Bezpečný prostor



Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#16 » ned 10. dub 2016, 13:18

jaro.63 píše:Téma je bezpečný prostor a řešíte manipulaci. Pokud komisař řekne, :!: že okno je bezpečný prostor, tak při manipulaci se zbraní mířím pouze na sklo v tom okně. Při mé ZOZ byl stůl 2m před oknem a všichni museli tento úhelný směr dodržet. :thumbup:

to mi ale prijde jako buzerace, stejne jak urcit bezp. prostor 0.5m^2...



jaro.63
Příspěvky: 73

Příspěvek#17 » ned 10. dub 2016, 13:35

Mě to jako buzerace nepřišlo, vzhledem k nervozitě kterou u ZOZ má každý a hlídá si naučené, tak pokyny a povely komisaře bere jako rozkaz, aby ve finále to osvědčení OZ dostal a neudělal nějakou chybu, za kterou vyletí. S odstupem času mi samozřejmě některé postupy na ZOZ připadají přitažené za vlasy, ale ve finále je to úplně jedno, protože pak je to na každém z nás jak se ze zbraní bude chovat k sobě a ke svému okolí.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#18 » ned 10. dub 2016, 16:22

Netvrdil bych zrovna, že po oddělení závěru od těla zbraně nemusím kategoricky dodržovat bezpečný prostor. Jednak existují zbraně schopné vystřelit i v tomto stavu a to bez jakékoliv závady. Jednak mířit kdykoliv i sundaným souborem závěr + hlaveň na kohokoliv asi moc v souladu s bezpečností není. Tuto zásadu určitě není problém dodržet. Tím zůstávám u názoru, že bezpečný prostor není nikdy sklepní okénko nebo podobná velikost. Na střelnici je to obecně dopadová plocha, jinde jak si určím sám.



zUT
Příspěvky: 66

Příspěvek#19 » ned 10. dub 2016, 21:06

Měl bych dotaz k bezpečnému prostoru doma.
Mám trezor ve sklepě, kde jsou cihlové stěny, dlažba na podlaze a betonový panel na stropě.
Vychází mi z toho nejlépe ta cihlová zeď. Může se při případném výstřelu (kromě toho, že to bude pořádná šlupka :D) do cihlové zdi něco stát?
Prostřelí 9 Luger příčku z dutých cihel (cca 10cm)?
Resp. co všechno se tak dá a do jaké tloušťky 9 Luger prostřelit - tvárnice, pórobeton atd.?



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#20 » ned 10. dub 2016, 21:13

Přihodil bych do sklepa pytel s pískem a mířit dolů na něj.
Penetrační testy třeba http://www.theboxotruth.com/the-box-o-t ... s-o-truth/

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#21 » pon 11. dub 2016, 19:04

marinakus píše:Netvrdil bych zrovna, že po oddělení závěru od těla zbraně nemusím kategoricky dodržovat bezpečný prostor. Jednak existují zbraně schopné vystřelit i v tomto stavu a to bez jakékoliv závady. Jednak mířit kdykoliv i sundaným souborem závěr + hlaveň na kohokoliv asi moc v souladu s bezpečností není. Tuto zásadu určitě není problém dodržet. Tím zůstávám u názoru, že bezpečný prostor není nikdy sklepní okénko nebo podobná velikost. Na střelnici je to obecně dopadová plocha, jinde jak si určím sám.

Počkej, jako že když sundám závěr a budu tělem zbraně na někoho mířit, tak to vystřelí? STále se bavíme o zkontrolované zbrani po RJ?
My měli taky BP dopadovou plochu, ale ne všade dělají manipulaci na střelnici. Často je to někde u učebně či v kanceláři.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#22 » pon 11. dub 2016, 19:27

Wigum : Naprosto stejně jako že ani po ráně jistoty nemířím na nikoho ani na sebe celou zbraní.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#23 » pon 11. dub 2016, 19:29

10cm duty cihly by mel prostrelit jako p.d, dobry zastavovaci ucinek ma IMHO vrstveny papir, postavil bych si ke zdi bednu s knihama nastojato ;-) (ale muze se vysypat i piskem asi :-P

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#24 » pon 11. dub 2016, 19:41

wigum píše:
marinakus píše:Netvrdil bych zrovna, že po oddělení závěru od těla zbraně nemusím kategoricky dodržovat bezpečný prostor. Jednak existují zbraně schopné vystřelit i v tomto stavu a to bez jakékoliv závady. Jednak mířit kdykoliv i sundaným souborem závěr + hlaveň na kohokoliv asi moc v souladu s bezpečností není. ......

Počkej, jako že když sundám závěr a budu tělem zbraně na někoho mířit, tak to vystřelí? ....


marinakus nepsal o rámu ale o závěru s hlavní, a ten samozřejmě za určitých okolností vystřelit může. Jinak to že se ani vybitou zbraní na nikoho nemíří vědí i moji kluci a to je staršímu 10.



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#25 » pon 11. dub 2016, 20:41

wigum: fakt je tak velkej problém se smířit se základní zásadou, že se zbraní nikdy na nikoho nemířím vyjma NO nebo KN? :roll:

EDIT: pokud nejde o paintball nebo airsoft, ale i tam je to vlastně svým způsobem také jen NO nebo KN

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#26 » úte 12. dub 2016, 08:00

sided píše:...
marinakus nepsal o rámu ale o závěru s hlavní, a ten samozřejmě za určitých okolností vystřelit může. Jinak to že se ani vybitou zbraní na nikoho nemíří vědí i moji kluci a to je staršímu 10.

Sory, to jsem nějak přehlíd, že mluvil o mížení závěrem s hlavní. Na svou obhajobu můžu říci jen to, že by mě to nenapadlo.
O tom, že ani s vybitou zbraní se na nikoho nemíří naprosto žádná. Pořád tu jde jen o ten BP co určí komisař. A to stále o případy jako okno, nástěnka, terč na zdi,apod. V tématu o zkouškách se dají číst příspěvky, kdy byl takový BP určen a uchazeč vyletěl, protže při rozborce a zborce ho o kus nedodržel. To mi taky bylo potvrzeno když jsem na oddělení kecal na tom kafi.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#27 » úte 12. dub 2016, 08:38

k téma tu to je jen trochu, spíš k pobavení. :-) v rámci přípravy na ZP jsem dělal rozborku sborku ČZ83. takže jsem rozebral zbraň zkontroloval a začal skládat. po navléknutí závěru jsem zapoměl zacvaknout lučík a ze zvyku jsem chtěl vyzkoušet funkčnost. natáhl jsem závěr a pustil. :-) asi nemusím psát co se stalo. sice by ten letící závěr nikoho nezabil, ale v tu chvíli jsem byl rád, že jsem nemířil na nikoho, ale do bezpečného prostoru. instruktorka se tenkrát zasmála, že to přesně čekal. myslím, že mířit do bezpečného prostoru při jakékoli manipulaci (pokud to lze) je jen dobře.



Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#28 » úte 12. dub 2016, 08:46

hmm to jsi za to neletel i ty? :mrgreen:

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#29 » úte 12. dub 2016, 09:13

Enerccio: to se mě stalo na kurzu, když jsem poprvé dělal rozborku ČZ83. :) u zkoušky jsem si na to už dal pozor.



winter97
Příspěvky: 54

Příspěvek#30 » úte 12. dub 2016, 17:31

Já bych to pánové asi uzavřel :D ...Čí chleba jíš toho píseň zpívej.... :D prostě je to na houbelec ale když to komisař tak chce a předem to vysvětlí nedá se svítit....

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Jaryn_S, Rum-cajs a 8 hostů