Poprvé na střelnici



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#31 » úte 21. čer 2016, 12:39

Na to by měla být vybavená střelnice.



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#32 » úte 21. čer 2016, 12:52

To určitě měla, dokonce musí... Jen je otázkou, jak moc po ruce ta krabička na stěně v klubovně pomůže kolegovi, kterému pofrčí krev z tepenného krvácení...
Nic, to jsem si tak vzpomněl, že trendem ve střelecké komunitě USA je právě kladení důrazu na nošení takové civilní verze IFAKu a to nejen na střelnici, protože i v USA je dle statistik vyšší šance, že budete poskytovat první pomoc sobě nebo svým blízkým při jakékoli formě zranění, než že je budete bránit střelnou zbraní... No a na střelnici bych to bral málem jako povinnou výbavu(ne, nejsem eurokomisař a nic nenařizuji:-D)...

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#33 » úte 21. čer 2016, 16:42

Já osobně jsem tedy zavazadlový typ. Pořídil jsem střeleckou tašku Odeon, ve které nosím krom pistole nebo dvou ještě zásobníky, náboje, sluchátka, brýle opasek s pouzdrem na zbraň a zásobníky, nějaké náhradní díly, základní nářadí, olej, měděnou tyčku, boresnake, záslepky, doklady, rukavice a nějaký hadr. Takto vyrážím na každou návštěvu střelnice. Ještě vymyslím způsob uchycení lékárnicky, kterou jsem si udělal z malé tašky přes rameno. V ní je pár základních věcí jako náplasti, obvazy, sterilní rukavice, škrtidlo, nůžky, termofólie. Její obsah je z autolékárny + doplněno o pár maličkostí. Někomu to možná bude připadat trochu nadbytečné, já k tomuto došel po asi půl roku hledání správné skladby věcí. Takto mám vše pohromadě pro jakoukoli příležitost :)



jack-3d
Příspěvky: 155

Příspěvek#34 » úte 21. čer 2016, 17:47

V mojem případě jde o to, na jakou střelnici vyrazím, jestli do koměrční indoor, tak beru jen průkazy, peníze, zbraň a náboje (terče, záslepky, brýle, to vše na střelnici dostanu). Pokud jedu někam na venkovní komerční nebo venkovní klubové, tam povětšinou nejedu sám. Pak nepřebírám a beru všechno ve dvou banánovkách a z trezoru většinou více zbraní, protože auto mám veliké. Častokrát se stalo, že nějaký kolega zapomněl sluchátka, brýle, pouzdro, zásobník, opasek, terče, popruh... a to všechno mám několikrát.

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#35 » úte 21. čer 2016, 18:07

Sarkafarka.Loupeznik píše:To určitě měla, dokonce musí... Jen je otázkou, jak moc po ruce ta krabička na stěně v klubovně pomůže kolegovi, kterému pofrčí krev z tepenného krvácení...
Nic, to jsem si tak vzpomněl, že trendem ve střelecké komunitě USA je právě kladení důrazu na nošení takové civilní verze IFAKu a to nejen na střelnici, protože i v USA je dle statistik vyšší šance, že budete poskytovat první pomoc sobě nebo svým blízkým při jakékoli formě zranění, než že je budete bránit střelnou zbraní... No a na střelnici bych to bral málem jako povinnou výbavu(ne, nejsem eurokomisař a nic nenařizuji:-D)...

Tak opasek, kapesník apod mám většinou u sebe. Nepředpokládám, že bych někomu na ulici prováděl tracheotomii ( což bych stejně nedělal, ani kdybych měl kompletní vybavení).

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#36 » úte 21. čer 2016, 18:12

Taky si myslím, že když někdo bude mít prostřelenou tepnu, je to asi jen na kondolenci pozůstalým. Na střelnici toho tahám celkem dost a lékárnu mám pochopitelně v autě ale na palebnou čáru ji každodenně fakt nosit nebudu. On si každý časem vyřeší co potřebuje a co ne. Ale doporučení nejsou na škodu

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#37 » úte 21. čer 2016, 18:55

Na střelnici lékárničku mají povinně :-)



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#38 » úte 21. čer 2016, 19:38

Wigum: Můžu se jen zeptat, jak se kapesníkem a opaskem ošetřuje pneumotorax, poranění v krajině břišní nebo hlavy??? Co vy speciálové všechno neumíte...:-D
Naposledy upravil(a) Sarkafarka.Loupeznik dne úte 21. čer 2016, 19:40, celkem upraveno 1 x.



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#39 » úte 21. čer 2016, 19:40

Marinakus: Poranění tepny pochopitelně nemusí být smrtelné poranění, pokud se zraněný dočká adekvátní pomoci... Koukám, že se každý učí "zabíjet", ale zachraňovat nám moc nejde...

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#40 » úte 21. čer 2016, 19:42

sarkafarka : já nemám zbraň k zabíjení, přesto že s ní žiju asi tak 35 let. A to po většinu tak, jak se normálním civilním střelcům ani nesní.



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#41 » úte 21. čer 2016, 19:51

Takže ta střelba na papírový terč je nácvikem pěstování pšenice??? A u opasku jí nosíme proto ,aby nám neuletěly kalhoty do nebes???

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#42 » úte 21. čer 2016, 19:55

Sarkafarka.Loupeznik píše:Wigum: Můžu se jen zeptat, jak se kapesníkem a opaskem ošetřuje pneumotorax, poranění v krajině břišní nebo hlavy??? Co vy speciálové všechno neumíte...:-D


Bohužel i kdyby bylo po ruce specializované vybavení, 95% lidí by stejně nevědělo co s tím.
To mluvím jako člověk který pracoval několik let ve zdravotnicví, a i v jiných profesích se každoročně zúčastňoval zdravotnického školení.

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#43 » úte 21. čer 2016, 19:58

Sarkafarka.Loupeznik píše:Wigum: Můžu se jen zeptat, jak se kapesníkem a opaskem ošetřuje pneumotorax, poranění v krajině břišní nebo hlavy??? Co vy speciálové všechno neumíte...:-D

No chtělo by to alespoň základní znalost první pomoci, jak tak koukám. Takže si třeba zopakujen jak postupovat při poranění břicha:
- kontrola základních životních funkcí
- uložení zraněného do polohy na zádech s pokrčenými koleny
- odstraňení části oděvu překrývající ránu
- při vyhřeznutí břišních orgánů, nic zatlačovat zpět do břicha!
Nedotýkat se jich holýma rukama, nepokoušet se ránu vyčistit, neodstraňanovat z ní žádné
vyčnívající předměty, do rány nic nelít ani nesypat
- na ránu přiložit kapesní obvaz, navlhči ho čistou vodou (ochrana vyhřezlých orgánů před oschnutím). Pokud z rány vyčnívá cizí předmět, přiložit obvaz okolo předmětu.

A na to opravdu nepotřebuju příruční sklad. Na to mi opravdu stačí to co nosím u sebe. V případě nouze jsem i ochoten obětovat kus oblečení.

A jestli by jsi si troufnul na použití jehly a napíchnutí pohrudnice, pro odsátí nadbytečného vzduchu, patří ti můj neutuchající obdiv.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#44 » úte 21. čer 2016, 20:05

Sarkafarka : Já nevím proč chodíš na střelnici ty, většina mých kamarádů i já tam chodí ze sportovních důvodů a pokud někdo z nich zbraň nosí, je to z důvodu možné nutné obrany a nikoliv z důvodu agrese a chtivosti zabití. Ale tak jsito asi nemyslel.



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#45 » úte 21. čer 2016, 20:06

Wigum: Jo, dej mi školení z první pomoci podle vygooglených skript pro UNOB...:-D:-D Jen pořád nějak nechápu, jak zastavíš tím kapesníkem masivní krvácení z jedné díry na zádech a z druhé na břiše, resp. jak se k nim vůbec tím opaskem a kapesníkem dostaneš přes hadry... Už jsi trhal ripstop??? Navíc koukám, že se rád rochníš v lidech i bez takové banalitky, jako jsou rukavice... Ale jo, co mohou lidé z branže všude po světě vědět, důležitej je pásek a kapesník... Ideálně papírovej...:-D:-D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: LDK a 15 hostů