Balistické pláty AR500 III+

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4568

Příspěvek#16 » ned 24. dub 2016, 16:10

Jen příklad jednoho z nejtěžších protistřepinových obleků na světě. Kdo najde ocelový plát vyhraje Trabant.
https://www.med-eng.com/Products/Person ... elmet.aspx

Dovolím si upozornit, že protistřepinové obleky jsou řešeny komplexněji než neprůstřelné vesty.... ikdyž tam samozřejmě některá omezení jsou.

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#17 » ned 24. dub 2016, 16:21

Nojo! Zase modernisti! Kevlar, Aramid, Keramika a kdovíco eště!!!! A co takhle klasika?
Správnej borec a klasik chodí na procházku jedině takhle:
Obrázek



franta599
Příspěvky: 643

Příspěvek#18 » ned 24. dub 2016, 16:40

vyhoda treba že snese vice zasahu keramika se ti rozseka po prvnim a dalsi už nejsou jisty ale panciř ti jich nepusti ani vetsi množství dokud bude držet nasrtřik na střewpiny

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4568

Příspěvek#19 » ned 24. dub 2016, 16:44

Ani keramika stejně jako neprůstřelné sklo nemusí být totálně destruovaná po prvním zásahu v jeho místě. Navíc je zásah do přesně stejného místa velmi nepravděpodobný. Vrstvený plát by měl vydržet v podstatě vždy univerzálně více než jednolitý. Ve vztahu odolnost versus hmotnost o tom není debata vůbec.



Warrior66
Příspěvky: 3

Příspěvek#20 » ned 24. dub 2016, 21:30

Hoši já tady přece nepopírám, že kompozitní panely eventuelně měkká balistika jsou lehčí !!!, nebo jsem snad něco podobného napsal ? Je mi jasné, že někteří z Vás trpí chorobnou touhou někoho zhejtovat, ale pokud vím, jsem stále jediný, který za půl roku od položení otázky, která zněla: AR500, kde koupit nebo objednat, dokázal odpovědět.... je zajímavé, že do té doby jste mlčely. A to, že pro jednoho je 7 kilo mega váha a pro druhého ne, to je snad subjektivní ne ? o čem tu koho chcete přesvědčovat ? mě, který to mám vyzkoušené ? nebo autora, který to má také vyzkoušené a právě proto to chce ? nebo jsme jediní dva na světě, kteří mají zájem o pláty AR500 ? (proč teda mají na jejich FB přes 1,2 mil. Like ? - to jsou všichni blbci ? - https://www.facebook.com/AR500Armor/ - můžete se tam i podívat, jak takový ocelový plát vypadá, než začnete celé vlákno spamovat dalšími dementní prehistorickými obrázky). Mě je celkem šumák, co si kdo koupí. Jen jsem se snažil pomoct odpovědět na otázku, kterou tu nikdo půl roku nezodpověděl, a to zcela konstruktivně. Nebo prostě nepřekousnete, když má někdo jiný názor než Vy ?

To Rimmer132: já z českých výrobců odkazoval jen na www.strikeface.cz a ty, pokud se nic nezměnilo, nabízí jak Paxcon, tak i protistřepinové kapsy z Twaronu. Pokud jsi četl pozorně, dočetl jsi se, že obal z cordury stačí jen proti devítce (mám z US fora, osobně jsem nezkoušel - logicky bude záležet na vzdálenosti, hmotnosti a energii střely atd.), jinak se shodneme na tom, že protistřepinovka je prostě potřeba. Pokud seženeš levně keramiku a chceš jí, dobře pro Tebe, ale jsou prostě lidé, kteří keramiku nechtějí, zejména kvůli "křehkosti", omezené životnosti a menší reálné krycí ploše. Ocel máš totiž nadosmrti, zatímco keramiku musíš střídat každých 10-15 let. No, to je ale každého volba... Jen mi prosím nevnucujte Váše názory, ty stejně nezměníte, obdobně jako u Franty 599.

To Franta599 jsi docela odvážný, že jdeš do té 10 mm verze, to už je opravdu síla, bohužel u té H450 je to asi nutnost. Všeobecně se ale 450 nedoporučuje, minimum je AR500 nebo H500... tam už stačí 6, ev. 8 mm. 10 mm už je fakt hodně a tady i já musím říct, že je to zbytečné... respektive i na ocelák zbytečně těžké :-), ale proti gustu, žádný dišputát.



franta599
Příspěvky: 643

Příspěvek#21 » pon 25. dub 2016, 16:30

ja tyhle platy prave mam jako popr na střelnici aby mi to udrželo kosu nemam to do balistiky a když už jsem si je nechaval vypalovat nakresil jsem si tvar panciře do vesty :) :) no a to bych nebyl ja abych si to hned nevyzkoušel do vesty šoupnout :mrgreen: :mrgreen: HR500 meli ale ne na sklade proto HR450
každopadne dík za odkaz na strikeface :) divim se že se mi nevygooglil :shock: :



slavja05
Příspěvky: 6

Příspěvek#22 » pon 22. srp 2016, 14:11

Jestli bych mohl přidat svůj názor... Pokud s tím člověk plánuje běhat jen po střelnici nebo plánuje nějaké jiné krátkodobé použití, fajn, ocel s nástřikem je fajn. Pokud jde ale o služební použití (patroly, celý den na sobě), jsou reklamní řeči o rozložení váhy a pocitové lehkosti podle mě jen žvásty. Ať je ta váha rozložená jak dobře chce, nohy tu hmotnost po pár km prostě poznají.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#23 » pát 26. srp 2016, 15:01


Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#24 » pát 26. srp 2016, 18:46

A o co jde ? Mě to hodilo na fejsbůk s hláškou : "Pokud chcete pokračovat, musíte se přihlásit." Tož sem se furt hlásil, poctivě jak nás to soudružka a pak paní učitelka ve škole učila, ale nic. Jenom bolavá ruka :(



HonzaPcr
Příspěvky: 2

Příspěvek#25 » pát 11. lis 2016, 18:41

Nejsem balistik, o balistickou ochranu se zajímám čistě uživatelsky. Věčné téma ocel / keramika? Můj uživatelský profil je policejní hlídková činnost, 12h směna. Nosím těžkou vestu s ocelí, holá vesta váží 10,5 kg plus nějaké vybavení řekněme 13kg komplet. Nejsem žádná vazba (70kg), pohybuji se normálně a vesta mi tvoří tréningovou zátěž. Oceli vyčítaná hmotnost je jen cca o 1/3 vyšší oproti keramice. Já jsem zvolil ocel z několika důvodů: cena, subtilnější panel (6mm oproti 20mm), ochrana v plné ploše plátu, nevadí mu sebehrubší zacházení. U oceli nutno nepodcenit zachycení střepin viz.: https://www.youtube.com/watch?v=4ZUwq7sHWlM



HonzaPcr
Příspěvky: 2

Příspěvek#26 » pát 11. lis 2016, 18:56

Ještě k zavrhování kevlaru, dnes ho již silně válcuje dyneema a na obzoru se hlásí novinky jako tekuté brnění či syntetické pavoučí vlákno. Srovnání balistické vesty s protistřepinovým oblekem pyrotechnika je podle mě nesmysl. Střepina jako taková má většinou méně kompaktní tvar, letí nahodile a bude asi mít menší kinetickou energii než střela. Ocelový plát je dobrý k ochraně hlavních tělních partií, na něž je ponejvíc cílen útok o vysoce koncentrované energii. Při ochraně malé plochy se s ocelí může zatím poměřovat snad jen keramika..

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4568

Příspěvek#27 » pát 11. lis 2016, 19:01

Doporučuji nastudovat alespoň trochu co je vlastně co v oblasti balisticky odolných materiálů i jak se chovají různé projektily a jaká ochrana je proti nim nejlepší z hlediska použitých materiálů. Jinak máš pravdu, že střepina se chová jinak než střela a ochrana proti ní je trošku jiná - složitější. Na blízko jsou totiž ty rychlosti úplně jiné a navíc přibývá schopnost materiál částečně řezat, což střela většinou nemá.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů