. Čili jde vo hovno :)

Uživatelský avatar
radimnet
Příspěvky: 167

Příspěvek#69 » pát 16. říj 2015, 11:34

Pro mě nosit Glock 42 + náhradní zásobník je nic ani nevím že to mám u sebe. Když vezmu Glock 17 + dva náhradní zásobníky tak mi to vůbec nepřekáží a už jde poznat že to mám ale žádná tragédie :)
Když jsem nosil 1911 tak to bylo jiné kafe ale nic na co si člověk nezvykne. Jde o to mít na to dobré pouzdra a zvyknout si na to.

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#70 » pát 16. říj 2015, 19:12

Tato debata mi připoměla jednoho starého praktika na policejní škole. Ten nám jednou povídá:Pánové, nemusíte sebou tahat půlku muničáku. Jestliže se na ulici dostanete do takovýho průseru, že vás z něj nevyseká jeden zásobník, tak jste stejně v hajzlu.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4566

Příspěvek#71 » pát 16. říj 2015, 19:21

:D wigum : časy se můžou měnit.... dřív měl polda na ulici daleko větší úctu a respekt než má teď a situace v ulicích byla přece jen malinko jiná....... tím nechci říct, že s sebou v civilu tahám půl muničáku ;)



Carloss
Příspěvky: 2931

Příspěvek#72 » pát 16. říj 2015, 19:23

Já pořád přemejšlim, přoč se tu pořád mluví o takových extrémech. Jak jsem psal... Koikrát to není o množství munice, co má kdo u sebe, ale o tom mít rezervní šuple. Vyděl jsem rozpadl zásobník, vypadlý zásobník a další věci. Naštěstí při soutěži a ne v NO. Ale co... Kdo chce, tak má, kdo ne, nemá...



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#73 » ned 18. říj 2015, 22:52

Tvůj názor chápu, ale nemá absolutně opodstatnění, mě nepřesvědčíš, nejsem totiž teoretik !!!



dfgdsster
Příspěvky: 109

Příspěvek#74 » pon 19. říj 2015, 06:51

Carloss uvadi priklady z praxe. Co je na nich teoretickeho?



Milanos
Příspěvky: 73

Příspěvek#75 » sob 14. lis 2015, 12:53

No když jsem dnes četl o francii tak asi začnu tahat asi dva další zásobníky a i to bude asi málo.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů