Nosit zbraň je prevencí před terorismem



robokop
Příspěvky: 198

Příspěvek#241 » stř 4. led 2017, 19:00

Když budete hledat příklady, kde nejde zbraň použít proti teroristovi (třeba kamion v Berlíně - bylo to v sekundách), najdete je. Když budete hledat příklady, kdy by mohl člověk se zbraní zachránit proti teroristovi nebo masovému vrahovi lidské životy (například střelec v Mnichově - už jsme možná zapomněli, nebo i Breivik), také je najdete. Takže to nelze hodnotit paušálně. V každém případě zbraň v rukou občana jako prevence proti terorismu - ano.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#242 » stř 4. led 2017, 22:37

Náš poslední velký případ, oběd, restaurace Uherský Brod. Na přepočet obyvatel možná nejvíce obyvatel v ČR se ZP a přesto nikdo u sebe neměl zbraň a kdyby měl, mohl by střelit útočníka třeba zezadu ? Byla by to NO nebo KN ? A nejde náhodou zrovna o tento, nebo podobný případ, co Chovanec navrhuje ?
Mně to zrovna úplně bezduché nepřipadá. Pouze můj názor.

Uživatelský avatar
tuton
Příspěvky: 387

Příspěvek#243 » stř 4. led 2017, 23:07

honzek86: A co duvodova zprava k predkladanemu navrhu?

str. 9 - 3. Zhodnocení souladu navrhované právní úpravy s právem Evropské unie
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



kiv61
Příspěvky: 579

Příspěvek#244 » stř 4. led 2017, 23:11

Nevím proč to tu pořád otáčíte na konkrétní případy co se kdy staly a jejich hypotetická řešení ...? (např. zastavení kamionu devítkou a další konstrukty)

Snad se shodneme, že míra penetrace obyvatelstva zbraněmi, neboli pravděpodobnost naražení na odhodlaného obránce, je především odstrašující faktor pro případného útočníka, který si zpravidla vybírá co nejměkčí cíle ve snaze z této své aktivity vyváznout se zdravou kůží (72 panen teď neřešme).

A o tom to snad celé je, ne?

Stejně jako cikán vám nepůjde v noci krást slepice když máte solidního psa a zkusí to raději u souseda co psa nemá. Tak prostě i ten "terorist" si raději zvolí jiný cíl a nejspíš v jiné zemi ... mmch. jistě registrujete , že např. v takovém Swiss s terorismem ani obecnou kriminalitou mají naproto marginální starosti ...



chrobák
Příspěvky: 171

Příspěvek#245 » čtv 5. led 2017, 09:23

Bohuliby píše: ... mohl by střelit útočníka třeba zezadu ? Byla by to NO nebo KN ? ...

To asi nemyslíš vážně, že nedokážeš v této situaci rozeznat, zda by šlo o NO nebo KN.
Zřejmě nenosíš.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#246 » čtv 5. led 2017, 11:21

(ne)strelit utocnika zezadu, kdyz zrovna vrazdi nekoho jineho? ze je otoceny k tobe zady, zdaleka neznamena, ze utok netrva :)

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#247 » čtv 5. led 2017, 11:32

Chtěl jsem napsal něco podobnýho jako serz, předběhl mě. Když začne někdo střílet v restauraci a bude pořád střílet (útok pokračuje), kolem dokola, asi je úplně jedno ze který strany budu střílet, ne? Nebo mám čekat, až se ke mně otočí a do očí mu říct: vyzývám tě na souboj! ?!? :shock:

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#248 » čtv 5. led 2017, 11:33

hehehe, musis byt gentleman :D
edit: tam je ale o to dulezitejsi ho nevzit skrz i s tim, koho zrovna vrazdi



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#249 » čtv 5. led 2017, 11:40

no tak jestli někdo chce střílet teroristu s kalachem zepředu, tak je jako člověk, co blije do klobouku medvědobijce McGhia - buď děsně statečnej, nebo děsně blbej.



murdoch
Příspěvky: 75

Příspěvek#250 » čtv 5. led 2017, 12:17

No nevim koho by napadlo střílet teroristu s kalachem zepředu... Leda by nebylo za co se schovat a vraždění těch kolem by trvalo dost dlouho aby bylo dost času na vytažení bouchačky. Pak by se asi nedalo nic jinýho dělat, než to prostě zkusit.
Ale pokoušet se o to úmyslně je samozřejmě kravina - vyběhnout s pistolí proti automatu kterej drží v ruce někdo, kdo z toho střílí lidi třeba celej svůj dosavadní život (a ještě k tomu je zvyklej střílet do lidí), to asi ne.
Takže teroristu střílet zezadu, nebo utýct, to si myslím, že by vám nemohl mít nikdo za zlý, i kdybyste v tu chvíli kvér u sebe měli.
Vím, že to s tím utíkáním vyznívá zbaběle a hnusně, ale málokdo z nás je cvičenej a trénovanej voják, zvyklej na situace, kdy mu jde o krk a hvízdaj kolem něj střely. To je prostě realita.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#251 » čtv 5. led 2017, 13:10

S tím útěkem máš pravdu. Ale když už střílet, tak jedině ze zákrytu a nebo nějak z boku nebo i zezadu... aby první rána od teroristy nešla na střelce - obránce, ne?

Uživatelský avatar
Kalič
Příspěvky: 304

Příspěvek#252 » čtv 5. led 2017, 13:22

V Brodě se ti dva, kteří tam dorazili první, taky dvakrát nerozmýšleli a vyklidili plac. A neměli proti sobě dlouhou, ale pistoli a revolver.



murdoch
Příspěvky: 75

Příspěvek#253 » čtv 5. led 2017, 14:54

Antony30011: Ideálně tak, aby se do něj dal nasypat zásobník, než se stihne otočit:)

Kalič: Já jsem snad četl, že mu utekl někdo, kdo se schovával pod stolem - když přebíjel, tak po něm hodili židli a zdrhli. Náhodou fakt dobrá reakce...

Uživatelský avatar
Kalič
Příspěvky: 304

Příspěvek#254 » čtv 5. led 2017, 15:09

Já měl na mysli tu hlídku PČR. Ale ten s tou židlí byl neozbrojený a přesto se zachoval takhle, tak to klobouk dolů.



murdoch
Příspěvky: 75

Příspěvek#255 » čtv 5. led 2017, 15:28

Vidíš a to byli, řekněme, profíci. Dva na jednoho, každej s bouchačkou a taky nedělali hrdiny. A to bych čekal, že možná měli i vesty.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů