Kterou další zbraň do budoucna v dnešní vyhrocené době?

Carloss

Příspěvek#16 » ned 15. lis 2015, 22:25

Taky jsem nad tím takhle přemejšlel... Ale... Jedno velký ALE... S AK bys "moc škody" nenadělal... Mnohem efektivnější by bylo na takovym sídlišti přijít večer do baráku, však von někdo dole votevře, a BUM... A je po baráku... A flinta i veškerej arzenál Ti bude leda k... jako mrtvýmu zimník...

Blacky

Příspěvek#17 » ned 15. lis 2015, 22:38

Ty vogo vy jedete :) Jak bylo řečeno. Pro osobní ochranu staci bezna pistole. Brokna do chodeb taky ujde. Odstrelovacka neuskodi, staci i mala s WMR/HMR. A pokud by se to zvrhlo, coz si nemyslim, tak bojeschopne vyzbroji armada a vsem ostatnim to seberou. :)

HonzaLBC

Příspěvek#18 » ned 15. lis 2015, 23:05

Tak samozřejmě proti BUM toho moc neudělám, ale třeba v té Paříži nejdřív stříleli dokud to šlo a až potom BUM. Takže na tom sídlišti to bude kropit dokud to půjde a potom by zaběhnul do paneláku na BUM (určitě bude čekat, až mu někdo otevře, ty skleněný dveře do paneláku ho určitě zastaví :-D )

Carloss

Příspěvek#19 » ned 15. lis 2015, 23:21

Nojo, ale Paříž není Praha... V paříži je pro útočníka nepoměrně nižší riziko, že se mu někdo postaví, než v Praze. Kdepak... Nejsem sice vyškolený terorista, ale přijde mi efektivnější nenápadně počkat, až mi někdo otevře, než rozbíjet vejlohu... Dokonce si na sídlišti může vybrat typ baráku, vchod a byl by v tom čort, kdyby se mu to povedlo velmi efektivně a velmi nenápadně, bez zbytečnýho nežádoucího rámusu kolem a tím ohrozit útok na primární cíl. Nemluvě o tom, že takový nákupák, kterých jsou všude mraky bude úplně nejefektivnější na bombu, a klidně i na tu střelbu. Zejména teď před vánocema. A jsem si poměrně dost jistej, že tomu nikdo nebude schopnej zabránit. Už tu jsou, dokonce domestikovaný, naturalizovaný, nenápadný... Takže, abych to shrnul... Na disko mnoho z nás s kvérem asi běžně nechodí. Jediný dvě možnosti jsou tedy použít zbraň leda v tom nákupáku a to ještě jen pokud nebudem nějakou náhodou první na ráně, nebo nějaká ta kafárna... Ale jak říkám, proč by útočili v Pze, kde jim hrozí nepoměrně větší nebezpečí, když jsou pro ně mnohem bezpečnější cíle, Německo, Francie, Británie...

HonzaLBC

Příspěvek#20 » ned 15. lis 2015, 23:41

Je otázka, jak moc mají prostudovaný zbrojní zákon třeba ČR, aby na základě toho nás vyhodnotili jako rizikovější. Vidím to tak, že ČR pro ně zatím není "zajímavý" cíl, zatím jsme jim "neudělali" zase až tak moc, aby měli potřebu se mstít přímo ČR. Jiná situace bude, až tam k nim pošleme naše vojáky a oni se třeba náhodou k něčemu většímu připletou a najednou budou vědět, že vůbec nějaký Česko existuje a zatouží nás navštívit a pomstít se.

Carloss

Příspěvek#21 » ned 15. lis 2015, 23:46

S tím "nejsme cíl" a "zatím" bych byl spíše opatrný. Nepodceňoval bych to. Je třeba si uvědomit, že cílem nejsou primárně civilisté jako tací, ale stát. Civilisté jsou prostředkem pro vyvolání strachu, ukázku nadvlády a naopak bezmoci vlád příslušných zemí.

HonzaLBC

Příspěvek#22 » ned 15. lis 2015, 23:58

Tak samozřejmě "zatím nejsme zajímavý cíl" nemusí už zítra platit, ale myslel jsem to tak, že jejich rozhodnutí, jestli dřív Paříž než Prahu nezáviselo na porovnání rizik z pohledu různých zbraňových zákonů, ale rozdíl bude v tom, že proti Francii toho mají víc.

Carloss

Příspěvek#23 » pon 16. lis 2015, 00:11

To máš jistě pravdu...

No, ale něco k tématu: Já to vidím na tohle: https://www.google.cz/search?newwindow= ... oUCh36UQvq Nejmíň do každýho okna... ;-) Dokonce to není "A"čko. ;-)

kiv61

Příspěvek#24 » pon 16. lis 2015, 00:37

carloss:
Co Vás vede k myšlence, že tady pro je teroristu "nebezpečněji" než kdekoli jinde po Evropě?

Zkusme si to shrnout:
je zde zhruba 300k držitelů ZP. Z toho tvoří cca polovinu nimrodi a sportovní střelci. Ti svá železa do nákupních center (obecně "mezi lidi") sebou zpravidla neberou.

Zbývá tedy v lepším případě tak 150k lidí.
Z nich dobrá 1/4 žádnou zbraň vůbec nevlastní anebo jí má trvale někde v trezoru či bankovní bezpečnostní schránce.

Jsme pak řekněme na 115k lidech z nichž odhadem trvale a za všech okolností "nosí" max. 15-20%, tzn. že je zde celkově asi tak 20 000 reálně ozbrojených civilistů tzvn,: "na ulici" na 10 000 000 obyvatel tohoto státečku.

Ve statisticky průměrném vzorku populace je tedy na jakémkoli "shromáždění lidu" od hospody, přes běžnou ulici, okolí školy až po nákupní centrum reálná šance narazit na legálně ozbrojeného jedince zhruba 1: 500 neboli 0,5% ...

Jinými slovy a suma sumárum:
u skupiny o méně než 500 lidech se zde pravděpodobnost výskytu byť jen jednoho ozbrojeného člověka v ní limitně blíží nule....

Carloss

Příspěvek#25 » pon 16. lis 2015, 00:47

Především to, že narazit na obranyschopného jedince, byť by byl jen jediný, je u nás více pravděpodobné, než jinde. Potíž střílejícím teroristům totiž jediný takový člověk může zabránit nadělat více škody. Nikoli tím, že je takový obránce smázne, ale tím, že se budou muset prostě krýt, že je takový bránící se jedinec zaměstná něčím jiným, než je střílení obětí. Pro teroristu není podstatné, kolik by mohlo být pránících se lidí, ale to, že i kdyby byl jen jediný, mohou na něj prostě narazit. Jinak řečeno nejde o počet pravděpodobnosti, ale obecné nejistoty vlastního bezpečí k realizaci záměru. Něco jiného je zamozřejmě terorista s náklaďákem plným "hnojiva", nebo s "doutníkovou" vestou. Pořád je ale pro ně jistější zaútočit tam, kde jim hrozí riziko menší. Jinak řečeno i kdyby tu byl jen jeden jediný, tak je to větší riziko, než praktická jistota, že tam není nikdo, prostě proto, že nemůžou vědět, kde se ten jediný nachází. To v zemích s vyššími restrikcemi prakticky nehrozí.

HonzaLBC

Příspěvek#26 » pon 16. lis 2015, 00:54

Statistika a pravděpodobnost je krásná věc, ale náhoda je svinstvo, třeba zrovna na toho jednoho jediného v okolí narazí :-D

cipis

Příspěvek#27 » pon 16. lis 2015, 01:21

Soudruzi, kontrolní otázka, když tu kolegovi vyšlo 20 000 reálně ozbrojených civilistů na ulici - kolik je reálně v ulicích policistů ve službě?

Starosta

Příspěvek#28 » pon 16. lis 2015, 09:46

Já se obávám, že ten počet nositelů je ještě řádově nižší, započítám-li lidi schopné nějaké rozumné protiakce se zbraní.
Skoro by se mi chtělo fabulovat, že v ČR je více lidí schopných a (v krajní situaci) ochotných skočit po útočníkovi s židlí v ruce, než nositelů SZ, kteří by byli schopni (a ochotni) jej eliminovat střelbou.
Ale to je jen moje domněnka.

comiks

Příspěvek#29 » pon 16. lis 2015, 10:38

Souhlas se starostou,
nicméně narovinu drtivá většina z nás v této situaci bude logicky hledat únikovou cestu ( naprosto v souladu s instinkty) a pouze v případě přímého ohrožení rodiny, nebo vlastního půjde do ozbrojeného střetu. Navíc je otázka jak bude dále posuzovat případně následný soud takovou akci ve chvíli, kdy nebudeš přímo ohrožený na životě= zraněný v důsledku střelby nějakého poťapa. Ono se objeví dřív nebo později video z kamer, které to celé natočily a bude se rozebírat situace a nedivil bych se kdyby docházelo k perzekucím aktivně se bránicích střelců. Ono v podstatě stačí aby řekněmě v nákupním centru střílel nějaký magor nakupující lidi a vy ho sundáte ve chvíli kdy bude otočený zády atd. Jak to vyhodnotí naši soudci? Útok na Vás přece aktuálně neprobíhá.
V naší ze mi bychom se mohli dočkat zcela absurdních výsledků.

edit:

možná to vidím moc černě

marinakus

Příspěvek#30 » pon 16. lis 2015, 11:50

čistě technicky by se jednalo o pomoc v nutné obraně.... ale také nemám ideály ohledně rozhodnutí soudu

Zpět na