Poprvé na střelnici



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#46 » úte 21. čer 2016, 20:10

marinakus píše:Sarkafarka : Já nevím proč chodíš na střelnici ty, většina mých kamarádů i já tam chodí ze sportovních důvodů a pokud někdo z nich zbraň nosí, je to z důvodu možné nutné obrany a nikoliv z důvodu agrese a chtivosti zabití. Ale tak jsito asi nemyslel.

No odpověděl sis sám, o agresi a chtivosti zabít jsem rozhodně nepsal... Ale pokud někdo počítá s tím, že použije zbraň v obraně zdraví nebo státu, asi zvažuje i možnost, že tou zbraní může ublížit i tak, že zabije... Pochybuji, že jsou střelnice plné Mirků Dušínů, co je jejich jedinou myšlenkou při střelbě porazit kolegu v počtu desítek při mířence v poloze lukostřelce... Aby za to byl splněný bobřík...;-)

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#47 » úte 21. čer 2016, 20:12

Lidé jsou různé, zvláště některé.

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#48 » úte 21. čer 2016, 20:19

Víš, já nosím gumové rukavice normálně v kapse ( v lese jsem pořád a mám je hlavně na zvěř, ale dají se použít i na lidi). Dále jsem asi dřív narozený, takže u mě vždy najdeš kapesník látkový ( upozorňuju, že vždy čistý), kudlu na opasku mám taky neustále.

Jen pro info. Je to asi 7 let zpátky, jsem šel kolem chodkyně, která se snažila vyhnout autu a uklouzla na namrzlém obrubníku tak blbě, že to byla otevřená zlomenina. Kost jí koukala z nohy a krve teklo jak z vola. A opasek mi jako škrtidlo posloužil daleko lépe než ty gumičky co se dávají do lékárniček.

Nechci tímto zahnat debatu jinam, jen mi přijde zbytečný tahat na střelnici půlku vybavení ze sanitky.

P.S. UNOB prosím vysvětlit v sz, ať to tady nesviníme.

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#49 » úte 21. čer 2016, 20:25

Jen pro zajímavost - vy víte o nějaké opravdu vážné nehodě na střelnici v posledních hmm dejme tomu několika desetiletích?

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 988

Příspěvek#50 » úte 21. čer 2016, 20:48

No právě, na vážné nehody na střelnici je správce střelnice s lékárničkou a jistě dobrými znalostmi a hlavně telefonem, kterým zavolá profíky. Můj jediný (zatím) úraz na střelnici byl ten, že jsem se při nácviku na ZOZ nějak škrábnul při manipulaci o nějakou část závěru čézety a školitel mi od správce střelnice přinesl náplast a to mi ani netekla krev.
Nicméně, já jsem maximalista a tak ve střelecké tašce mám i příruční lékárničku, kde je dost věcí: náplasti, obvazy, izraelák, dezinfekce (polštářky a jodová tinktura), gumové rukavice, trojcípý šátek, nůžtičky, škrtidlo, spínací špendlíky, a ještě asi něco a i když to vypadá monstrózně, tak to je v malé taštičce a neváží to skoro nic oproti pistolím a nábojům.



Jezevec
Příspěvky: 139

Příspěvek#51 » úte 21. čer 2016, 21:03

Když je tady zatím odbočka do lékárniček tolerována tak se taky přidám. Mám lékárničku stále v batohu, který mám téměř vždy na zádech pokud někam jdu. Na střelnici ho nosím taky. Celá tahle debata je ale na jiné vlákno než co s sebou na střelnici.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 988

Příspěvek#52 » úte 21. čer 2016, 21:21

Jo, ono se to trochu odklonilo příspěvkem číslo 16 od Waskko, je fakt, že lékárnička má svoje vlákno. Nicméně k tématu "Poprvé na střelnici" základní vybavení patří, také jsem kdysi hledal a tápal co vlastně mít s sebou.
Nakonec, minimalisticky vzato, bych to viděl tak, že na střelnici s sebou stačí opravdu jen zbroják. Zbraně lze půjčit, náboje koupit, terče a záslepky jsou také k dispozici a ochrana zraku a sluchu je základ k půjčení, takže pokud to člověka rapne najednou a má chuť si zastřílet, tak s sebou nemusí nic tahat a stačí zajít na střelnici. Ale asi všichni milujeme své zbraně a vybavení a rádi ho taháme...



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#53 » stř 22. čer 2016, 13:41

Espezetka píše:Jen pro zajímavost - vy víte o nějaké opravdu vážné nehodě na střelnici v posledních hmm dejme tomu několika desetiletích?

Není to úplně v hladáčku novinářů, ale dají se vygooglovat případy... Já vím o 2 z malé provinční střelnice, kam chodím... Jeden těžce zraněný a jeden smrťák...

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#54 » stř 22. čer 2016, 18:41

Hm a co k těm nehodám vedlo? Nedodržená bezpečná manipulace se zbraní...?



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#55 » stř 22. čer 2016, 18:48

Pokud je to mířeno na mnou vzpomínané případy, tak ano, pokaždé chyba v manipulaci...

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#56 » stř 22. čer 2016, 20:18

Ona to v podstatě musí být téměř vždy chyba v lidském faktoru. Od toho máme ČÚZZS. ;)

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#57 » pát 29. črc 2016, 11:48

Včera se zažil naprosto neuvěřitelnou situaci z kategorie "vypráví se, ale pravda to nebude".

Na střelnici v UL jsme s pár lidma "dostřelovali" takovou malou soutěž co tady máme. 5 položek vždy 5+5 ran na 7,10,15,20,25m. Terče na míste, lidi se pohybují v poli. Včera 4 lidi strili, za nimi ridici strelby a jeste pár čumilů. :) Byl to den, kdy je střelnice otevřena pro veřejnost, ale všicni kolem byli upozorněni, že ted na cca 10 minut pujde X lidí do pole, zabere prvnich 6 stavu z asi 10 co tam jsou, nez je zed. A že tedy není povolena střelba.

Po odstrileni asi polovicky najednou řídící střelby začal pískat a křičet, "ať přestane střílet". Nechápali sme co je a tak koukame za nas. Ve stavu 9 sedi chlap s dlouhou malorazkou a stříli. Min jednu ránu dal, než sme si toho vsimli a pak kdyz uz byl řídící u něj asi 2 m, tak poslal ještě jednu. :(

Měl sluchátka a koukal do optiky, tak teoreticky nemusel hned zaznamenat, ze se k nemu nekdo blizi a krici. Myslim, ale ze ano, jen byl tak tupej, že mu nedošlo, že to je na něj. Řídící nasranej jak drak ho vyhodil ze strelnice. Pokud by to bylo kreténský, ale ok. Chlap se mel omluvit, a rychle vypadnout.
Co se ale nestalo. Chlap uplne v klidu, ze nikam, nejde, ze si to dostrili a ze je preci o dva stavy vedle. (pole je otevreny). Odmitl predlozit zbrojak i PZ (coz pravda nemussi, ale zklidnil by tim situaci). Ani nepotvrdil, ze ZP a PZ vubec ma. Divne mluvil, jako by byl napitej, ale to asi ne.
Takze policie. Nez prijeli, tak chlapik chtel ujet, takze pretahovana o vrata strelnice. No neuveritelne.
Na strelnici nekolik policajtu v civilu, po 10 minutach prijela hlidka. Chlap teda predlozil dokumenty, zbran pujcena. Pak sem musel mizet, ale jeste zjstim co bylo. Rozhodne porusil predpisy střelnice. Proc delal machra a odmitl prokazat, ze ma ZP (predtim ho ukazal u registrace) netusim. Hlídka mluvila něco o tom, že to asi bude řešit z hlediska ZoZ. Domluva? Pokuta? Jak to vidíte vy?

Suma sumárum, lidská blbost nezna mezí. A takovýhle volové kazí pověst všech slušnejch střelců.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#58 » pát 29. črc 2016, 12:15

Blacky: zlatý střelnice s přibližovacím zařízením, kde se do prostoru s terči vůbec neleze. :-)



Melchisedech
Příspěvky: 84

Příspěvek#59 » pát 29. črc 2016, 12:17

Takoví lidé by zbrojní průkaz mít neměli. Obzvlášť pokud to dle textu nebyla nedbalost, ale úmyslné jednání (je přece o dva stavy vedle). Nenapadá mě však přestupek, který tímto chováním mohl spáchat. Je ovšem možné, že jsem jenom špatně hledal. Jediné, co mě napadá, pokud by odmítnul test na přítomnost alkoholu, případně kdyby byl po vlivem.

Zřejmě se však bude jednat o přestupek správce střelnice podle § 76b odst. 3.

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#60 » pát 29. črc 2016, 16:41

No chlap evidentně vůl, ale nějak nevím, co by mu chtěli přišít podle ZoZ. Na druhou stranu je nezodpovědnost mít tam jen jednoho řídícího střelby, který zároveň ve funkci rouhodčího chodí se střílejícíma a nikdo další nehlídá lidi na stavech. Navíc při veřejném provozu střelnice.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: ante a 18 hostů