Revalifikace puškař



cmd_
Příspěvky: 182

Příspěvek#16 » stř 28. čer 2017, 22:33

Sice o tom zatím neuvažuji a podle různých vláken tady vnímám, že to nejspíš záleží na subjektivním vyhodnocení konkrétního úředníka, ale co znamená VŠ v oboru? Když mám strojně-elektrikářskou průmyslovku, k tomu strojařinu, i když jsem poslední dva roky školy uhnul k počítačům, ale strojařskou sodu typu materiály, obrábění, hydro termo atd jsem prošel v prvních třech letech, ale strojařinou jsem se neživil, počítalo by se to nebo nula bodov? Když na to přijde, klidně si tady zmiňovanou rekvalifikaci udělám ( tedy, pokud bych se tam mezi ostatními uchazeči dostal :-) ), ale z toho, co se tady píše, když vyhrabu skripta a poznámky ze školy, tak bych asi dost věcí opakoval.
BTW gratuluji, scorpions :-).

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4574

Příspěvek#17 » čtv 29. čer 2017, 05:16

cmd_ : Tady máš vše. http://business.center.cz/business/prav ... loha3.aspx
Každopádně ti bude vždy chybět praxe.



petras125
Příspěvky: 158

Příspěvek#18 » čtv 29. čer 2017, 08:14

Gratulace, musím kouknout, co to obnáší a třeba se na stará kolena ještě vyučím :-)

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#19 » čtv 29. čer 2017, 12:49

za gratulace dík.



iloveguns
Příspěvky: 1426

Příspěvek#20 » čtv 29. čer 2017, 13:04

Největší problém je, jak tu požadovanou praxi získat a jak ji doložit.



petras125
Příspěvky: 158

Příspěvek#21 » čtv 29. čer 2017, 16:44

To scorpions: Jakou školu jsi měl, aby ti ji uznali jako kvalifikaci ? Já tam volal a moje vzdělání (elektro) jim nestačí :-( Neoblomilo je ani, že mám doma soustruh, ... a že se s železem celkem kamarádím.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4574

Příspěvek#22 » čtv 29. čer 2017, 16:50

Petras : Mají požadavky na svých stránkách v rekvalifikačních kurzech. Bohužel jsem taky z daleka mimo ně. A scorpiona mám daleko. Ale mám dost solidního kámoše s puškařinou u nás.



petras125
Příspěvky: 158

Příspěvek#23 » čtv 29. čer 2017, 17:00

Marinakus: Já ty požadavky četl, píší ... nebo příbuzný obor, tak jsem zkoušel, zda el. není náhodou příbuzný obor. Podle očekávání bohužel není :-( Jsem si říkal "líná huba, holý neštěstí ..." Měl bych to celkem blízko, těch pár dnů bych dojet, v průběhu 10-ti měsíců, zvládnul.

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#24 » čtv 29. čer 2017, 17:46

petras125 máš SZ



IdzIk
Příspěvky: 7

Příspěvek#25 » pon 17. črc 2017, 09:19

Jak se liší obor prodavač zbraní a střeliva od ostatních?
Stačí mi to k tomu, abych nemusel mít garanta navěky?
Také jsou tam požadavky na znalosti ze strojařiny?

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#26 » pon 17. črc 2017, 10:38

Podělím se o svoji zkušenost. Podával jsem přihlášku na dálkového puškaře. Úspěšně. Od konce srpna nastupuju.
Předchozí vzdělání elektro průmyslovka a FEL ČVUT. Vzhledem k nepřímé příbuznosti jsem přiložil dopis s dalšíma mechanickýma zkušenostmia ze stavby elektroformule na ČVUT, nějaký úspěchy na soutěžích, mechanik motorek, zbrojní licence apod., prostě že nejsem jouda co v životě neviděl soustruh nebo frézku.

Takže se nebojte to zkoušet. Ten dálkáč je vypsanej zhruba jednou za měsíc na tři dny (většinou po-st). Tak jsem zvědavej :-).
Naposledy upravil(a) HawkCZ dne pon 17. črc 2017, 10:45, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#27 » pon 17. črc 2017, 10:43

2 Idzik: Ten prodavač zbraní ti stačí na to, aby si musel mít garanta po 4 roky (příloha živnostenského zákona). Je to ale dost o tom, o čem je přesvědčíš na živnosťáku, resp. co ti uznaj.
Důležitý je, aby si měl už teď v daňovém přiznání, že děláš ten prodej. Živnosťák ti jako důkaz o praxi uzná prakticky jenom přiznání, v krajním případě faktury.

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#28 » pon 17. črc 2017, 16:02

Jeden rok praxe ti potvrdí i škola :shock:

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#29 » pon 17. črc 2017, 17:53

Živnosťáku ale nestačí praxe ze školy, neuznají ti ji. Jenom pracovní smlouvu nebo daňový přiznání. Navíc na rok praxe musíš mít vysokou školu s ekonomickym nebo jiným specifickým zaměřením (na prodej zbraní). Přečti si tu přílohu živn. zákona.

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#30 » pon 17. črc 2017, 18:19

Živnosťáku ale nestačí praxe ze školy, neuznají ti ji.
Jak kde :lol: Jasně rok je málo ,sám mám zástupce , ale po třeh letech ho už mít nemusím. U nás to živnosťák bere.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 50 hostů