Kterou další zbraň do budoucna v dnešní vyhrocené době?

Uživatelský avatar
Magic
Příspěvky: 289

Příspěvek#151 » pon 23. lis 2015, 17:06

Asi jsem nebyl pochopen, tak to napisu znovu. Nikde jsem nezminoval, ze je pro mne LEX nedulezity, nebo nepriotitni. Proste tam vstoupim az po novem roce jakmile si o tom neco vice nastuduji. Tecka. Nema smysl to nejak rozvadet. Je to muj nazor a ten nikdo nezmeni. Neni zalozen vubec na financni strance veci.

Jinak dle toho, co vidim v navrhu zakona vsechny veci mi stale budou uzitecne. To spise majitelum dlouhych samonabijecich zbrani to moc nezavidim. Koukal jsi se na ten navrh zmeny zakona? :-) Mne se to nelibi stejne jako tobe a ostatnim.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#152 » pon 23. lis 2015, 17:09

boudy : máš naprostou pravdu, člověka, který řeší čištění zbraní za tisíce a přitom mu vadí vstup do organizace, která za něj bojuje řádově za stovky prostě nechápu

Uživatelský avatar
Magic
Příspěvky: 289

Příspěvek#153 » pon 23. lis 2015, 17:11

Marinakus: Vyborne. Muzes mi prosimte napsat, kde konkretne jsem napsal, ze mi vadi vstup do organizace LEX? :D

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#154 » pon 23. lis 2015, 17:12

magic: takže jsi prostě v situaci, že jsi ještě dlouhou samonabíjecí nekoupil, tak se tě to netýká........ je mi tě líto..... Howgh

Uživatelský avatar
Boudy
Příspěvky: 175

Příspěvek#155 » pon 23. lis 2015, 17:14

To Magic naposledy : tohle omezeni ( military look) jsou prvni, projdou a samonabijeci pistole a revolvery jsou hned na rade. Zbude jen myslivecke varianty a to v navaznosti na lovecky listek ... Uz to chapes?

Uživatelský avatar
Boudy
Příspěvky: 175

Příspěvek#156 » pon 23. lis 2015, 17:16

Jo a pro ty co nechcou lovit tu EU za poplatek bude mit .... Ano, vzduchovku ...

Uživatelský avatar
Magic
Příspěvky: 289

Příspěvek#157 » pon 23. lis 2015, 17:18

Marinakus: Neni to tak, zrejme jsi mne nepochopil. Mne je opravdu lito toho, ze jsem si ji jeste nekoupil, prestoze bych ji chtel. Na druhou stranu jsem za to kdyz vidim, co se chysta i docela rad, protoze jsem do ni mel v planu investovat mnohem vice. Nejvice mi je ale lito pristupu a neznalosti tech, kteri o tom rozhoduji a vubec neco takoveho navrhuji, protoze to problem, ktery to ma resit vubec nevyresi, ale maximalne nastve nas strelce bez rozdilu ekonomicke ztraty na strane tech, kteri uz dlouhe samonabijeci zbrane maji, nebo ztraty nemajetkove u tech, kteri si je chteli koupit at uz pro sportovni ucely, nebo ochranu zivota.

Boudy: Nikde v navrzich samonabijeci pistole nevidim, takze ne, skutecne nechapu. Nebudu stahovat kalhoty dokud je brod jeste daleko. Doporucuji se pred podobnymi vyjadrenimi vsem podivat na ten navrh zmen zakona. Jestli bude nekde nejaky dalsi krok tezko rict.

Co jsem se pred najetim na tuhle diskuzi, kdy vetsinu tvori nepochopeni zkousel je vratit k tematu - tzn. co kdo mate v planu poridit. K tomu se ale tady uz delsi dobu nikdo nevyjadril. Verim, ze nejaka inspirace by se hodila a hodne lidi vcetne mne a autora tohoto vlakna by ji ocenilo.

Uživatelský avatar
Boudy
Příspěvky: 175

Příspěvek#158 » pon 23. lis 2015, 17:24

Magic, clovece, ty jsi fakt myslitel. Ty pistole pujdou na radu potom. Ne, opravdu o nich zatim v navrhu neni zminka. Ja ti jen pokousim vykreslit, abys uvazoval dal nez aktualne dohlednes. Takze si neporizuj nic. Pockej radeji az EU rekne, ze takhle to je dobry ... No a to znamena Slavia 631 nebo jaky to ma oznaceni, ta vzduchovka ...



iloveguns
Příspěvky: 1432

Příspěvek#159 » pon 23. lis 2015, 17:27

Jen pro vyvedení z omylu, aby si někdo nemyslel, že se to týká jen dlouhých samonabíjecích zbraní:

Obsahem Návrhu novely směrnice je mimo jiné:

Rozšíření zbraní kategorie A (zakázané) o samonabíjecí zbraně vyrobené úpravou ze zbraní samočinných a dále samonabíjecí zbraně, které mají vzhled zbraní se samočinným mechanismem, protože mají velkou palebnou kapacitu a představují velkou hrozbu pro bezpečnost - znehodnocené (deaktivované) zbraně kategorie A zůstávají stále zařazeny jako zbraně kategorie A

V návrhu nevidím žádné slovo, které by rozlišovalo mezi dlouhými a krátkými zbraněmi.

Tedy všech samonabíjecích, které mají vzhled zbraní se samočinným mechanismem. Tedy se to týká vlastně i všech samonabíjecích krátkých. Např. samonabíjecí Glock má vzhled samočinného Glocka, samonabíjecí CZ má vzhled samočinné CZ, prakticky skoro každá samonabíjecí pistole má vzhled samočinné už jen proto, že je to samonabíjecí pistole. Mezi samočinnou pistolí a samonabíjecí je jen ten rozdíl, že samonabíjecí má v sobě malinkou součástku navíc, přerušovač. Takže jestliže tohle v EP projde, zůstanou legální jen revolvery, opakovačky, dvouranky a jednušky.
Naposledy upravil(a) iloveguns dne pon 23. lis 2015, 17:30, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Boudy
Příspěvky: 175

Příspěvek#160 » pon 23. lis 2015, 17:27

Jinak kalhoty sice nestahujes, ale tusis, ze je stahnes az k tomu brodu prijdes. My ostatni uz premyslime, jak postavime most ci preplujeme - proste nechceme stahovat kalhoty. Ale to premysleni uz nekoho muze bolet ...



cipis
Příspěvky: 2112

Příspěvek#161 » pon 23. lis 2015, 17:33

Ok, Magicu, když někam nechceš hned vstupovat, tak jim pošli alespoň dar. A když říkáš, že 300 (resp. 400 první vstup, protože průkazka) je zanedbatelné, tak jim klidně pošli 3000 nebo i víc.
Vzhledem k okolnostem záleží na každém dni a na každé koruně, tak alespoň takto bys mohl přispět. Mmch, kolik už máš podpisů na papírové petici od kamarádů, známých, příbuzných atd.?

Uživatelský avatar
Magic
Příspěvky: 289

Příspěvek#162 » pon 23. lis 2015, 17:34

Cipis: Ty jim delas nejakeho agenta? Kolik uz jsi jim letos poslal ty? Tyhle rady mi prijdou s nadhledem az smesne. Jinak az zalozis nejakou smysluplnou petici, tak se ti klidne pod ni s rodinou podepisu :) .

Boudy: Premyslet muzes jak chces mysliteli, ale to ti v tomhle asi moc nepomuze, protoze za nas mysli v Bruselu jini. Myslim ale, ze tahle diskuze nikam nepovede, takze ji navrhuji ukoncit.

Iloveguns: Hodne asi bude zalezet take vykladu a uplatneni v nasich smernicich. Konkretne ta "velka palebna kapacita".



iloveguns
Příspěvky: 1432

Příspěvek#163 » pon 23. lis 2015, 17:38

Tou velkou palebnou kapacitou oni argumentují proto, že do každé pistole se dá dát i velkokapacitní dlouhý zásobník nebo případně i bubnový apod., tedy nejen ten základní, který má pistole z výroby.

Uživatelský avatar
Boudy
Příspěvky: 175

Příspěvek#164 » pon 23. lis 2015, 17:39

Magic :Tvoje navrhy jsou usmevne az hloupe, tva argumentace nekonzistentni. Pokud nechces diskutovat, tak se odhlas. No a misto hloupych argumentu, muzes prostudovat co je Lex a zda ano ci ne ... Ale chytremu napovez ...

Uživatelský avatar
Magic
Příspěvky: 289

Příspěvek#165 » pon 23. lis 2015, 17:41

Boudy: Ja mam stale stejne nazory, ale inteligence plynouci z tvych prispevku " o nicem " a konkretne dost mozna i ta, kterou uplatnujes jinde ve mne nevzbuzuje potrebu s tebou komunikovat. Proto jsem navrhoval diskuzi ukoncit (konkretne tu s tebou).

Iloveguns: Na to argument nemam, snad jen ze se mi moc nelibi revolvery a doufam, ze to nebude jak pises. :-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: MM a 31 hostů