Silné oko

Uživatelský avatar
Viki Cabadaj
Příspěvky: 41

Příspěvek#31 » ned 14. úno 2016, 10:19

Co se týče pravák - řídící oko levé, asi to zas taková vyjímka nebude, když tu čtu příspěvky lidí. Sám to mám bohužel stejně, navíc mám brýle, pravé oko o téměr dioptrii slabší a ještě astigmatismus. U pistole leta žádný problém, ale teď jsem koupil pušku (AR-15) a je to slabota, jsem rád, že něco trefuju na 50 metrů. Do levýho ramene jí zase nedostanu, pač jako pravákovi je mi to zase hodně nepřirozený.
Jsem v tomhle laik a s kolimátorem jsem zatím nikdy nestřílel, ale není kolimátor na dlouhou alespoň částečným řešením tohodle problému?

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#32 » ned 14. úno 2016, 11:30

Jsem stejný případ. Pravák, zavírám pravé oko (na něm mám taky o dioptrii víc). Brýle to samozřejmě korigují, ale..., no, zlozvyk. Fakt je, že když jsem zkoušel oči prohodit, výrazný rozdíl v přesnosti tam nebyl :-(

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1867

Příspěvek#33 » ned 14. úno 2016, 14:38

nejste sami, jsem na tom podobně. sice nemám dioptrie, ale pravák a silné oko levé. střílím jen pistole a tam asi žádný problém není.

Uživatelský avatar
DanielX
Příspěvky: 331

Příspěvek#34 » ned 14. úno 2016, 17:32

Nikdo z vás nemíří oběma očima? Já teda z krátké i dlouhé, teda mimo střelby dlouhé z kolimátorem. řekl bych, že míření oběma očima je lepší a taky patřím k těm co už nemají zrak na 100%. :-). A to mířím při mmířence i rychlejší střelbě.

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#35 » ned 14. úno 2016, 17:40

Ne. Zkoušel jsem to a nebylo to k ničemu - jen horší. Mluvím výhradně o střelbě z krátké do 25m.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#36 » ned 14. úno 2016, 17:40

Koukat oběma očima je samozřelmě lepší ale míříš stejně jen jedním. Jinak to nejde.

Uživatelský avatar
DanielX
Příspěvky: 331

Příspěvek#37 » ned 14. úno 2016, 17:42

sided: tomu nerozumím, protože koukám na obrazec mířidel oběma očima, žádné nezavírám, takže mířím oběma očima.

Uživatelský avatar
DanielX
Příspěvky: 331

Příspěvek#38 » ned 14. úno 2016, 17:47

graver píše:Ne. Zkoušel jsem to a nebylo to k ničemu - jen horší. Mluvím výhradně o střelbě z krátké do 25m.


Je to asi jak u každého, já z krátké na 25m jsem ani jinak nemířil Věřím, že zavřít jedno oko, tak budu mít terč jako bych střílel z brokovnice :-)

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#39 » ned 14. úno 2016, 17:49

DanieIX : Nemíříš oběma, je to tu (doufám,že to nikdo nesmazal) už vysvětlené. Ukaž si prstem na cíl s oběma očima otevřenýma. Pak zavři nebo si zakryj, pokud to nedokážeš, jedno a pak druhé oko. Hned zjistíš, kterým míříš.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#40 » ned 14. úno 2016, 17:56

DanielX: Míříš jen jedním, obvykle řídícím. Při míření jde o to dostat oko-hledí-mušku-cíl do jedné přímky. To oběma očima současně prostě nejde.

Uživatelský avatar
Viki Cabadaj
Příspěvky: 41

Příspěvek#41 » ned 14. úno 2016, 22:06

Je to přesně tak, vždycky míříš jen jedním, i když máš pocit, že oběma.
Nikdo s tímhle problémem tedy žádná zkušenost s kolimátorem na pušce?



jack-3d
Příspěvky: 155

Příspěvek#42 » ned 14. úno 2016, 23:47

Jsem taky pravák se silným levým okem. Kolimátor pomáhá, je posazen výš než hledí a tak si hlavu nakloním o kus víc doprava, aby se mi před kolimátor dostalo levé oko a funguje to skvěle i s oběma otevřenýma očima.

Uživatelský avatar
Viki Cabadaj
Příspěvky: 41

Příspěvek#43 » pon 15. úno 2016, 09:56

Super, díky za odpověď, budu nad tím tedy přemýšlet.

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#44 » pon 15. úno 2016, 10:02

Viki Cabadaj píše:Co se týče pravák - řídící oko levé, asi to zas taková vyjímka nebude, když tu čtu příspěvky lidí. Sám to mám bohužel stejně, navíc mám brýle, pravé oko o téměr dioptrii slabší a ještě astigmatismus. U pistole leta žádný problém, ale teď jsem koupil pušku (AR-15) a je to slabota, jsem rád, že něco trefuju na 50 metrů. Do levýho ramene jí zase nedostanu, pač jako pravákovi je mi to zase hodně nepřirozený.
Jsem v tomhle laik a s kolimátorem jsem zatím nikdy nestřílel, ale není kolimátor na dlouhou alespoň částečným řešením tohodle problému?

Přensně o něčem podobném jsem tu psal. Kluk z obvodu měl silnější jedno oko (pravák, levé). U krátké to nikdy nevadilo. Jak ale přišel ke zkouškám (chtěl k zásahovce), tak při dlouhé nedokázal přesadit na pravé a byl problém. Neprošel jen díky tomu.

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#45 » pon 15. úno 2016, 10:09

Já zase nedokážu nechat obě oči otevřené. Prostě to nedám. Po chvilce vidím dva terče a celkem se mi to celé maže. Buď musím levé oko zavřít ,nebo použít krytku na střeleckých brýlých.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů