Nosit zbraň je prevencí před terorismem



Apollo
Příspěvky: 11

Příspěvek#286 » čtv 5. led 2017, 23:56

Souhlas, je jedno kolik politických bodů si ten nebo onen nahoní, pro nás je podstatný výsledek! A k zahození není rovněž fakt, že se začínáme více orientovat v tom, kdo žije v opravdovém světě a kdo s hlavou v oblacích (slušně řečeno) :)

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#287 » pát 6. led 2017, 11:53

wigum píše:Serž to netvrdím a se Stropnickým nesouhlasím. už jen samo nošení a možnost střílet teroristy je odrazující účinek. Ne že by to nešlo, ale proč nezaútočit někde, kde je jedinou zbraní obyvatel párátko...

Wigum, Serz, Jarda: Absolutni souhlas s vami v tomto. Svetove povedomi o tom, ze v CR civilove nosi a za jakych podminek - tzn. ze ti co nosi se snad vetsinou i trefi, pac na to mame nejaky system zkousek - by samo o sobe melo inspirovat pro to provadet teroristicke akty dal od nasich domovu. Presto si myslim, ze noseni zbrane ma nejen tento, ale mnohem praktictejsi uzitek v obrane pred terorismem. Sleduji ve zpravach modelove situace tech pruseru v Nemecku a Francii, kdy kolegove z EU proste dojeli na to, ze tam nikdo nemel zbran. Stale premyslim hlavne nad tim prvnim aktem v Mnichove v Olympii, kde ten magor zabil 8 lidi a 16 zranil (same deti, nemylim-li se?) Jestli si spravne pamatuji fakta, tak mel aspon dve kratke zbrane a stihal i prebijet. To je typicky masakr, kteremu IMHO mohl zabranit pouze civilista s legalne drzenou zbrani (nebo ochranka). Hlidka nema sanci tam dojet v takovem case, aby zabranila masakru - dorazila, a typka zabila, to jo, ale pozde ... Ja si myslim, ze kdyby se to stalo v Olympii v Olomouci, tak tam by si tolikrat nevystrelil. Mozna 3-5x ale ne 6 zasobniku.
Wigum ma pravdu - ted se mi to rika lehko, pac nejsem na takovy situace zvykly, tak tezko rict, jak rychle bych to v realu zmacknul. Kazdopadne vim, ze kdyby nejaky magor takhle v Olympii strilel a ja bych se krcil kdesi za pultem a nezakrocil byt i jen ze strachu, tak bych se pak do konce zivota nepodival do zrcadla.
Chovanec rekl, ze neni otazka "jestli", ale "kdy" se takove pripady stanou i u nas. Bohuzel je to mozna mraziva pravda. Pred 2 roky jsme si tu na foru delali srandu, ze moc fantazirujeme, kdyz si myslime, ze nekdy zazijeme prestrelku jako ve westernu. Bohuzel situace se skokem zmenila...



jaro.63
Příspěvky: 73

Příspěvek#288 » pát 6. led 2017, 13:59

honzek86 Dávám za pravdu, taky bych se nemohl koukat do zrcadla, Napadla mě jiná myšlenka, taky dost mrazivá. Když si tak v klidu budu se ženou v klidu popíjet kávičku v Olympii v Plzni a začne se tam střílet jako v Mnichově a já vyskočím a zakročím jako první, střelce teroristu odprásknu jako prašivího psa a v tom okamžiku pár vteřinek později přiběhne jiný kolega nosič, v domění, že jsem tím teroristou já, mě odpráskne, také jako psa, což se v nastalém zmatku pravděpodobně stane na základě špatně vyhodnocené situace, protože vlastní terorista už bude ležet vedle svých obětí bez známek života a já budu stát a v ruce držet pistoli. Nepochybuji o tom, že když jsem v OC, tak nás nosičů je tam v tu chvíli několik, na rozdíl od Německa, kde si civilista svou pistolku, co má doma v trezoru vzít na nákup nemůže.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#289 » pát 6. led 2017, 14:15

a pak ve zpravach bude, ze v OC Olympia se zatim neznamy utocnik pokusil postrilet bezbranne nakupujici. v tom mu vsak zabranil drzitel ZP s legalne vlastnenou zbrani. k svoji smule zahy byl i on zastrelen jinym drzitelem ZP a ten zase nasledujicim. vysledek bitvy: 1 mrtvy terorista, 0 civilistu, 20 mrtvych drzitelu ZP, z toho se 4 postrelili sami, pri neopatrne manipulaci se zbrani :D

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#290 » pát 6. led 2017, 14:31

Jaro: To vyloučit nelze... Bude asi záležet na jedinci... Nicméně pár znaků mě (v klidu v kanclu) napadá. Útočník bude asi střílet po "všem,co se hejbe", obránce "jen" po útočníkovi. Pokud už bude útočník na zemi, tak se už střílet nebude a pokud budeš stát a max. mířit jen na tu mrtvolu.. Mohlo by to být během pár vteřin vyhodnotitelné, ale ve stresu... Možná hned řvát, aby někdo volal PČR by mohlo pomoci s hodnocením situace, ale aby to nebyl trik,že... Prostě asi dostřílet, rychle někam zalézt a doufat, že případný další si bude vědom, že nelze jen tak na někoho střílet...

Je to stejné jako se zastáním se holky (viz. příslušné téma), kde se pár lidem stalo, že poté, co zakročili, tak jim "oběť" vynadala... Když přijdeš doprostřed konfliktu, tak těžko hodnotit, kdo je ten zlý...

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#291 » pát 6. led 2017, 14:36

Dobrej poznavaci jev muze byt i casty krik utocnika "allahu akbar" (ikdyz to samozrejme nema nic spolecneho s islamem!). Predpoklad je, ze tuto frazi nebude rvat i obrance nosic ;-)

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#292 » pát 6. led 2017, 14:45

Serz: Dobre ty :D diky tobe jsem se v patek odpoledne valel v praci smichy po zemi. To se mi dlouho nepostestilo, dekuji :D

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#293 » pát 6. led 2017, 14:55

Jaro: Zajimava myslenka, skoro na vlastni vlakno 8-) aneb "jak si pocinat v NO, abych se nestal obeti nekoho, kdo se take citil v NO" ... ale ja si myslim, ze na tom neco bude, co rika P.V. - terorista pali po vsem zivem a pali jako smyslu zbaveny. Ja osobne bych se pokousel o to dat jen jednu ranu kvuli bezpecnosti osob a kvuli tomu, co pises ty. Potom bych zbran zajistil a supnul zpet za opasek. Mel bych spise strach z prijezdu PCR - delal jsem u hasicu ... kdyz si vzpomenu, jak ti mamlasove na operacnim vyjezdovou zpravu desetkrat prekrouti, nez se dostane k vyjezdove jednotce, dal bych si sakra zalezet na tom, aby si me nespletli s utocnikem. Hlavne nemit zbran v ruce, az prijedou a nahlasit se jim sam hned po prijezdu. A do telefonu bych se zatracene snazil popsat svoji osobu , svoji zbran a vubec vsechno.

EDIT: Jeste pridam priklad z toho, jak lidi hlasi na operacni udalosti (z vlastni praxe na operacnim u HZS, ale je to i u PCR, ZZS, to je fuk ...) oni takovou udalost nenahlasi jednou, bude jich volat treba 20. A ten posledni rekne neco jako: "Pomoooooc! To neni terorista, ale dva zfetovany mafiani tu po sobe strili z pistoli! Rychle je zneskodnete, nez nekoho zabijou!" ... tak takhle treba. Nebudu pocitat s tim, ze tam PCR prijede s jasnou hlavou, co se tam stalo. Nejednou jsme prijeli navleceny do dychacu a ona to byla nehoda ... nebo v neoprenu k topicimu se ve splavu a on visel za nohu na lane ze stromu :D
Naposledy upravil(a) honzek86 dne pát 6. led 2017, 15:02, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#294 » pát 6. led 2017, 15:00

Serz: a toho posledního držitele v OC zastřelila přivolaná hlídka PČR. :-D

Uživatelský avatar
Patton
Příspěvky: 280

Příspěvek#295 » pát 6. led 2017, 15:02

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:



jaro.63
Příspěvky: 73

Příspěvek#296 » pát 6. led 2017, 15:05

Byla to čistě modelová úvaha, co by kdyby. Možností, jak se situace při takovém zmatku bude vyvíjet je mnoho. Barvitě jsem si představil co napsal serz, úsměv se mi vyloudil při dočítání jeho příspěvku, když jsem si místo nosičů, představil bandu Patů a Matů.

Uživatelský avatar
tuton
Příspěvky: 387

Příspěvek#297 » pát 6. led 2017, 15:55

Serz: Tys to rozlousk! :-D

jaro.63: Zajimava hypoteticka situace. Kdybych ja byl ten "druhy" drzitel ZP, v plzensky Olympii se taky vyskytuju, tak bych bud videl, co se deje, a tim padem bych nestrilel po cloveku, ktery prave zneskodnil lumpa anebo bych slysel strelbu a pak bych tam rozhodne nebezel jenom proto, ze mam taky bouchacku a konecne se mi tu naskytla prilezitost pouzit ji v ramci NO. Proste bez zbytecneho vahani strilet jen pri primem ohrozeni, jinak si doprat tu sekundu ci dve na vyhodnoceni situace...

Vim, je to vsechno teorie od klavesnice, kez se nam nikdy nic takoveho neprihodi.



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#298 » pát 6. led 2017, 18:34

No stát se může ledacos z výše uvedeného. Někdy "není čas přemýšlet kdo je kdo". To se může stát i profíkům a nejenom v Pelíšcích :-)
http://revue.idnes.cz/kralovna-alzbeta-ii-nocni-prochazka-straz-strelba-vetrelec-p4j-/lidicky.aspx?c=A170106_103837_lidicky_zar
A respekt k reakci královny.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#299 » pát 6. led 2017, 19:35

Sedmej: dik, to by bylo krasne zakonceni reportaze :D
doted tu ale nikdo nerekl, ze proti vedene nutne obrane neni dalsi nutna obrana pripustna :) takze legalne se nemuzeme postrilet :)
nicmene, situace to urcite nebude jako na LOSu s tajnou stejdzi, plus strach, plus stres ze strelby na cloveka (i kdyz zmrda) a obavy z nasledneho posouzeni a stihani. ale uprimne receno, az takovy pruser muze povznest nutnost a legitimitu ozbrojenych obcanu na vyssi uroven a verim, ze i v ocich siroke verejnosti by se zlomil ten nazor, ze oni si bouchackou kompenzuji maleho pindika.
spise prave naopak, pribeh cca byl jsem v OC (olympia samozrejme) a najednou tam vlitl chlap s kalasnikovem (a vubec nerespektoval omezeni kapacity zasobniku). uz jsem myslel, ze je po me, ale najednou chlap za mnou u pokladny vytahl pistoli a dobre mirenou ho sundal. tak jsem to aspon natocil na facebook :D



fangli69
Příspěvky: 64

Příspěvek#300 » pát 6. led 2017, 21:47

Tak to chce řvát nějaké heslo .Oni Allah abakar " a statečný občané se ZP třeba "zbraně kvalitně" :D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: nn a 12 hostů