Polovojensky trening realizace ?



franta599
Příspěvky: 638

Příspěvek#16 » ned 14. úno 2016, 18:33

tak hazard je dneska i snit maso ze supermarketu ale když pominu to že vetsinu plochy tela mi pokryva 4lvl plát a to i u ostatních (jenom takova vsuvka -to neni argument) počitam s tim že by se tohle nedela s nekym kdo je uplny amater a že se to nebude delat na hraně bezpečnosti
řečnická otazka - jak moc často se při takovem treningu zrani nekdo od URNY, 601, atp (chapu ti jsou na jinym levelu ale i tak) vždy to jde udelat bezpečně si myslím nebo riziko eliminovat extremní opatrností
co se tyče airsoftu nemam na nej ani kuličky ale to neni jediny duvod sice mi lákal vždy ale tohle je trochu neco jinyho

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#17 » ned 14. úno 2016, 18:58

Ani kluci z URNy nejsou neprůstřelní a fakt nevím, jestli trénují zrovna toto... samozřejmě postup družstva natrénován být musí.... ať už ale mají ve výcviku cokoliv, určitě si k tomu za jakékoliv peníze nevezmou civila..... třeba narazíš na bývalého výcvikáře, který se bude chtít seberealizovat takto, jen nechápu, kde to bude dělat

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#18 » ned 14. úno 2016, 19:11

Trénuje se obdobně. Ve velice ojedinělích případech byl součástí výcviku i civil. Ovšem většinou novinář nebo nějak nopojený na MV.
Hlavně stejně věci co při výcviku uvidí, nemůže 100% zveřejňovat, o tom poddepisuje poučení. Jinak se cvičí na efekt pro veřejnost, ale úplně jinak ty akce vypadají v reálu.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#19 » ned 14. úno 2016, 19:24

wigum : Chceš říct, že to o čem mluvíš je s ostrou střelbou s přebíháním s ostře nabitými zbraněmi za ostatními střelci? S osobami, které nejsou členy zásahových jednotek? Si děláš prdel :shock: Ještě ke všemu s novinářem................... :twisted:



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#20 » ned 14. úno 2016, 21:16

postupy atd necvičí s ostrýma, ale s těma (teď si za boha nevzpomenu na název) cvičnýma snad i s barvivem, ale ne paintball, když to koupí bolí to jak sviňa . Víc nevim, protože i když to byl kamaráda kámoš jsou věci co prostě civilům říct nemůže
Např URNA z ČBud. má ostrý střelby na střelnici Borek do terčů a poperů zrovna v pátek sem je tam zahlíd když sem byl nakupovat

Uživatelský avatar
ilicz
Příspěvky: 537
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#21 » ned 14. úno 2016, 21:19

myslíš Simunition?



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#22 » ned 14. úno 2016, 21:26

Jinak co se týká Airsoft akcí tak já osobně sem zažil několik který mi dali mnohem víc než rok na vojně. Jeden čas sme se setkávali s klukama co byly v profi armádě a prosadili si airsoft jako část výcviku (někde od Plzně je to pár let zpátky) a od tý doby pak klasických vojenských na cvičeních většinou kolegům naložili.
Nemluvě o tom že US armáda měla (nevim jestli stále má) taky pro výcvik Airsoft zbraně jen líp poladěný než na klasickým trhu tušim že výrobce byla Systema



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#23 » ned 14. úno 2016, 21:28

ilicz: já fakt nevim název ,jen vim, že mají i nějaký kompenzátory pro ten konkrétní výcvik aby bylo jasně znát že nestřílí ostrýma

EDIT: ted sem to googlil a jo to je ono



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#24 » ned 14. úno 2016, 22:08

Takže pokud jde o vycvik ozbrojenych složek, zkusme to rozebrat trošku podrobněji. 1.Ozbrojené síly a sbory jsou vyjmuty z působnosti zákona o zbraních a střelivu. Jejich činnost je upravena zákonem o tom či onom sboru. PČR zákon 283/2008 a interními předpisy. Konkretně výcviku se týkaZPPP 40/2009, který upravuje podmínky vycviku a požadavky na jednotlive skupiny policistů. 2. Pro jednotliva střelecká a taktická cvičení která vytváříme musí odpovědný instruktor zpracovat písemnou přípravu, která podlehá schválení našeho nadřízeného. Takže výcvik rozhodně není divočina kdy by si každý dělal co chce. Když odpovědný instruktor vytvoří písemnou přípravu, vždycky se ostatní instruktoři sejdou odstřílí popsana cvičení a pak je dlouhá diskuze, tohle tam necháme, tohle je pro ty mamlásky těžký , dame to pryč atd. Proto jsou provadena cviceni hodne bezpecna. Ale i tak, běžně se stává že pokud se mi skupina se kterou cvicim nezdá, nebo je treba náledí cviceni upravim a zjednoduším. To uz je proste o instruktorskem citu ktery se vytvaří léta. A proč o tom tak podrobně píšu? Je nesmysl začít jen tak cvičit, podívat se na nějaka cvičení na youtube a snažit se je napodobit. Každé cvičeni obsahuje věci které nejsou videt, ale jsou velmi dulezite pro bezpecnost. Střelec musi s kolegou komunikovat, stoupat si presne na urcita mista, blokovat partaka aby mu nestoupl pred zbran atd. To jsou veci, jaké se z videa nezjistí. Cvicit bez nich takticke postupy tymu je cesta do pekel...



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#25 » ned 14. úno 2016, 22:22

souhlasim každý v tom týmu má při cvičení (samozřejmě nejen při cvičení)přesně danou roli jak postupuje, kterou část prostoru kryje atd atd. a jsou to hodiny a hodiny drilu

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#26 » pon 15. úno 2016, 10:11

marinakus píše:wigum : Chceš říct, že to o čem mluvíš je s ostrou střelbou s přebíháním s ostře nabitými zbraněmi za ostatními střelci? S osobami, které nejsou členy zásahových jednotek? Si děláš prdel :shock: Ještě ke všemu s novinářem................... :twisted:

Bohužel nedělám. Ovšem připouštím, že za ta léta jsem to opravdu zažil jen 3x.
Nadruhou stranu to neprobíhá jako nějaká partizánštima. Vše je předem několikrát ukázáno, natrenováno nanečisto, apod. Navíc ta ostrá střelba je až jako takový vrchol.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#27 » pon 15. úno 2016, 12:42

Chip : :clap: :clap:



Matt_CZE
Příspěvky: 101

Příspěvek#28 » pon 15. úno 2016, 14:25

Taky mi takové amatérské cvičeni zní jako synonym pro zabití z nedbalosti. :roll:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Snake.360, trojda33 a 13 hostů