Silné oko

Uživatelský avatar
snackmc
Příspěvky: 100

Příspěvek#106 » pon 3. čer 2019, 12:25

Scathach píše:Mám takovou malou dominantně-oční záhadu. Žiji v tom, že jsem sice pravačka, ale dominantní oko mám levé. U takového toho profláklého testu, kdy si udělám prsty rámeček a "umístím" do něj předmět vzdálený třeba 3-4 metry a pak střídavě zavírám oči, mi při použití pouze levého oka předmět v rámečku zůstane, ale při použití pouye pravého se z rámečku hne. S pistolí tedy mířím pomocí levého oka, pravé zavřené.

Záhadou mi ovšem je toto: od dětsví střílím ze vyduchovky později malorážky, z pravého ramene a mířím u toho pouze pravým okem a to s uspokojivými výsledky. Má cenu se snažit přeučit držet dlouhou na levém rameni?

Další "záhadou" jsem objevila včera na střelnici se svým Glockem - poprvé v životě jsem zkoušela střelbu s oběma očima otevřenýma a výsledek byl lepší, než když mírím pouze levým.


Záleží na tom, před kterým okem si ten rámeček uděláš :-)
Vyzkoušej si ho před pravým okem, a bude se Ti pohybovat obraz levého oka :)

Uživatelský avatar
Scathach
Příspěvky: 12

Příspěvek#107 » pon 3. čer 2019, 12:48

Tak se mi právě zbořily veškeré teorie o silném a slabém oku :D Poslechnu všechny výše uvedené a na kratší vydálenosti budu prostrě střílet oběma a na delší holt podle typu zbraněmorho
Příspěvky: 129

Příspěvek#108 » pon 3. čer 2019, 13:11

Nápodobně. Já si neuměl představit střílet s puškou jako levák, takže jsem se s dlouhou spokojil s uspokojivými výsledky se slabším okem.

S pistolí, když to má člověk do kříže, tak má člověk dominantní ruku víc vykroucenou aby dostal mířidla před dominantní oko, což moc nepřispívá práci ukazováku na spoušti a je to další napětí ve svalech - to je moje pozorování když se zkusím "vrátit". Taky mi nejlíp sedí střelba s oběma otevřenýma. V tom testu dominance mi teď už instinkt vybírá "slabší" oko. Většinou :lol:DJ Die
Příspěvky: 556

Příspěvek#109 » pon 3. čer 2019, 13:13

Pokud ti to tak vyhovuje, tak se nepřeučuj. Já jsem levák, ale mám dominantní pravé oko, takže střílím pistolí jako levák, ale dlouhé jako pravák.. Je to pro mě přirozené, tak proč to řešit?Ozzy1
Příspěvky: 43

Příspěvek#110 » pon 3. čer 2019, 14:01

S chutí jsme si toto vlákno přečetl. U mně to je takto: jsem levák, dominantní oko podle všech testů pravé. Ale už kdysi jsem si říkal, že bych měl u pistole mít obě oči otevřené a "cvičil" jsem levé oko tak dlouho, až v něm ty mířidla byly automaticky. Pokud teď chci střílet z pravé ruky, tak ty mířidla chvilku pravé oko prostě nevidí. Ale pozor - je to jen o cviku. Teď, když na pistoli klidně i tři měsíce nesáhnu, tak se zase začne hlásit pravé oko a musím ty mířidla chvilku hledat, než je dostanu zpátky do levého.
U dlouhé mi to nikdy nevadilo - pravda hlavně v airsoftu, který není moc na přesnost - jsem vždycky nechal otevřené jedno oko podle toho, z kterého gardu jsem střílel.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti