Prima zboží až z daleké Číny!!!!

Uživatelský avatar
Kondrik
Příspěvky: 47

Příspěvek#226 » úte 10. črc 2018, 20:03

Před 15ti dny jsem si udělal radost a koupil si na Aliexpresu range bag.

https://www.aliexpress.com/item/Tactica ... 82709.html

Za podle mě slušnou cenu 50 amerických babek jsem dostal promyšlenou střeleckou tašku. Hlavní kapsa se dá pomocí dvou přepážek rozdělit na tři části v jakýmkoliv poměru, takže pistole nikde nelítaj. Tahle možnost vaiability byla vlastně hlavní důvod, proč jsem tu tašku koupil.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



pekoz
Příspěvky: 171
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#227 » stř 11. črc 2018, 05:50

Jak probíhalo "přejímací řízení" v ČR. Teda myslím pošta a hlavně celníci - teda pokud to prošlo kontrolou.
Jinak dobrý.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#228 » stř 11. črc 2018, 06:53

Poštáky čína pod 50 USD zatím moc nezajímá. Nedávno jsem kupoval batoh v obdobné ceně, byla i uvedená na zásilce a bylo jim to buřt, doručili mi to přímo.

Každopádně díky za tip, něco takovýho taky sháním...



Niaz
Příspěvky: 131

Příspěvek#229 » stř 11. črc 2018, 07:33

Pěkný, vyčteš někde v balení nosnost? V tom odkazu jsem to nenašel, nebo jsem blbě hledal.

Uživatelský avatar
Majkl
Příspěvky: 361

Příspěvek#230 » stř 11. črc 2018, 11:42




jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#231 » stř 11. črc 2018, 14:05

Tohle bude vždycky trochu loterie, protože kvalita se může různit i u stejného výrobce v jednotlivých výrobních dávkách. Osobně bych z aliexpresu nebral nic, kde

1) záleží na přesnosti spasování
2) Zpětný ráz zbraně klade zvýšené nároky na kvalitu provedení (odolnost vůči opotřebení)

Tj. koupil jsem si popruh, bipod a grip. Tam mi nevadí, když po pár ranách bude trochu klinkat, protože to nemám na mířenku. Klidně koupím batohy apod. Nevadí ani estetická nedokonalost. Ale nekupoval bych optiku, kolimátory a lasery a nekupoval bych pouzdra na skryté nošení. Tam nedokonalost znamená vyhozené peníze a není to jak poznat dopředu - ty věci jsou dělané na airsoftové pušky a pistole.

Uživatelský avatar
Kondrik
Příspěvky: 47

Příspěvek#232 » stř 11. črc 2018, 16:29

Přišlo mi to bez celníků. Na balíku bylo uvedeno, že jde o vzorek :D ale jak říká jhora, možná to bylo jen štěstí. Nevím, jestli celníci otevíají "vzorky".

Nosnost nevím, ale sešití spodku vypadá dost pevně. Osobně si nemyslim, že by se rozpadla ani po naplnění střelivem.

Zatim jediná "vada" kterou jsem našel je, že hlavní dva zipy pro tu největší kapsu mají být zamykací, ale nedojedou k sobě natolik, aby se těmi očky dal prostčit zámek. Já ale tašky nezamykám, takže je mi to fuk.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#233 » stř 11. črc 2018, 16:37

Pokud vím, tak nad 22 eur se má vymerovat DPH a nad 150 eur clo (pokud položka má mít celní poplatek). Pokud nebylo DPH požadováno ačkoliv mělo být, je to výjimečné štěstí, o kterém je dobré pomlcet.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#234 » stř 11. črc 2018, 16:53

Poslední dobou mám zkušenost, že je problém s optikami a celníky, i srandaoptiku 20 USD mi stopla pošta. Pak se platilo jen poštovní výpalné (clo ani DPH se vzhledem k ceně nevyměřovali).
U optiky za 37 USD jsem si pak clo doplatil...

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#235 » stř 11. črc 2018, 17:56

Proč to pošta stopla?

Poštovní vypalne bylo těch 200 Kč? A za co? Když nebylo DPH ani clo?



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#236 » stř 11. črc 2018, 17:59

To je za službu celního deklaranta a uložení na poště během celního řízení.Fór je v tom že to zaplatíš i když celnice stopne balíček ''neoprávněně' 'a zjistí že DPH ani clu nepodléhá.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#237 » stř 11. črc 2018, 18:19

Když nedělají deklaraci, tak je výpalné jen 103 Kč manipulační poplatek.



burner
Příspěvky: 49

Příspěvek#238 » stř 11. črc 2018, 20:09

asi většině z vas nereknu nic nového, ale treba to nekomu pomuze..
kdyz jsem kupoval pistoli koupil jsem si na cisteni hada a dva kartacky (medeny a plastovy) za cca 400kc pak jsem na tenhle sortiment narazil na Wishi tak jsem byl zvedavej, dnes to dorazilo, had, dva kartacky plus ctyri tycky na cisteni z blbe dpstupnejch mist a to cele za cca 110kc
uznavam, had je sesitej trosku krive, ale na funkci to nema vliv a kartacky jsou na chlup stejny, takze za me palec nahorz pro ty kluky sikmooky :)

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#239 » stř 11. črc 2018, 20:49

blacknocturno píše:To je za službu celního deklaranta a uložení na poště během celního řízení.Fór je v tom že to zaplatíš i když celnice stopne balíček ''neoprávněně' 'a zjistí že DPH ani clu nepodléhá.


Když je hodnota balíčku přes 22€ zaplatíš 200 za služby celní deklarace. Když je pod a celník tedy chce deklaraci "neoprávněně" zaplatíš "jen" 103 - v praxi mi zatím za poslední cca rok stoply všechny balíčky, který překročili hodnotu 19€, přestože byly vždy deklarovány na skutečnou hodnotu! Začíná mě to dost štvát - je to jako trest za poctivost. Nebo takový menší dodanění -aby se vlk(stát) nažral ...

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#240 » stř 11. črc 2018, 21:22

a jaké je proti tomu odvolání nebo obrana, když za prokazatelných 19 EUR bloknou a chtějí 200 kč nebo 103 kč?
- teoreticky
- prakticky

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 49 hostů