Petice



Legolend
Příspěvky: 60
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#166 » ned 29. lis 2015, 12:24

Takže přihláška do LEXu vyplněná, petice sdílím na facebooku každý den.

Email všem europoslancům poslán, feedback na tu směrnici taky vyplěn na stránkách EU, v češtině ! (Překladatelů tam platíme taky určitě dost, tak ať makaj ! :-D)

No a od Stanislava Polčáka mám už i odpověď

Dobrý den, Pavle!

Děkuji za zprávu. Návrh Evropské komise na změnu směrnice o kontrole nabývání a držení zbraní je dlouho očekávaným legislativním návrhem, k jehož zrychlenému předložení došlo bohužel teprve pod vlivem nedávného teroristického útoku v Paříži. Návrh bude v následujících týdnech a měsících předmětem důkladné diskuse v Evropském parlamentu a mezi členskými státy. Co se týče mého postoje k němu, považuji předložený návrh šitý „horkou nití“ za určitý základ pro další jednání, které by se podle mého názoru mělo však soustředit především na potírání nelegálního obchodu se zbraněmi a zlepšení kontroly a dohledu nad tím, jak je nakládáno s automatickými zbraněmi, které měly být znehodnoceny tak, aby nemohly být následkem případných dílčích úprav znovu zprovozněny. Ostatně k tomu jsem i sám vyzýval. Stejně tak jsem rovněž připraven na základě odborné diskuse s experty zodpovědně posoudit návrh na rozšíření kategorie A (zakázané zbraně) o samonabíjecí zbraně, které mají vzhled zbraní s automatickým mechanismem, i když se upřímně k této iniciativě stavím již teď negativně. Nutit občany odevzdávat doposud legálně nabyté a držené zbraně je hloupost. Stejně tak je s prominutím kravina posuzovat zbraně podle toho "podobají li se" vojenským zbraním. Věřím tak, že směrnice bude určitou inspirací pro budoucí předpis, nebude však v této konkrétní podobě přijata. Cílem připravované legislativní změny musí být zvýšení bezpečnosti evropských občanů bez zbytečných zásahů do úpravy podmínek legálního držení zbraní. Z tohoto pohledu také budu návrh EK posuzovat. Občan by měl možnost hájit svojí bezpečnost a své zdraví sám. Právo nosit zbraň je na jednu stranu velká zodpovědnost, na druhou stranu v ní také vidím i možnost aktivně zasáhnout do dění a... možná to bude názor trochu kontroverzní, ale kdyby například při nedávném tragickém incidentu v Uherském Brodě byl někdo z přítomných ozbrojen a schopen zasáhnout, obětí mohlo být méně.

Stanislav Polčák MEP

ASP 06F254
Rue Wiertz 60
1047 Brussels



Gelinda
Příspěvky: 2

Příspěvek#167 » ned 29. lis 2015, 20:24

Podepsáno, sdíleno, napsána připomínka :)



kratales
Příspěvky: 51

Příspěvek#168 » pon 30. lis 2015, 11:00

g-relax píše:
Majkl píše:Obrovská gratulace LEXu! Dosáhnout toho, že předseda Výboru pro bezpečnost PS cituje LEX jako sdružení, se kterým konzultuje věci týkající-se bezpečnosti státu a toho, že poslanec/ poslankyně čte ve sněmovně otevřený dopis LEXu je naprosto výborná práce!!!!!

Děkujeme za gratulaci :) . Během několika posledních let relativního zbraňového klidu jsme nespali, teď zúročujeme naše úsilí. A doufáme, že jsme tímto přesvědčili i ty poslední pochybovače o smysluplnosti LEXu, i když to stejně z principu neuznají.


Naopak. Jako pochybovač jsem konečně přesvědčen o smysluplnosti sdružení LEX a během ledna podám přihlášku. Dobrá práce a díky za všechny 8-)

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#169 » pon 30. lis 2015, 11:08

Kratales : proč až během ledna? vyplnění přihlášky je otázka pár minut na jejich internetových stránkách a vše ostatní také..... kdy jindy je podpořit, když ne právě teď..... ono to může působit jako taková další vnitrostátní petice.... nebo je ti líto členských příspěvků za jeden měsíc?



kratales
Příspěvky: 51

Příspěvek#170 » pon 30. lis 2015, 11:17

marinakus: Máš pravdu, vyplním to co nejdřív. Je pravda, že není na co čekat. Až bude chvilka, tak se na to vrhnu :-)



laurel_31299
Příspěvky: 63

Příspěvek#171 » pon 30. lis 2015, 12:04

Prihlaska pro LEX zadana, schvalena, platba provedena, uz jen cekam na potvrzeni platby a bude dokonano.. ;-)

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#172 » pon 30. lis 2015, 12:39

kratales : jsem rád, žes mě pochopil... já v LEXu taky nebyl a podával jsem přihlášku hned jak tohle začalo (ta hloupost z EU).... nejen členy ale i peníze potřebuje každá společenská organizace pro svoji činnost a ty tři stovky navíc jsem jim v tomto případě za obhajobu i mých zájmů rád dal.... čím více nás takových bude, tím podle mě lépe, hned, ne čekat, teď už není na co

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#173 » pon 30. lis 2015, 13:05

když ještě trochu odbočím od tématu petice, musím se přiznat, že mě LEX svým nekompromisním postojem trochu překvapil a jsem za toto překvapení velice rád.... zejména text otevřeného dopisu naprosto vyjadřuje i můj soukromý názor se bez odporu nevzdat, ať už bude průběh tohoto eurounionistického nesmyslu jakýkoliv...



iloveguns
Příspěvky: 1432

Příspěvek#174 » pon 30. lis 2015, 15:14

Jak dlouho trvá přihláška do LEX? Před týdnem jsem podával přihlášku a zatim prý moje přihláška stále ještě čeká na vyřízení.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#175 » pon 30. lis 2015, 15:19

Co som zaregistroval na fore tak su mierne povedane 'zavaleni' prihlaskami a nestihaju to spracuvat. Takze trpezlivost :).

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#176 » pon 30. lis 2015, 15:21

iloveguns : podával jsem na jejich stránkách... druhý den odpověď, další den pokyny k zaplacení příspěvku a další den informace o členství s členským číslem.... možná toho mají teď moc... pokud nestíhají přihlášky, je to také vyjádření názoru české střelecké veřejnosti

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#177 » pon 30. lis 2015, 15:21

MM byl rychlejší



cipis
Příspěvky: 2112

Příspěvek#178 » pon 30. lis 2015, 15:41

Po týdnu jsem dostal číslo a teď se jen čeká na dojití platby.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#179 » pon 30. lis 2015, 16:10

zajímalo by mě, jak vzroste počet členů LEX.... myslím, že zanedbatelné číslo to rozhodně nebude

Uživatelský avatar
Majkl
Příspěvky: 361

Příspěvek#180 » pon 30. lis 2015, 16:18

Před týdnem to ještě šlo hodně rychle. Manželka (ač nestřelec) se v vzápětí po podpisu petice také rozhodla vstoupit do LEXu - minulou sobotu přihláška, v pondělí zaplaceno a ve středu přišel email s dočasnou průkazkou. To asi ještě nebyl tak velký nápor žadatelů.
Né, že bych z nových členů neměl radost, ale krásně to ilustruje tu naší "krásnou" českou povahu. Dokud se nic nedělo, tak bylo spousta lidem líto platit pár stovek ročně lidem, co se ve svém volnu snaží zlepšit / udržet podmínky pro držení zbraní v ČR. Jakmile se ale něco semele a lidé cítí, že potřebují někoho, kdo se za ně bude brát, tak jsou najednou nových členů stovky....

PS pro marinakus manželka má týden staré členské číslo lehce přes 2600, já (4 roky ) o tisíc menší.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: audis, mszk, Petzold a 33 hostů