TV seriál ATENTÁT - taktické chyby protagonistů

Uživatelský avatar
jamira
Příspěvky: 301

Příspěvek#1 » pon 19. říj 2015, 22:39

Předpokládám, že zdejší komunita taky sleduje seriál Atentát. Dnes běžel 2.díl. Nedalo mi to a opět jsem musel kroutit hlavou, jak ve scénce, kdy dva gauneři napadli tu realitní makléřku ve vile a následně tam vpadla ta mladá policistka s Glockem a mířila na toho s nožem, že nakonec odložila zbraň na zem. Podle mne v takové situaci neodpustitelná taktická chyba! Jasně, že to tak chtěl scénárista, aby děj vygradoval... Ale! Pokud by byla v reálné situaci na cca 5m od útočníka, který před sebou drží rukojmí s nožem pod krkem a má navíc hlavu vykloněnou do strany (nekryje se za obětí) a druhý útočník kus bokem nemá namířenou zbraň, tak je to jednoznačně na mířenou palbu na hlavu. Jednou ranou zneškodnit toho s nožem a pak přenést záměrnou na druhého útočníka. To by policista, navíc z Ochrany ústavních činitelů, měl zvládnout levou zadní... Vidí tu situaci ze seriálu zde přítomní policejní praktici jinak?



Xerxes
Příspěvky: 484
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » úte 20. říj 2015, 08:04

Takovéto filmy nebo seriály nemá vůbec cenu hodnotit....

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#3 » úte 20. říj 2015, 08:22

Ten seriál nesleduju,a taky nejsem odborník , ale máš jistotu když ho do tý hlavy trefíš ,že při pádu jí ten krk nepodřízne?



E-Ryc
Příspěvky: 516

Příspěvek#4 » úte 20. říj 2015, 08:28

Vzhledem k tomu, jak vychazely chlubive clanky, ze presne nastudovali, jak vypada prezidentska a premierska kolona, prace ochranky...

Ale priznam se, vypnul jsem to, kdyz vzal prezident ochranku utokem, tak jsem treba o neco duleziteho prisel ;-)



ravo001
Příspěvky: 162

Příspěvek#5 » úte 20. říj 2015, 08:34

Taky mě to otravuje, jak tam dělají blbosti...nekryjí se, neřeší, útěky jsou málo dynamické, něco jako když jdu já pro rohlíky...Wagnerová vystrčí ruku s průkazem ven a nevím co čekala - lump ji za tu ruku chytne a vytáhne ven, zásahovka by udělala to samé....

...a nejvíc mě doráží klapání dieselových motorů u vládních kolon superbů a audin...přitom se ve Volejte řediteli (nebo jak se to jmenuje, měl jsem to jako ambientku při vaření) prsili, jak byl štáb na rozumy u reálné ochranky a že jsou nerozeznání od originálů - akorát ty originální V6 a V8 benzínový zní úplně jinak



Otik Platenik
Příspěvky: 85

Příspěvek#6 » úte 20. říj 2015, 09:02

Atentát, jsem neviděl, ale koukal jsem včera na Místo zločinu Plzeň (po prvním díle-velké zklamání) a pokud vím tak policie u běžných služebních aut naftové motory nemá, stejně tak nemají zrcátka v barvě vozu. Ale to jsou fakt jenom malé věci, kterých si běžný divák nevšimne. Bohužel u výše zmíněného seriálu je těch seků mnohem více, až mám dojem, že autora více zajímal umělecký dojem než přiblížení se realitě.



janpolasek
Příspěvky: 120

Příspěvek#7 » úte 20. říj 2015, 09:06

mně taky ty chyby ve filmech štvou, ale já holt nejsu profík z televize :-) nicméně v té situaci popsané v prvním příspěvku bych určitě zbraň na zem nedal.



Carloss
Příspěvky: 2938

Příspěvek#8 » úte 20. říj 2015, 09:24

Když to zobecním, tak v těhle filmech a seriálech jsou nesmysly vždy a na každym kroku. Když si vezmu emejrický detektivky (kde se zřejmě naši režižéři inspirují)... v jednom momentě najdou předmět, označej číslem, přiložej měřítko, vyfotěj, zvednou, uložej.. A hned následující záběr: Najdou předmět, zvednou, vočumujou, hoděj do pytlíku. A následující: Najdou, cvaknou, hoděj do pytlíku... Prostě jskákoli systematičnost (a to tam fur vykládaj, jak jedou přesně podle předpisu)... Pak "sběrači" předměty v laborce vyhodnocují, pak zatýkají, vyslíchají... To je přeci taky nesmysl. Prostě je potřeba to brát s tak obrovskou rezervou - není to dokumentace toho, jak to běží, je to tupá, konzumní zábava pro diváka...



pesi
Příspěvky: 305

Příspěvek#9 » úte 20. říj 2015, 10:55

Před časem, když byli moji kluci mladší, jsme sledovali takový animovaný přírodovědný seriál o včeličkách. Jmenovalo se to Včelka Mája. A až do přečtení tohto vlákna, mně nenapadlo v něm hledat nějakou podobu s realitou. :lol: Nebyla to chyba? Co stránek na fórech jsem mohl popsat jak se včela může kamarádit s trubcem apod. :lol:
p.s. trochu vám závidím vaše starosti. Tak sorry.

Uživatelský avatar
Marcurba
Příspěvky: 406

Příspěvek#10 » úte 20. říj 2015, 12:11

Já spíš umírám nad tím product pacementem...Ty jo, tebe oblíká Bandi, jo?...Hm, je to pohodlný...to je podle mě taky rána pěkně vedle :)))

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#11 » úte 20. říj 2015, 13:24

:lol: Pesi : palec nahoru :lol:

Uživatelský avatar
jamira
Příspěvky: 301

Příspěvek#12 » úte 20. říj 2015, 18:23

Pánové, možná jste mě tak trochu nepochopili... Já nechtěl v prvním příspěvku hodnotit, proč to ve scénáři napsali a zfilmovali tak, jak to zfilmovali, ale právě na příkladech těch taktických chyb se zbraní poukázat a nebo se i zeptat, jaké je správné řešení té které situace.
Příkladně v té scéně, když si třeba člověk promítne situaci, že dorazí z nákupu na chalupu, která je na samotě, a tam nějací vagabundi drží v šachu mé nejbližší právě tím způsobem, jak to bylo v seriálu. Mám v tu chvíli u sebe zbraň s nábojem v komoře, odjištěnou. Měl bych jí v této situaci pod nátlakem odložit na zem? Určitě ne-jednoznačná blbost!

Uživatelský avatar
jamira
Příspěvky: 301

Příspěvek#13 » úte 20. říj 2015, 18:28

scorpions.cz píše:Ten seriál nesleduju,a taky nejsem odborník , ale máš jistotu když ho do tý hlavy trefíš ,že při pádu jí ten krk nepodřízne?

Taky nejsem odborník na biomechaniku, psychosomatiku a krizové mezní stavy ale vím, že mám větší šanci střelbou útočníka v té popsané situaci eliminovat i s rizikem, že oběť může být škrábnuta nožem na krku. Rozhodně ale vím, že když nevystřelím, mohou mu ujet nervy a řízne. Následný výstřel je už k ničemu :evil:

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#14 » úte 20. říj 2015, 22:12

jamira píše:Pánové, možná jste mě tak trochu nepochopili... Já nechtěl v prvním příspěvku hodnotit, proč to ve scénáři napsali a zfilmovali tak, jak to zfilmovali, ale právě na příkladech těch taktických chyb se zbraní poukázat a nebo se i zeptat, jaké je správné řešení té které situace.
Příkladně v té scéně, když si třeba člověk promítne situaci, že dorazí z nákupu na chalupu, která je na samotě, a tam nějací vagabundi drží v šachu mé nejbližší právě tím způsobem, jak to bylo v seriálu. Mám v tu chvíli u sebe zbraň s nábojem v komoře, odjištěnou. Měl bych jí v této situaci pod nátlakem odložit na zem? Určitě ne-jednoznačná blbost!

Správná taktika, či opravdové postupy bezpečnostních složek se nikde neukazují. Ani, když se půjdeš podívat na nějaký den bezpečnosti, kde budou ukázky zásahovky, apod. tak žádný tento postup není ten, který by se použil v reálném zásahu ;)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Klicky, Piggy, Walsorim91 a 36 hostů