Nosit zbraň je prevencí před terorismem

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#301 » pát 6. led 2017, 21:54

Slyšel jsem ten příběh jinak:

Chlap něco rozsypal v Globusu na podlahu a jak to sbíral, tak bylo vidět pod krátkou bundou obrovský kolt ....

Tak si u toho nošení dejte bacha, ať nejste za "bubáka" Vy ...

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#302 » pát 6. led 2017, 21:55

taky me to napadlo, ale nechtel jsem tu vytvaret vetsi OT, nez mame :)
nakonec arabove se budou rozutikat, kdyz nekdo v pakistanu zarve "zbrane kvalitne" :D

Uživatelský avatar
Grasel
Příspěvky: 410

Příspěvek#303 » sob 7. led 2017, 10:27

A tak milé děti byl jednou provždy poražen Islámský stát členy fóra zbraněkvalitně.cz, zazvonil zvonec a pohádky je konec ;)

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#304 » sob 7. led 2017, 11:07

Z FB stranek Petice

Zde něco od Pavla,
cosi, co stojí za to nejen přečíst, ale dozajista i dále posílat - zvláště pak těm kolem vás, co zbraně zrovna "nemusí" (cituji)

Proč je vlastnictví střelné zbraně civilizovaný čin.

Lidské bytosti mají jen dva způsoby, jak spolu řešit věci navzájem: použitím argumentů nebo silou. Pokud chcete, abych pro vás něco udělal, máte na výběr. Buď mě přesvědčíte vašimi argumenty, nebo mě přinnutíte udělat to co po mě požadujete za použití síly. Každá lidská interakce spadá do jedné z těchto dvou kategorií, a to bez výjimky. Argument, nebo síla. Nic jiného neexistuje.

Ve skutečně morální a civilizované společnosti, lidé komunikují výhradně prostřednictvím argumentů. Síla zde nemá, jako platný způsob sociální interakce, vůbec žádné místo. Jediná věc která efektivně sílu z této rovnice odstraní, jakkoliv paradoxně toto může znít, je střelná zbraň,.

Když mám u sebe střelnou zbraň, nemáte možnost mě donutit abych dělal něco proti své vůli za použití hrubé síly. Budete muset použít rozum a snažit se mě přesvědčit, protože mám způsob, jak anulovat vaši fyzickou převahu. Střelná zbraň je jediná zbraň, která odstraní fyzickou převahu 120kg lupiče nebo násilníka před 50kg ženou, 19-letého zločince před 75-letým důchodcem, nebo otce s rodinou před bandou potenciálních vrahů. Střelná zbraň efektivně odstraňuje rozdíly fyzické síly, velikosti nebo množství mezi potenciálním útočníkem a obráncem.

Existuje spousta lidí, kteří považují střelnou zbraň jako přehnanou součást této rovnice. Jsou to ti samí lidé, kteří si myslí, že bychom byli civilizovanější, kdyby všechny střelné zbraně byly odstraněny ze společnosti, protože střelná zbraň usnadňuje těm zlým dělat svou práci. To samozřejmě platí pouze tehdy, pokud potenciální oběť je neozbrojena buď z vlastní vůle, nebo legislativní zvůle. Lidé, kteří nám chtějí vlastnictví střelné zbraně zakazovat, chtějí přesný opak toho, čím je civilizovaná společnost. Násilí a zlo může vést úspěšný život pouze v takové společnosti, kde mu stát mu udělil monopol na sílu.

Pak je tu argument, že zbraň učiní konfrontaci, která by jinak měla za následek pouze zranění, vždy smrtelnou. Tento argument je mylný, a to z těchto důvodů. Beze střelných zbraní by jakoukoliv konfrontaci vyhrála pouze fyzicky nadřazená strana a je pouze na ní jak s poraženým naloží. Lidé, kteří si myslí, že pěsti, klacky nebo kameny nepředstavují smrtící sílu, sledují příliš mnoho televize, kde lidé vyjdou z bití v nejhorším případě s krvavým rtem. Skutečnost že zbraň umožnuje snažší použití smrtící síly, pracuje pouze ve prospěch slabšího obránce. Pokud jsou oba ozbrojeni, síly jsou vyrovnané. Střelná zbraň je jediná zbraň, která je stejně smrtící v rukách osmdesátníka nebo MMA bojovníka. Kdyby střelné zbraně nebyly snadno použitelné a smrtelné, těžko by měly vliv na rovnici síly.

Když nosím střelnou zbraň, nedělám to proto že vyhledávám konflikt, právě naopak. Střelná zbraň po mém boku znamená, že nemohu být donucen, pouze přesvědčen argumenty. Nenosím ji, protože se bojím, ale proto, že mi umožňuje se nebát. Nijak neomezuje ty, kteří se mnou chtějí komunikovat skrze argumenty, omezuje pouze ty, kteří by tak učinili za použití násilí. Odstraňuje hrubou sílu z rovnice ... a to je důvod, proč vlastnictví střelné zbraně je civilizovaný čin.

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#305 » sob 7. led 2017, 18:24

Antony: je to super řečeno, ale na tom FB to nemůžu najít, abych to mohl nasdílet ... dáš odkaz?



davidk
Příspěvky: 64

Příspěvek#306 » sob 7. led 2017, 19:19


Uživatelský avatar
tuton
Příspěvky: 387

Příspěvek#307 » sob 7. led 2017, 19:46


Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#308 » sob 7. led 2017, 22:14

Diky Tuton. Dosel jsem az vcil :-)

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 988

Příspěvek#309 » ned 8. led 2017, 09:49

Dám to sem, je to dobrá iniciativa a prevence i když si říkám: "Zlaté doby mé školní docházky". Tu jsem absolvoval před hodně desítkami let a byla to, zpětně vzato, doba her a radovánek!
http://zpravy.idnes.cz/rozhovor-jak-pre ... _domaci_zt

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#310 » ned 8. led 2017, 15:34




cmd_
Příspěvky: 182

Příspěvek#311 » pon 9. led 2017, 11:08

Názor češky dlouhodobě žijící ve Švédsku na možnost občanů pořídit si zbraň. Bohužel je to jenom kraťounká čast rozhovoru a video neukazuje čas, celé video má něco přes 27 minut a tahle část je asi 5 minut před koncem.
https://video.aktualne.cz/dvtv/svedsko- ... position-1

Uživatelský avatar
sunny-x
Příspěvky: 78

Příspěvek#312 » pon 9. led 2017, 14:23

CMD : 20s času a google..... https://video.aktualne.cz/dvtv/svedsko- ... 5900fea04/

Celé video.



cmd_
Příspěvky: 182

Příspěvek#313 » pon 9. led 2017, 15:15

Sunny-x: Omlouvám se, ale co je na odkazu v mém příspěvku špatně? Rád opravím, pošli, prosím SZ, ale mě fungují oba odkazy úplně stejně :-).

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 988

Příspěvek#314 » pon 9. led 2017, 15:26

Mně to čas ukazuje a je to na cca 21:53 až 22:38. Jinak také nechápu, oba odkazy jsou opravdu na to samé.



cmd_
Příspěvky: 182

Příspěvek#315 » pon 9. led 2017, 17:02

Možná je to tím, že píšu z mobilu, používejte odkaz od sunnyho-x :-).

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů