Revalifikace puškař



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#31 » pon 17. črc 2017, 19:57

Myslel jsem, že živnosťák vyžaduje vyučení a tři roky praxe a ne čtyři.

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#32 » pon 17. črc 2017, 20:19

Je to možný, je to dlouho co jsem to četl, a díky tomu ,že mám zástupce , tak to moc neřeším. Ptal jsem se ,ale u nás na ŽU a tam tu praxi ze školy uznají.

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#33 » pon 17. črc 2017, 20:38

Nebylo by jednodušší si to přečíst, než tu pořád myslet?

Záleží na vzdělání. Koncese pro nákup, prodej, přepravu, půjčování a uschovávání zbraní a střeliva:

a) vysokoškolské vzdělání ve studijním programu a studijním oboru zaměřeném na ekonomii, vojenství, policii, technické vědy nebo technologie a 1 rok praxe v oboru, nebo
b) vyšší odborné vzdělání v oboru vzdělání zaměřeném na ekonomii, vojenství, policii, technické vědy nebo technologie a 2 roky praxe v oboru, nebo
c) střední vzdělání s maturitní zkouškou v oboru vzdělání s technickým, ekonomickým, vojenským nebo policejním zaměřením a 2 roky praxe v oboru, nebo
d) střední vzdělání s výučním listem v oboru vzdělání prodavač se specializací na zbraně a střelivo nebo v příbuzném oboru a 3 roky praxe v obchodní činnosti se zbraněmi a střelivem, nebo
e) střední vzdělání s výučním listem v oboru vzdělání puškař nebo nástrojař a 3 roky praxe v oboru a nebo 1 rok praxe v obchodní činnosti se zbraněmi a střelivem, nebo
f) osvědčení o rekvalifikaci nebo jiný doklad o odborné kvalifikaci pro příslušnou pracovní činnost vydaný zařízením akreditovaným podle zvláštních právních předpisů, zařízením akreditovaným Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, nebo ministerstvem, do jehož působnosti patří odvětví, v němž je živnost provozována, a 4 roky praxe v oboru;

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#34 » pon 17. črc 2017, 20:51

No já jen reagoval na to ,že praxi ze školy ŽÚ neuznává. Tam je to jak kde a vzhledem k tomu ,že si koncesi můžeš vyřídit kdekoli v ČR ,tak není problém.



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#35 » úte 18. črc 2017, 10:23

HawkCZ píše:Nebylo by jednodušší si to přečíst, než tu pořád myslet?

Záleží na vzdělání. Koncese pro nákup, prodej, přepravu, půjčování a uschovávání zbraní a střeliva:

a) vysokoškolské vzdělání ve studijním programu a studijním oboru zaměřeném na ekonomii, vojenství, policii, technické vědy nebo technologie a 1 rok praxe v oboru, nebo
b) vyšší odborné vzdělání v oboru vzdělání zaměřeném na ekonomii, vojenství, policii, technické vědy nebo technologie a 2 roky praxe v oboru, nebo
c) střední vzdělání s maturitní zkouškou v oboru vzdělání s technickým, ekonomickým, vojenským nebo policejním zaměřením a 2 roky praxe v oboru, nebo
d) střední vzdělání s výučním listem v oboru vzdělání prodavač se specializací na zbraně a střelivo nebo v příbuzném oboru a 3 roky praxe v obchodní činnosti se zbraněmi a střelivem, nebo
e) střední vzdělání s výučním listem v oboru vzdělání puškař nebo nástrojař a 3 roky praxe v oboru a nebo 1 rok praxe v obchodní činnosti se zbraněmi a střelivem, nebo
f) osvědčení o rekvalifikaci nebo jiný doklad o odborné kvalifikaci pro příslušnou pracovní činnost vydaný zařízením akreditovaným podle zvláštních právních předpisů, zařízením akreditovaným Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, nebo ministerstvem, do jehož působnosti patří odvětví, v němž je živnost provozována, a 4 roky praxe v oboru;


Tak je to jasné. Výuční list a tři roky praxe. Tak proč zde scorpions píše o čtyřech letech, když má výuční list?

Jako větší problém ale vidím, že majitel výučního listu v oboru puškař, pokud nemá praxi a nesežene garanta, si může výuční list pověsit akorát tak na zeď a dívat se na něj. Řemeslnou činnost na něj dělat nemůže, protože puškřství je jen na koncesi a například zámečnictví na něj dělat nemůže. Nebo je nějaká řemeslná činnost, kterou by s tímto výučním listem mohl vykonávat, aniž by musel mít koncesi?

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#36 » úte 18. črc 2017, 11:04

Tak proč zde scorpions píše o čtyřech letech, když má výuční list?
Přehlídnul jsem se - omluva . Při dálkovým dostaneš jak výučák tak potvrzení o rekvalifikaci :shock:



majlont
Příspěvky: 195

Příspěvek#37 » úte 18. črc 2017, 13:46

Tak jsem právě odeslal do Uh. Brodu přihlášku na rekvalifikační studium, obor Puškař 23–69–H/01.
Vypadá to ovšem, že po prázdninách mají už plno, tak to klapne spíš až 2018/19.

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#38 » úte 18. črc 2017, 13:58

To stopro :D už když jsem před měsícem dělal závěrečky tak na 17/18 měli plno a dokonce několik lidí nevzali , z důvodů kapacity. Letos byly tři kurzy po cca12. lidech. Rozhodnutí o přijetí /nepřijetí chodí tuším v květnu,nebo červnu. Po prázdninách si tam zavolej ,aby tě na ten příští rok zařadili.

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#39 » čtv 26. říj 2017, 18:00

Úplně jsem zapoměl , že jsem slíbil fotky ročníkový práce. Tak pro případný zájemce dělá se tento derringer. Tento má i zkušebnu.
Celkem blbě se to leskne při blesku. Povrchovka je nikl.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#40 » čtv 26. říj 2017, 18:18

scorpions.cz píše:Je to možný, je to dlouho co jsem to četl, a díky tomu ,že mám zástupce , tak to moc neřeším. Ptal jsem se ,ale u nás na ŽU a tam tu praxi ze školy uznají.


Také jsem se na to ptal u nás na ŽÚ a tam mi řekli, že nově podle nové metodiky unávají praxi jen podle odpracovaných hodin. Pokud ti škola potvrdí, žes v ní pracoval 40 hodin týdně celý rok, uznají ti rok praxe. Uznávají tedy jen roky plného úvazku. Když pracuješ např. na poloviční úvazek, na rok praxe musíš odpracovat roky dva.



majlont
Příspěvky: 195

Příspěvek#41 » pát 27. říj 2017, 06:31

scorpions.cz píše:Úplně jsem zapoměl , že jsem slíbil fotky ročníkový práce. Tak pro případný zájemce dělá se tento derringer. Tento má i zkušebnu.
Celkem blbě se to leskne při blesku. Povrchovka je nikl.


Scorpions, moc hezké. Můžeš pls popsat trochu organizaci výuky ? Kolik hodin ve škole/na praxi. Jak dlouho bylo na ročníkovou práci, jaké stroje/nářadí bylo k dispozici ? Přihlášku mám podanou ....

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#42 » pát 27. říj 2017, 10:04

Ke škole.
Jednou měsíčně 3 dny. Většinou po-st. Pondělí, úterý ráno dílny ,odpoledne teorie na učebně. Středa pouze dopoledne ,teorie , nebo exkurze ve zbrojovce. Ročníková práce se začíná dělat hned od prvního dne. Dílenské vybavení - frézky, soustruhy , vrtačky brusky. Trochu blbý , že na jednu frézku jsou třeba 3 lidi. Pokud máš dílnu doma tak si klidně na ročníkovce můžeš dělat doma. Dělá se podle výkresů , ale není nutné vše kompletně dodržet. Ročníkovku musíš odevzdat , jinak tě nepustí k závěrečný zkoušce. Ta se skládá z písemky , praktický a ústní.
Na praktickou jsme dostali odlitek lučíku a museli jsme ho doobrobit na rozměry podle výkresů a vyrobit( vypilovat) spoušť. Pozor toto se musí dělat pouze ručně -pilka, pilník . Jedinej povolenej stroj je vrtačka :lol:
Jo a v lednu se dělají rozdílový zkoušky , ale ty jsou v pohodě.
Pokud máš další dotazy tak klidně napiš .



gunman
Příspěvky: 173

Příspěvek#43 » pát 27. říj 2017, 10:48

Ty šrouby jsou naprosto strašný. Takhle to neodevzdáš, že ne?

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#44 » pát 27. říj 2017, 11:08

gunman ne neodevzdám. Odevzdával jsem ho už v květnu :lol: . Ten co se dělal ve škole měl být jako nefunkční replika. Neměly být průchozí pistony atd. Ten tam zůstal. Dělal jsem dva současně :D . Tento mi ležel doma nedodělaný (bez povrchovky). No měl jsem domluvenou zkušebnu na pondělí a dodělával jsem ho v neděli a mosazný šrouby M4 s čočkovou hlavou jsem doma nenašel , tak jsem použil M4 se zápustnou :roll: , aby to na tý zkušebně mělo pažbičky .Teda pokud se bavíme o šroubech v pažbičkách. Ty v těle si tam nechám , mě se imbus líbí.



m@rtinp
Příspěvky: 80

Příspěvek#45 » stř 6. bře 2019, 08:38

Zdravím, měl bych dotaz/prosbu k tomuto tématu.
Víte někdo jaké konkrétní učebnice nebo skripta, atd. se na tom oboru používají ???
Chodit do školy už nemám čas, ale určitě bych si je chtěl pročíst a něčemu se přiučit.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: nn, Střelec a 12 hostů