Anketa o czexitu



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#16 » úte 21. čer 2016, 08:26

Tak volný pohyb zboží pochopitelně nebyl, kdo v té době jakkoli obchodoval se zahraničím, ví jak se proclívalo...
Spousta lidí zapomíná, nebo si neuvědomuje, co všechno nám vstupem do EU odpadlo a jakých výhod požíváme... Protože to již bereme jako samozřejmost... A všímáme si jen negativ... Obávám se ale, že vystoupení z EU by pro naši zemi znamenalo návrat do front na banány a toaletní papír... To by si pak asi spousta klikačů na kolonku EXIT asi drbala kebulku...



Stewie
Příspěvky: 326

Příspěvek#17 » úte 21. čer 2016, 08:38

I ty jeden...zas to nepřeháněj ;)

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 994

Příspěvek#18 » úte 21. čer 2016, 08:42

Já bych byl pro celkový exit všech států z EU a o celkový restart - novou EU bych viděl jako seskupení suverénních států se zachováním jejich národních specifik a zákonů (podobně jako to má USA), pouze se sjednocením a zvýhodněním oběhu zboží, zvýhodněním pohybu osob pro občany členských států při zachování hranic. A nechal bych tomu čas, hodně času, aby se to společenství pomalinku a přirozeně vyvíjelo a dále sbližovalo a možná, že za pár desítek let, by z toho mohlo být něco, co teď bylo jako stávající EU nahonem a násilně a bezkoncepčně uděláno a to jen proto, aby pro hodně vyvolených vzniklo hodně dobře placených míst v řídící struktuře toho zmateného molochu, ale fungujícího.

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#19 » úte 21. čer 2016, 08:45

Já teda fronty na banány pamatuju jen za minulé éry. A jestli je ti milejší se vzdát svobody za pár "výhod" tak jsi přesně ten jakého si úředníci v Bruselu představují.
EU byl dobrý nápad a poměrně dobře se rozjel. Bohužel se dařilo až moc a prakticky se neúspěch nedostavoval a když tak nepatrný. Tím to bohužel vygradovalo v myšlení, že vše co se v Bruselu vymyslí, je svaté a nic lepšího není. A tím pocitem dokonalosti vznikl diktát EU. Ten systém si tak dlouho pluje na svém obláčku opojení, že je asi už pozdě na vystřízlivění. A oni ani vystřízlivět nechtějí. Jinak by se neřešili píčoviny a nepřehlíželi podstatné a vážné věci.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1868

Příspěvek#20 » úte 21. čer 2016, 08:47

wigum: já bych si přál kdyby odešli. ne k vůli nim, to je jejich boj. ale protože by to dalo snad šanci k širší debatě o smyslu a směru EU. muselo by se pak snad něco zásadního změnit, protože jinak by bylo lehčí podobné referendum prosadit v dalších státech. a jak tu píšete bez nějakého celkového "restartu" EU tohle nevede k ničemu dobrému.



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#21 » úte 21. čer 2016, 09:37

wigum: Naprostý souhlas.
Sedmej: To by se mi taky líbilo. Ale včera jsem slyšel vyjádření Zimmermannse ,že v případě Brexitu bude třeba mnohem více Evropy.
Jsou to fanatici

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2991

Příspěvek#22 » úte 21. čer 2016, 09:39

mediální masáž kterou tyden.cz zarizl. Podle Median pro Český rozhlas by 2/3 Čechů uvítalo setrvání Británie v EU. Ale anketa čtenářů přímo v článku vypovídá o opaku. Český rozhlas zrušit.
http://t.tyden.cz/rubriky/domaci/tri-z- ... tazka-4612



Tyrfing
Příspěvky: 197

Příspěvek#23 » úte 21. čer 2016, 10:13

Sarkafarka.Loupeznik píše:Tak volný pohyb zboží pochopitelně nebyl, kdo v té době jakkoli obchodoval se zahraničím, ví jak se proclívalo...
Spousta lidí zapomíná, nebo si neuvědomuje, co všechno nám vstupem do EU odpadlo a jakých výhod požíváme... Protože to již bereme jako samozřejmost... A všímáme si jen negativ... Obávám se ale, že vystoupení z EU by pro naši zemi znamenalo návrat do front na banány a toaletní papír... To by si pak asi spousta klikačů na kolonku EXIT asi drbala kebulku...


Fronty na banany a shaneni toaletaku pozvolne ustalo po roce 1989, ne nasim vstupem do EU, mas nejaky zvlastni dejEUpis...

Brexit by mel dve pozitiva:
1. Zacala by se drolit politicka unie (ktera je to nejvetsi zlo)
2. Odesli by blaznivi odzbrojovaci zakonudbale verejnosti :mrgreen:

Uživatelský avatar
jirka87
Příspěvky: 262

Příspěvek#24 » úte 21. čer 2016, 10:31

tuton píše:http://www.czexit.net/


Tuton : Díky za odkaz, podepsal jsem. A panu Matějkovi zavolám, jeho způsob vyjadřování, názory a obecné postoje jsou mi velmi blízké a jsem vděčný za člověka, jako je on.

Audis : Český Rozhlas si už utrhl ostudu jak trám, když obvinili "kohosi" že napadli jejich přenosový vůz a přitom nejméně 30lidí (včetně důchodců, maminek apod..jasně řeklo, že se nic takového nestalo. Rozhlas trval na svém...

Tyrfing : Já když viděl video z roku 2009 od "Svobodní občané", kteří vyzývali k NE Lisabonské smlouvě tak mi došlo, jak se ty názory mění. Jsem mladej a blbej...Bral jsem to tak, jak píše "Sarkafarka.Loupeznik" , jenže ono je to jinak. Když ptáčka lapají...

KAŽDÝ stát či člověk je schopen se domluvit s protějškem. Nějak...A to bude fungovat i mimo EU. Dříve ty státy fungovaly jak ? Schengen může přetrvat, hospodářská spolupráce také..O nic nejde. Mě jen vadí ten diktát jednotné vlády EU z Brusselu a nelžeme si do kapes..O nic jiného u vstupu do EU nešlo. Cíl je sjednotit státy do jednoho beztvarého uniformního celku. Čím větší firma, tím větší bordel. Chyby, finanční toky apod. se snadněji ztrácí, protože přechází mezi státy, překračuje to hranice...

Nedělejte si iluze. Kdy jste naposledy potkali blba, co vám chtěl zadarmo pomoct ? Jo "zadarmo" jo...Těch je moc...Ale pro váš krásnej obličej se nikdo nepřetrhne a EU je taky podnikatelský záměr :) Neříkám že je to špatně ! Jen to není dobré pro mě.



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#25 » úte 21. čer 2016, 10:32

Pokud by náš průmysl, žijící právě z výhod plynoucích z členství v EU, narazil na vaše omezené vnímání ekonomiky jako celku, pak nemám důvod se nedomnívat, že by většina z vás v té frontě na banány do pár let stála...
Ano, taky se mi nelíbí návrh jedné EK(ne, není to nařízení Evropského parlamentu a ještě nám ty bouchačky nikdo z rukou nebere), ale to není důvod, abych si musel pod sebou vědomě řezat větev, o které dělám že není...
Svobod bych se zbavoval nerad, ale jelikož mi je bližší košile než kabát, bojím se spíš z toho, co s touto republikou udělá státní podnik Agrofert a ožralej prognostik zavrtanej až po pás v zadnici kdejakýho diktátora dnešní doby...

Uživatelský avatar
jirka87
Příspěvky: 262

Příspěvek#26 » úte 21. čer 2016, 10:35

Pablo Gs. : Jo a taky se Francouzské špičky vyjádřily ohledně případného odchodu Británie z EU tak, že jim to zadarmo rozhodně nedají a ty dveře, které drží uprchlíky před La Manche zhurta otevřou.

Přijde vám normální někomu vyhrožovat, že jestli ode mě uteče, že mu to dám sežrat tím, že mu tam pustím statisíce uprchlíků ?

To je jako říct ženské - tak jestli se mnou nechceš být, nechám tě vyhodit z práce, znám tvého šéfa.

To je nejenom nechutné a nemorální, ale hlavně symbol totální slabosti charakteru i ducha.

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#27 » úte 21. čer 2016, 10:36

Sarkafarka.Loupeznik: Ty jsi makroekonom?

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1301

Příspěvek#28 » úte 21. čer 2016, 10:43

EU má svoje výhody, ale měla by zůstat jen na spolupráci ohledně pohybu zboží a osob. Snaha o federalizaci je stejná blbost jako vytvoření měnové unie mezi silnými a slabými ekonomikami.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1868

Příspěvek#29 » úte 21. čer 2016, 11:34

Sarkafarka.Loupeznik : to co tu popisuješ je právě ono. my tu nikdo ani pořádně nevíme na co všechno reálně má vliv členství v EU. a obávám se, že nám to nikdo ani neřekne, protože obě strany budou extrémně přehánět. politici si zvykli říkat svým voličům místo pravdy pouze to co chtějí slyšet, protože přesně tak si lidi politiky vybírají.
já věřím, že by odchod znamenal spoustu negativ, ale nevěřím, že by to bylo horší než to je teď. a mimochodem bojím se stejných věcí, jako ty. a to je blíž než EK.



pavelg
Příspěvky: 3086

Příspěvek#30 » úte 21. čer 2016, 11:50

Já myslím, že je potřeba uvažovat trochu hierarchicky. Když se řekne EU, tak většinu lidí napadne zákaz másla a žárovek, což sice pěkně vykresluje mentalitu EK, ale nikoho neohrožuje.
Ti vnímavější si pak vzpomenou na nařízení EK, na jehož základě si Babiš koupil poslance a ti mu v nouzovém režimu schválili biosračky. Tím začala jeho hvězdná kariéra.
Můžeme se taky podívat na úspěch Eura, zejména jeho příznivcům doporučuju si přečíst podrobnosti o ESM a detaily pádu předminulé slovenské vlády (Radičová).
No a závěrem bych zmínil projekt EUROMED, započatý v roce 2009, který počítá s přesídlením cca 50 000 000 lidí z Afriky a blízkého východu do Evropy.
Lidi analytického zaměření bych pak nasměroval na studium struktury EU, zejména toho, co je ve skutečnosti Evropský parlament (není to ve skutečnosti parlament) a Evropská komise (a zejména způsob, jakým se dostávají tamní papaláši k moci a komu se zodpovídají).
Mně z toho dlouhodobě vychází, že EU od Lisabonu pro nás přestavuje kritické nebezpečí. Jako klíčové vidím projekt eura, nomenklaturní diktaturu zakotvenou ve EU strukturách a zejména pak sociální inženýrství, které se momentálně projevuje v oblasti migrační politiky, předtím v gener a hatefree úchylnostech, které naivnější považovali za bruselský folklór. To poslední (soc.inženýrsvtí formou migrace) je asi největší hrozba, protože hospodářský úpadek se dá přežít a třeba se z něj vyhrabat, ale jednou zkolonizované území se nedá vzít zpět bez genocidy. A kdo ví, jestli genocidou nesejdeme my, domorodci, pokud by radikální příchozí dosáhli rozhodující převahy. Uvědomme si, že EU příliv migrantů z Afriky podporuje a má dlouhodobé plány na jejich přesun do Evropy. Nevidím důvod podporovat spolek, který mne existenčně ohrožuje. Představy, že můžeme EU měnit zevnitř jsou na hranici imbecility - tohle je ošetřeno právě strukturou moci.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů