Anketa o czexitu

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1868

Příspěvek#91 » stř 22. čer 2016, 19:13

Pablo.gs: jediný neekonomický názor, který jsem zatím zaznamenal a s kterým souhlasím, je riziko většího vlivu Ruska. ale to je zase o volbě, jistě by se to spoustě lidem líbilo.



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#92 » stř 22. čer 2016, 20:32

Srovnatelné to pochopitelně je, USA jsou ze své podstaty multikulturní společností založené na imigraci, což nekoresponduje s tvrzením mnoha zastánců opuštění EU, kteří ze strachu z pár černochů tvrdí, že multikulti společnost nemůže existovat... Ano, je těžko prosaditelná v zaprděné České kotlině, kde někdo nabyl dojmu, že patří k nějakému národu, který ještě před nemnoha lety ani neexistoval... A netvrdil jsem, že Protektorát zavinili Sudeťáci, nýbrž že vztah Čechů k největší menšině dal Hitlerovi do rukou významné argumenty pro mezinárodní vyjednávání...
Co se Zemana týče, tak srovnání s Británií naráží na fakt, že Británie ctíc své tradice takováto uvítání chystá poměrně často při oficialitách týkajících se královny, kdežto v případě našeho Hradu to byla servilita naprosto ojedinělá... Stejně tak jeho výlety na oslavy kdejaké okupace, jako byla ta kterou předvedl SSSR v 45ém v Evropě...
Co se Merkelové týče, opět sklouzáváš do hladiny polopravd, protože Merkelová sem nikoho netahala a její slova jsou ráda zkreslována... Zkus si dohledat, na koho mířila její slova ohledně těch, co jsou v Německu vítáni... Ne na českých "vlasteneckých" webech, ale v originálu jejího projevu...;-)
Ostatně posledně jmenované se dotýká toho, na co se ptáš, to jest že vidíte to, co vidět chcete... Jako kdysi lidé vám podobní věřili, že židé dychtí po krvi křesťanských pannen(a to nemluvím o středověku), nebo že imperialista se převlékl za soukromé zemědělce a chce válku ne mír...

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#93 » stř 22. čer 2016, 20:40

Jájsem se vždy ve škole učil, že Český národ existoval nepoměrně dříve než nějaké spojené státy. Zřejmě byli všichni učitelé debilové dějin neznající. A pokud to madam Merkel myslela jinak, měla to uvést na pravou míru a tomu přizpůsobit pravidla, což bohužel neudělala. A jak funguje multikulti v USA radši vědět nechci. A jestli považuješ Rusy v 1945za okupaci, tak to užnechápu vůbec. Mocenské zájmy byly na obou stranách, proto nakonec byla vůbec otevřena druhá fronta. Jinak by tam Rusy nechali krvácet samy.



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#94 » stř 22. čer 2016, 21:03

marinakus: Já se tedy musím také nesměle připojit s prohlášením, že jsem se učil blud, že Český národ existoval už před USA. Raději jsem se zeptal syna, (je promovaný historik) a i on tomu nesmyslu věří 8-)
Loupežníkovi bych dal ale za pravdu, že se Sudeťáky to pohnojili z větší míry Češi (hlavně Beneš). Stačí si najít jeho sliby v Pařížské mírové deklaraci z r. 1919 (hlavně tuším že čl. 18??) na základě kterých bylo mocnostmi Československo vůbec uznáno jako stát. To nebylo ze strany ČSR vůbec splněno a důsledky následovaly. Ale to už je OT



Pupak
Příspěvky: 318

Příspěvek#95 » stř 22. čer 2016, 21:09

Už to mu začínám rozumět, ta ruská pakáž nás svou hnusnou okupací v pětačtyřicátým připravila o krásný život v Protektorátu míru a lásky v rámci Hitlerem sjednocené Evropy lepších zítřků jako byl třeba Endlösung der tschechischen Frage.

USA primárně založili a pravidla nastavili imigranti z Evropy, můžeš se tam nastěhovat a začít po multikulturalisticku zkusit zavádět jiné pořádky, přeju hodně štěstí na vlídný spoluvězně.

Já jsem v tý zaprděný kotlině spokojenej, aktuálně jsme zaprděně šestá nejbezpečnější země na světě a byl bych velmi rád, kdyby to tak zůstalo.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 994

Příspěvek#96 » stř 22. čer 2016, 21:11

Já jsem také dost zděšený z toho pohrdání českým národem, jeho tradicí, z toho, že v té zaprděné české kotlině vůbec někdo ještě žije, když je to tady tak hnusné, nemožné, xenofobní, atd. Ostatní raději nebudu komentovat, jsem už starý člověk, který si českého národa a hlavně naší krásné země váží a takové nesmysly mě dráždí. Ale lidé, mající takovéto názory opravdu potřebují něco takového jako je stávající EU, je to vlastně jasné, podle cvičného referenda, které včera proběhlo, je to u nás podobně jako ve Velké Británii tak půl na půl, takže takových lidí s takovýmito názory je hodně. Uklidňuje mě to, že lidí, kteří zcestnou filozifii EU již prokoukli a odmítají ji, přibývá, před časem to tak nebylo, takže to výhledově tak špatné není.

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#97 » čtv 23. čer 2016, 04:50

Dávat USA jako příklad fungující multikulturní společnosti je snad vtip roku.
Exity na základě referenda se konat nebudou - tedy ještě ne teď. A představa, že by nás po czexitu anektovalo Rusko, je taky poměrně násilná.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#98 » čtv 23. čer 2016, 09:16

Koukám že ještě nikomu nedošlo, že Sarkafarka je už profláklé "sluníčko", které se na odborných forech v pár příspěvcích jen lehce a opatrně dotkne tématu, ale pak se hlavně realizuje v politických vláknech. :-)



pavelg
Příspěvky: 3077

Příspěvek#99 » čtv 23. čer 2016, 09:19

Sarkafarka.Loupeznik píše:Srovnatelné to pochopitelně je, USA jsou ze své podstaty multikulturní společností založené na imigraci, což nekoresponduje s tvrzením mnoha zastánců opuštění EU, kteří ze strachu z pár černochů tvrdí, že multikulti společnost nemůže existovat... Ano, je těžko prosaditelná v zaprděné České kotlině, kde někdo nabyl dojmu, že patří k nějakému národu, který ještě před nemnoha lety ani neexistoval... A netvrdil jsem, že Protektorát zavinili Sudeťáci, nýbrž že vztah Čechů k největší menšině dal Hitlerovi do rukou významné argumenty pro mezinárodní vyjednávání...
Co se Zemana týče, tak srovnání s Británií naráží na fakt, že Británie ctíc své tradice takováto uvítání chystá poměrně často při oficialitách týkajících se královny, kdežto v případě našeho Hradu to byla servilita naprosto ojedinělá... Stejně tak jeho výlety na oslavy kdejaké okupace, jako byla ta kterou předvedl SSSR v 45ém v Evropě...
Co se Merkelové týče, opět sklouzáváš do hladiny polopravd, protože Merkelová sem nikoho netahala a její slova jsou ráda zkreslována... Zkus si dohledat, na koho mířila její slova ohledně těch, co jsou v Německu vítáni... Ne na českých "vlasteneckých" webech, ale v originálu jejího projevu...;-)
Ostatně posledně jmenované se dotýká toho, na co se ptáš, to jest že vidíte to, co vidět chcete... Jako kdysi lidé vám podobní věřili, že židé dychtí po krvi křesťanských pannen(a to nemluvím o středověku), nebo že imperialista se převlékl za soukromé zemědělce a chce válku ne mír...


Jestli chceš srovnávat s USA, tak bychom si měli říct, jak ta multikulti společnost vznikla. To totiž přišli kolonizátoři, přinesli si s sebou svoje náboženství a kulturu, domorodce vybili nebo nahnali do rezervací a zemi tak obsadili. Následně si tam navozili z Afriky otroky a po nějaké době se tam namíchali další potomci Evropanů namíchaných s domorodci z jihu a migranti z Asie.
Možná jsem zaprděný, ale mně se do rezervace moc nechce. Nehledě na to, že z hlediska bezpečnosti je srovnání ČR s USA naprosto mimo. Zastávám názor, že o zemi rozhodují domorodci a nikoliv cizinci.

Královna pokud vím ten zlatý kočár nechala zapřáhnout speciálně pro čínského presidenta. Naposledy je takhle jelo snad na svatbě Diany.
Zbytek vypadal podobně jako v ČR. Ne že bych z toho byl nadšený, ale je potřeba měřit stejným metrem. To, že Zeman nečekal, až mu návštěvu dovolí soudruzi z Brusele/Berlína/USembassy a byl prostě v první skupině spolu s Brita a USA, to je možná pro lokaje neslýchané, ale v zásadě je to známkou suverenity. S Putinem je to totéž, stačí se podívat kdo do Ruska jezdí, co tam dělá, jak kdo dodržuje tzv. sankce a jaké projekty s nimi plánuje. Opět, pozor na dvojí metr a lokajskou mentalitu.
Myslím, že nazývat válečné události v letech 1944-45 okupací chce opravdu hodně alternativní vidění historie, podobné, jako zastával někdejší předseda ukrajinské vlády Jaceňuk - ten, co ho dosadily USA do čela země.

Merklová před cca 3 roky prohlásila, že multikulturalismus naprosto fatálně selhal. Před rokem pak pozvala migranty do Německa (v podstatě do EU/Schengenu), výslovně zmínila pokud vím Syřany, ale její "Wir schafen es" znamenalo otevřené hranice pro všechny, však také většina byla v Albánine, Kosova, Bosny a Turecka. Dále sprostě napadala ty, kteří chtěli svoje země uchránit migrační vlny a začali chránit hranice - jmenovitě Orbán. EK následně zavedla kvóty, pak výhrůžky a posledním koncepčním "celoevropským" nápadem jsou odpustky, kdy za odmítnutého migranta stát zaplatí asi čtvrt milionu eur.

Nevím, čemu věříš ty, ale v mnoha věcech jsi podle mne dost mimo a k tomu se vyjadřuješ dost arogantně a zbytečně čechofobně.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1868

Příspěvek#100 » čtv 23. čer 2016, 09:24

Petzold: možná by spíš ostatní měli tolerovat, že jsou lidi s jiným názorem. a použití té škatulky sluníčkář, mě v poslední době nepřestává bavit. :-)



pavelg
Příspěvky: 3077

Příspěvek#101 » čtv 23. čer 2016, 09:33

Názory je potřeba konfrontovat s jinými názory. Může přesvědčit on mě, já jeho, nebo nikdo nikoho, ale aspoň se člověk dozví, jak to kdo vidí, proč a co ho takhle formovalo a jak třeba rozumí nějakým pojmům.
Třeba slova jako fašista, levice, pravice nebo demokracie ... to jsou neuvěřitelně flexibilní výrazy.
Zkusili jste si povídat s Němce o pravicové politice?

Ale je obrovský rozdíl mezi diskusí s člověkem, který si názor (i opačný mému) vypěstoval na nějakém základě, analýzou a má to sám srovnané a dovede objasnit co proč a jak vidí a člověkem-kolovrátkem, který mele nějaká klišé dokola a o věcí neví nic. S takovým diskuse možná není.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1868

Příspěvek#102 » čtv 23. čer 2016, 09:46

pavelg: jasný, však já taky považuju tvoje argumentace zde za ty asi nejlepší. :-) neříkám, že se všema souhlasím. :-) například porovnávat návštěvu čínského prezidenta v Anglii a u nás je dost složité. Británie má úplně jinou historickou zkušenost s podobnými režimy. Královna se nechová jako Zeman. lidi obecně tam vnímají Čínu jinak. a podobně. souhlasím, že poválečné události ohledně Ruska nazvat okupací je hodně zavádějící. na druhou stranu to co nám komunisti tloukli do hlav ohledně osvobozování našimi slovanskými bratry je taky dost jinak. a ohledně selhání multikulturní společnosti souhlasím. funguje to jen naprosto výjimečně a za specifických podmínek. mimochodem většinu papouškuju co jsem si kde přečetl ... :-) ale to přece neznamená, že to nemůže být pravda. a naopak ten, kdo si udělá analýzu a podobně se plete. viz ten člověk co tu psal, že si udělal analýzu článků a vůbec nevidí aeronet jako proruský web. :-)



pavelg
Příspěvky: 3077

Příspěvek#103 » čtv 23. čer 2016, 10:02

ono by asi bylo dobře si definovat, co je pro-nějaký.
Proruský, prounijní, proamerický, proněmecký, dokonce proizraelský .. je vůbec nějaký web nebo politik pro-český?

Moc bych se přimouval místo hledání a přejímání nálepek si přečíst co se kde píše, zapamatovat si to a srovnat s realitou. Ne vždy to jde hned, ale tu a tam se časem objeví, jak to bylo ve skutečnosti.
Je to mnohem lepší než hra na PRO-X.

Ještě tedy otázka - pokud by byl např. ten aeronet proruský a byl to pro někoho sám o sobě důvod jej zásadně nečíst, jak je to potom s proEU, proUSA, proněmeckými.... weby. Také nečíst?
Je správné číst v originále tisk z různých států? Zkusili jste si někdy číst německé noviny, sledovat německé diskusní pořady, dívat se na ruskou televizi?
A vy starší, sledovali jste před rokem 1990 vysílání Hlasu Ameriky a Svobodné Evropy? Věděli jste, že je to pro-americká stanice? A bylo vám tehdy zřejmé, že jde o propagandu?
Přece když jsem očividně vystaven propagandě z jedné, není řešením se odříznout od propagandy opačné. Naopak, je potřeba ji o to víc sledovat a hledat, v čem se liší. TAM mi asi budou lhát obě a TO je potřeba sledovat a pamatovat si do budoucna.

Ale... každý ať si to přebere jak chce.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1868

Příspěvek#104 » čtv 23. čer 2016, 10:50

pavelg: já si to uvnitř nějak definovat umím, proto jsem to napsal. omlouvám se, že to nebudu už popisovat víc. leda SZ, je to celé už mimo téma. ale ty sem klidně piš dál. jak jsem psal, se vším nesouhlasím, ale na rozdíl od ostatních to má hlavu a patu.



beda
Příspěvky: 236

Příspěvek#105 » čtv 23. čer 2016, 10:55

pavelg
velice dobře napsané. chtěl jsem loupežníkovi odepsat něco podobného ale je to zbytečné.
snad jen k tý americe - amerika byla dlouhou dobu dost rasistická. někdy v 2. polovině minulého století se to změnilo díky chování bílé většiny. bohužel dnes má amerika opět rasistické zákony, kdy záleží víc na barvě kůže než na kvalifikaci.
a když loupežník srovnává emigraci do ameriky (kdy skoro každý tam šel s tím, že když bude tvrdě makat bude se mít lépe než doma) s invazí muslimů do evropy (většina nepoužitelná na nic a zcela závislá na dávkách), tak to chce opravdu velikou dávku demagogie

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 hostů

cron