Bezpečný prostor

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#31 » stř 20. dub 2016, 10:31

Tohle vlákno je asi nejblíž tomu na co se chci zeptat, tak snad nebudu moc OT...

Jak předkládáte zbraň při přihlašování na PČR? Vejdete a zeptáte se, kde mají bezpečný prostor? :)

Zatím nemám co přihlašovat, ale když jsem tam tuhle seděla v čekárně, padl mi zrak na ceduli "Zbraň předkládejte VYBITOU!".
Mně překvapilo, že tak samozřejmou věc je potřeba výslovně zdůrazňovat, ale vzhledem k tomu že to tam mají, už se jim asi stal opak ;)
A taky mě napadlo jak to tam vlastně chodí - vejdete, a před zraky přítomných demonstrujete, že zbraň je vybitá? Nebo předložíte a necháte to na nich?

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#32 » stř 20. dub 2016, 10:38

Já měl vybito, ale zásobník ve zbrani tak si paní ho sama vyndala a nic neříkala.

V Liberci je ten nápis na dveřích, ale čeká se mimo až pípne to správné číslo ...

Asi se předpokládá, že na Policii se leze s vybitou rovnou :-D

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#33 » stř 20. dub 2016, 10:44

Zbraň přinesu v obalu a vytahuju až na pokyn, ostatně tak to mají i napsané na dveřích. Při nošení futrálu se BP neřeší. Veškerou manipulaci si dělá policajt(ka), uvidíš sama, že to nijak nehrotí. Ty neděláš žádné demonstrace a rány jistoty. Klidně jim přines pistolku v kufříku a na pokyn pošoupni i s kufrem.



fletchercz
Příspěvky: 45

Příspěvek#34 » stř 20. dub 2016, 11:03

Přesně jak píše ladaj. Podal jsem paní celej kufr a ona se obsloužila sama :-)

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 987

Příspěvek#35 » stř 20. dub 2016, 11:10

Nemusíš se ničeho bát, já jsem tam při jednom z přihlašování šel přímo z obchodu a kufřík se zbraní jsem neuměl ani otevřít, u Walther PPS M2 je totiž pro mě nový typ kufříku, kde se pro otevření zámků musí na klávesu zámku současně tlačit a tahat a já jsem byl bez brýlí a neviděl jsem ty nápisy na zámku. Paní policistka se smála a vše zvládla s humorem sama. Je to zcela v pohodě a zbraň si hned odneseš s sebou domů.

Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 398

Příspěvek#36 » stř 20. dub 2016, 11:40

Jen technicky...bezpečný prostor je místo, u ZOZ se bavíme o bezpečném úhlu. Moje zkušenost se zkušebním komisařem Martínkem je taková, že ani po opakovaně položené otázce kde je bezpečný prostor mi nedal kloudnou odpověď. Vždy jen hodil rukou k oknu a řekl TAM. Pak mi chmatal na zbraň a upozorňoval mě na vyhýlení z bezpečného prostoru. Pokud se trvá na míření jistým směrem a v jistém úhlu, mělo by to být přesně definováno.

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#37 » stř 20. dub 2016, 11:43

Díky všem.



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#38 » stř 20. dub 2016, 12:19

Espezetka: Mě ten nápis, o kterém píšeš dost pobavil. Na našem oddělení ho mají také, a tak jsem neváhal a policajtovi řekl, že to na těch dveřích vypadá dost vesele a zeptal se ho, jestli ho tam mají proto, že už k nim někdo přišel s nabitým kvérem. Nehnul brvou, řekl, že zatím nikdo a že ten nápis tam mají pro jistotu. Se zbraní jsem nemanipuloval, předal mu ji v kufříku, on si prohlédl, co ho zajímalo. Pohodovka.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#39 » stř 20. dub 2016, 12:33

Asi tak . V UL to taky maji napsany. Asi nejaky celorepublikovy vyrobce cedulek. :)

Ja sem zatim vzdy kdyz sem tam nesl zbran v kufriku, tak pred nim, aby to videl vyndal zasobnik, stahl malinko zaver smerem do rohu, kde maji takovy ten valec s piskem juknul ze zbran ok a polozil na pul pred policajta, cislem nahoru, hlavni do steny. Pak uz manipuluji oni sami. Obvykle jen jukne na cislo a sam da zbran zpet do kufriku.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#40 » stř 20. dub 2016, 12:38

U nás mají na pistole vybíjecí zařízení, jednou jsem tam cvakal, jinak jak píší ostatní, jen položil na stoleček a ať se obslouží sami. On se tam ten prostor dost špatně hledá, defacto jediné bezpečné místo je do boku, jenže tam je akorát zase příčka a další kancle, takže také nic moc. A při študování značek a čísel občas přichází na řadu světlo a stojanová lupa, tak už se to točí o 106. Nicméně jsem nikdy neviděl protistranu šahat na spoušť, což se o lidech moc říct nedá. Před lety se tam jeden dobrák snažil nacpat 1911 do opaskového pouzdra a furt mu to nešlo, protože měl prst na spoušti a vždycky se o to zasekl, došlo mu to asi až při třetím pokusu. Já stál hned za ním a byl jsem klidný jen kvůli tomu, že jsem předtím viděl, že je ta zbraň prázdná.
Jinak k tomu, že po zkontrolování nemusím dodržovat míření do bezpečného prostoru, no, k tomu se nekloním, i po zkontrolování by měla mířit do bezpečného prostoru. Není to to totiž jen pro mne, ale pro ostatní, zejména na střelnici, kdy ten na druhém konci absolutně nemá šanci vědět, jestli máte nebo nemáte. Stejně tak třeba trvám na úplně volném lučíku, aby to bylo zcela jasně vidět i z větší vzdálenosti.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#41 » stř 20. dub 2016, 12:53

já když byl registrovat, tak jsem policistovi na stolek položil kufřík, otevřel jsem ho. on sám si pistoli vzal, nijak s ní "nemanipuloval", nevyndával zásobník, nevybíjel, nedával ránu jistoty a podobně. zkontroloval čísla a zase jí položil do kufříku. já ho zavřel a dal do brašny. to, že není natažená jistě poznal pohledem.



pesi
Příspěvky: 305

Příspěvek#42 » stř 20. dub 2016, 14:25

Espezetka píše:...Zatím nemám co přihlašovat, ale když jsem tam tuhle seděla v čekárně, padl mi zrak na ceduli "Zbraň předkládejte VYBITOU!".
Mně překvapilo, že tak samozřejmou věc je potřeba výslovně zdůrazňovat, ...


NA PČR se nenosí zbraně jen přihlašovat, ale také se nosí na kontroly. Například při prodlužování ZP. A ti co nosí, mají u sebe nabitou zbraň. V Benešově je ten nápis také, ale na chodbě před vstupem je vybíjecí roura.



jenda76
Příspěvky: 39

Příspěvek#43 » stř 20. dub 2016, 21:21

U nás v PE mají připravenou takovou malou hlavu 22. Na dveřich je nápis o vstupu pouze s vybitou zbraní, ale vybíjecí zařízení je až za těmi dveřmi. Prý jim tam lidi v čekárně házeli odpadky.



kiv61
Příspěvky: 578

Příspěvek#44 » stř 20. dub 2016, 21:36

V Praze na Sdružení vyžadují předložit zbraně ke kontrole bez zásobníku, vybíjecí roura je v čekárně ale nikdy jsem nikoho neviděl ji použít.

Uživatelský avatar
Jirka-t
Příspěvky: 150

Příspěvek#45 » čtv 21. dub 2016, 20:47

Brno: jednou jsem vyndal z kufříku, vytáhl zásobník a položil na pult. Podruhé už jsem ani nevytáhl zásobník. Pokaždé jsem ji tam vezl vybitou. Žádné napomenutí, nebo upozornění k vybití. Policistka pak zbraní mávala na všechny strany při hledání značek a čísla. Vybíjecí roury mají na obou stranách pultu, pro policisty a pro návštěníky. Ale jednoho policistu musím pochválit, při předkládání zbraně z trezoru z ní přede mnou vytáhl zásobník, stáhl závěr, ukázal mi, že je prázná komora a šachta a cvakl do trubky...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz, sroub a 11 hostů