Silné oko



Paulus
Příspěvky: 96

Příspěvek#76 » sob 30. dub 2016, 19:20

Tady se asi naraží na nepochopení faktu.... Mířená střelba = lovení desitek soustředění míření atd. Žádné periferní vidění a podobně není třeba.... Je to o relaxu a koncetraci dosáhnutí co nejlepšího výsledku. Já u dlouhé také jedním okem.... oběma jen při pudové nebo obrané střelbě tj. 5-7m maximálně a ještě hodně maximálně 10m kde se nemiří žádným okem ale jde o to vytahnout zbran a trefit se tak zvaně od od oka a to samozřejmě o rychlosti čili žádné zavirání a míření..... Já krátkou střilím jen obranou.... čili obě otevřené a bez míření prostě rychle od oka. TO co tady nekteří píšete je v podstatě blbost, je uplně jedno jak to děláme duležité je že vám to vyhovuje..... Psal to již Marikanus myslím je to jako přeučovat leváka......

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#77 » ned 1. kvě 2016, 06:15

Tak nějak jsem to myslel. Na obrannou vzdálenost nikdo asi oko nezavře (nebo obě) a když se chce trefit, tak jak mu to sedne.



Paulus
Příspěvky: 96

Příspěvek#78 » ned 1. kvě 2016, 09:18

Přesně ;) Konečně někdo, ale jak jsem zjistil za svůj již poměrně dlouhý střelecký život, tak početná část držitelů ZP si bude hrát pořád na drsný kliftony :D

Necituj bezprostředně předcházející příspěvek! Peggy



chrobák
Příspěvky: 171

Příspěvek#79 » ned 1. kvě 2016, 14:58

Vlákno je dlouhé, ale myslím, že jsem tu ještě nečetl o tom, jak to děláte při střelbě slabou rukou. Předpokládám, že se nikdo nesnaží mířit druhým okem, ale používá stále to samé. Z toho mi vyplývá, že je úplně jedno, zda se míří tím správným-silným okem, nebo křížem. U KK zbraně je to fuk a jen je potřeba v zorném poli najít jednu kombinaci mušky s hledím a tím zamířit.



Paulus
Příspěvky: 96

Příspěvek#80 » ned 1. kvě 2016, 17:35

Abych řekl pravdu tak druhou rukou jsem nestřílel ani nepamatuju.... ale děkák jsem to pořád tím sím okem jen křížem jsem levák takže levým...
Ale je to zajímavá otázka ;)

Necituj bezprostředně předcházející příspěvek! Pravidlo č.7 Peggy

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#81 » ned 1. kvě 2016, 18:07

marinakus píše:je pravda, že každý to má jinak.... já mám jako pravák řídící oko pravé a třeba při pudové střelbě při obou očích otevřených je to zcela jednoznačné.... ale třeba když byla někde střílena položka z poza zástěn částečně i levou rukou, nemám problém k levé ruce použít levé oko ale není to úplně ono..... kdybych měl střílet dlouhou z levého gardu, tak abych trefil stodolu, musel bych zalézt dovnitř


Nemáš úplně pravdu, trošku jsem k tomu psal.



sapeur
Příspěvky: 33

Příspěvek#82 » pon 1. srp 2016, 07:55

Zkoušel jste někdo nějakým cvičením, nebo klapkou posílit druhý oko než je silný? Funguje to?
Já jsem pravák se silným levým okem. U pistole mi to je jedno a mířím levým s druhým okem otevřeným. Dlouhou zbraň střílím celej život z pravýho ramene a levý oko jsem vždycky přivíral (nikdy ně nenapadlo to dělat jinak). Takže na mířenku to je v klidu, ale u intuitivní střelby už mám problém (polovina periferie pryč :).
Teď váhám jestli víc drillovat levý rameno (mám AK74, ten mi nepřijde zrovna lefty-friendly), nebo zkusit posílit pravý oko. Oběma očima vidím stejně dobře. Co myslíte?



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#83 » pon 1. srp 2016, 08:06

sapeur - dej si na tu pušku kolimátor a je po problému, aspoň u mě to tak je.



Xerxes
Příspěvky: 484
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#84 » pon 1. srp 2016, 08:22

sapeur: Taky jsem pravák se silným okem. Dlouhou dobu mi to nevadilo, ale cca před 2 lety jsem začal na střelnici vědomě mířit pravým a levé zavírat. Po dvou letech už jsem se jakž takž přeučil :-D

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#85 » pon 1. srp 2016, 09:06

Člověk si to nikdy neuvědomí, pokud to sám nemá nebo se s tím natvrdo nesetká. Měl jsem nedávno na přípravném kurzu k získání ZP kluka leváka s řídícím pravým okem. Jednoznačně dlouhou mohl střílet jenom z druhého gardu, jinak totálně mimo. Nakonec vzdal skupinu C (stejně o myslivosti jen uvažoval a došli jsme k tomu, že by to stejně bylo zoufalství a asi spousta postřelené zvěře) aby nemusel střílet na ZOZ z dlouhých zbraní.



sapeur
Příspěvky: 33

Příspěvek#86 » pon 1. srp 2016, 09:40

...takže rada by byla používat jen pravý oko (i na krátkou) a doufat že se to těžiště vnímání přenese z levý na pravou stranu bez přivírání levýho oka?
Já se trefuju a jsem schopnej levý oko potlačit přivřením, ale když mám pušku na pravým rameni a koukám oběma očima tak v podstatě nevidím kam mířím.
Podle mě tohle kolimátor při střelbě z pravýho ramene neřeší, ne?



Xerxes
Příspěvky: 484
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#87 » pon 1. srp 2016, 09:48

sapeur: Já to tak udělal a určitý posun je vidět.



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#88 » pon 1. srp 2016, 09:50

sapeur - no u mě vyřešil. Jsem to dal na pušku a střílel jsem s ním normálně se zavřeným levým okem. Pak jsem si dal pár ran z pistole, obě oči otevřený. Pak jsem se vrátil k pušce a tak nějak zapomněl zavřít levý oko a zjistil jsem, že i když do toho koukám pravým, tečka zůstává na stejným místě, stejně jako když to levý zavřu. Možná to funguje u každýho jinak, ale zkus to.

Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 398

Příspěvek#89 » pon 1. srp 2016, 11:49

Já měl oči zhruba na stejné úrovni dominance s převahou pravého oka. Občas se mi chytlo levé a dělalo mi to chaos v míření, zdržovalo to. Mě stačilo přimhuřovat levé oko a nechat plně otevřené pravé, na které jsem chtěl získat dominanci. Po čase, kdy se i držení zbraně dostalo pudově do záměrné dominantního oka, mi naskakování slabého oka zcela vymizelo. U plné křížové dominance to bude určitě těžší. Minulý týden jsem obsluhoval vzduchovkovou stage pro děti na táboře a tatínek, který si chtěl střelit, měl křížem dominantní oko. No, bylo to zábavné na něj koukat, mířil snad 3 minuty než strefil plechovku. U dlouhé nic příjemného. U krátké to ale také nevhodně mění úhel zbraně a střelce znevýhodňuje.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#90 » pon 1. srp 2016, 13:02

SansLogigue: Ta tečka zůstane na stejném místě, vždyť právě proto je to kolimátor. Dříve byly kolimátory i neprůhledové, takže to fungovalo přesně, jak potřebuješ - na okolí a cíl koukáš tím druhým a na tečku tím prvním. Mozek si to krásně spojí, prostě to funguje :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Jarda.Jezek, josef vojtisek a 6 hostů