Kterou další zbraň do budoucna v dnešní vyhrocené době?

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4574

Příspěvek#136 » pon 23. lis 2015, 16:10

to opravdu nejsem, ale ty ses o této úrovni taky nebavil

Uživatelský avatar
Magic
Příspěvky: 289

Příspěvek#137 » pon 23. lis 2015, 16:14

Ja bych rekl, ze bavil, kdyz clovek nascita kolik do dlouhe nainvestuje (nemyslim ted kosu), tak se dostane na pekne cisla a bylo by prinejmensim ekonomicky unahlene neco lepsiho ted koupit, kdyz tomu s nejvetsi pravdepodobnosti poleti hned dolu cena az na dno a bude to muset odevzdat. Snazil jsem se vratit k tematu "Kterou další zbraň do budoucna v dnešní vyhrocené době?" se zohlednenim problemu, co tu ted resime.



cipis
Příspěvky: 2104

Příspěvek#138 » pon 23. lis 2015, 16:15

Kup si tu dlouhou samonabíječku, aspoň budeš mít důvod hejbnout prdelí, něco pro to udělat ... Ber to jako motivaci.
Je to totiž přesně, jak píše marinakus, prvně tohle a pak tohle.
Ještě jinak - bezpečnost je nevyčíslitelná penězi.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4574

Příspěvek#139 » pon 23. lis 2015, 16:18

cipis : :clap: :clap:

Uživatelský avatar
Magic
Příspěvky: 289

Příspěvek#140 » pon 23. lis 2015, 16:20

Na miste je otazka co asi tak muze obycejny clovek udelat? Tedy nepocitam-li spamovani diskuzi.

Nejakou petici jsem podepsal, ale nemyslim si, ze to bude mit jakykoliv efekt. Do LEXu se mam v planu jak uz jsem ostatne tady nekde psal pridat.

Zajimalo by mne co konkretne ty jsi udelal a jak konkretne jsi ty hejbnul prdeli. Podel se s nami.



MPaAD69D
Příspěvky: 10

Příspěvek#141 » pon 23. lis 2015, 16:26

Já začal o víkendu LEXem, dneska jsem poslal prachy.
Chovancovi jsem napsal srdceryvný email, jak by bylo fajn kdyby nezůstal u populistických řečí a doopravdy něco udělal a Bublanovi jakej je kokot za ty plky na ČT24.
Dále pak podepsání petice u Brýmové a podepsání online petice, té mezinárodní, kde jsou i jiné státy - to mi přijde jako rozumné, už tam je několik desítek tisíc podpisů.
Tak nějak doufám, že mě LEX jako ovečku povede, nemám problém poslat peníze na žold lidem, kteří tomu organizování budou dávat svůj čas, stejně tak nemám problém si jít někam stoupnout na protest. Nebojím se diskuze, své názory si obhájím.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4574

Příspěvek#142 » pon 23. lis 2015, 16:29

zkusím za cipise : proč čekáš se vstupem do LEXu? bude ještě vhodnější doba? proč až příští rok? až bude vyřešeno? tak jo, díky za zájem

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4574

Příspěvek#143 » pon 23. lis 2015, 16:32

MPaAD69d... ano, toto vše jde, využit všechny možné kontakty



cipis
Příspěvky: 2104

Příspěvek#144 » pon 23. lis 2015, 16:33

Je to řešené v jiných fórech, ale ve zkratce - všem okolo vysvětlovat, přesvědčovat, ukazovat, atd. Třeba zítra jdu klukům ukazovat bezpečnou manipulaci, co si jdou dělat zbroják. Beru kamarády a kolegy na střelnici, obesílám lidi, ať přijdou podepsat petici. Členství v LEXu (hned a ne čekat pár měsíců, aby člověk "ušetřil" pár stovek za příspěvek na tento rok), posílání mailů poslancům v EU, našim, vládě atd. Je toho dost, co se dá dělat, ale bohužel to sebou nese dost velkou zátěž na volný čas. Peníze za zbraně jsou totiž to poslední.

Edit - koukám, že kolegové byli rychlejší.

Uživatelský avatar
Magic
Příspěvky: 289

Příspěvek#145 » pon 23. lis 2015, 16:40

Nemyslim si, ze letos bude jeste cokoliv finalne vyreseno. Nemel jsem prozatim moc cas si LEX nastudovat a nechci bezhlave vstupovat nekam kdyz o tom jeste moc nevim. To udelam v klidu pres svatky. Tech usetrenych par stovek uz je detail a nema smysl je resit.

Jinak k tomu, co jsi napsal myslim vse ok a chvalim. Jen tam za sebe mysleno v dobrem s nadhledem nevidim nic, co by v globalnim meritku bylo schopno neco zmenit. Ono ani byt pokud nejsi clovek s velmi dobrymi konexemi, nebo politik byt nemuze. To neni v silach nikoho z nas. Idealni by asi bylo takove referendum, co rikate? :-)

Mne osobne se velmi nelibi ten pristup, kdy nekdo chce odzbrojit ty, kteri maji pravo se branit a zaroven tady vpusti vlky. To vse navic jako reseni problemu, ktery ma naprosto jinou pricinu.
Naposledy upravil(a) Magic dne pon 23. lis 2015, 16:47, celkem upraveno 1 x.



4R
Příspěvky: 91

Příspěvek#146 » pon 23. lis 2015, 16:45

Já mám takový pocit, že Magic v podvědomí asi chce, aby to šlo všechno do kopru a musel odevzdat úplně všechno

Uživatelský avatar
Magic
Příspěvky: 289

Příspěvek#147 » pon 23. lis 2015, 16:48

Ma ten tvuj pocit nejake zaklady? Muzu ho ujistit, ze takto to rozhodne neni. :-)

Prijde mi v posledni dobe, ze narizeni EU jdou skutecne proti lidem. Tady tohle uz je takova tresnicka na dortu.
Naposledy upravil(a) Magic dne pon 23. lis 2015, 16:50, celkem upraveno 1 x.



cipis
Příspěvky: 2104

Příspěvek#148 » pon 23. lis 2015, 16:49

Tak už jsem úplně jinde, ale je to myslím jedno.
To je největší problém všeho - ten "pocit", že se nemůže nic změnit. To je pravda, jeden jediný toho moc neudělá. Ale když to udělá 100000x víc lidí, tak je to už úplně něco jiného. Proto i ten přístup "pár stovek už je detail" je strašně špatný. Blbých pár stovek může rozhodnout o tom, že si najmou o jednoho právníka míň, že bude vytištěn o jeden plakát míň. Stejně tak špatný je samozřejmě přístup, já nic nezmůžu, tak to nemá cenu dělat. To je pak řetězová reakce. Referendum je dost naprd, protože se v něm projeví přesně to, co píšu - nikdo k němu nepůjde, protože se ho to přece netýká.
Je potřeba neustále vysvětlovat, vysvětlovat a vysvětlovat. A lidi, co nemají rádi zbraně, tak jim vysvětlit, že to není vůbec o zbraních, ale o svobodě.
Jistěže LEX asi nebude všem vyhovovat, ale žádná alternativní "odborová" organizace tu není. Nic ti nebrání z tama pak zase vystoupit a založit svou vlastní. Proto mluvím o tom hejbnutí prdelí.

Uživatelský avatar
Magic
Příspěvky: 289

Příspěvek#149 » pon 23. lis 2015, 16:53

S tim se neda, nez-li souhlasit.

Ja to ale od zacatku vubec nevidim tak, ze by mnozstvi lidi bylo neefektivni, prave naopak. Pouze mi prijde neefektivni podepisovat nejakou internetovou petici (nema pravni ucinnost), ale takove referendum by uz melo vetsi vahu. Sirit mezi lidi muze clovek cokoliv, klidne tedy i to referendum, ale zavisi pak jen na tom jestli se to projedna v parlamentu, nebo ne. To je totiz jedine, co muze neco zmenit. Tady mame ale diktat ze strany Bruselu a jak uz jsem psal vyse, tak EU politici jdou presne proti proudu a zajmu lidi. Myslim, ze je otazkou casu, nez-li se na tomhle "sveze" nejaka politicka strana a rozsiri svuj navrh referenda prave o tyhle aspekty.

Pozn.: Par stovek uz je detail myslim tak, ze je jedno jestli je letos usetrim, nebo ne. U mne rozhoduje pouze to, ze vstupuji pouze tam, kde jsem si jisty, ze chci jit a neco o tom vim. Tot vse.

Uživatelský avatar
Boudy
Příspěvky: 175

Příspěvek#150 » pon 23. lis 2015, 17:00

Hele, Magic, ten pocit nevyvratis - o svatkach chces zjistovat neco o LEX? Jde o 400 Kc, ano o 400 Kc. Tady furt vypisujes a furt tu resis kde co - futral, podlozku a kdovi co, ale to, ze resis neco, co ti bude brzo na howno, protoze to dulezity odkladas, nechapes ... Je to o prioritach. Vsichni ti rikaji, co je dulezitejsi a ty jim oponujes ... Nu coz ...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 hostů