Prima zboží až z daleké Číny!!!!

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#31 » čtv 6. říj 2016, 18:02

hackerjack píše:Jak to řešíte se clem a DPH? To vždycky objednáváte jen věci, co se cenově vejdou do EUR 22,-?


Kolega cinan to posila jako dar. Tam se clo a dph neplati, pokud vim. Jednou si byvala objednavala kabelku, ale z USA. Taky pres ebay. Tam byla cenovka i fakturka. Dopis od celni zpravy, musela zaplatit a pak dosel balik.



Stewie
Příspěvky: 326

Příspěvek#32 » čtv 6. říj 2016, 18:32

"Gift" neplatí už hodně dlouho...už nějaký rok.



KubaDostal
Příspěvky: 200

Příspěvek#33 » čtv 6. říj 2016, 20:26

Kolega cinan neposila jako dar, ale uvadi cenu vzdy pod 22EUR. Pak uz zalezi jestli si celni urednik vyzada dodatecne podklady nebo ne.

Uživatelský avatar
Jirka-t
Příspěvky: 150

Příspěvek#34 » čtv 6. říj 2016, 20:31

Ještě dodám, že z mé zkušenosti celní úředník není blbec a z toho, co jsem objednával a "měl" vychytat, tak vychytal vše... :-( Samozřejmě u všeho uvedená cena nižší.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#35 » čtv 6. říj 2016, 20:34

Díky za opravení. Přiznám se, že objednávám blbinky za pár $, ale když sem posledně objednával víc, došlo to ještě jako gift



izerS18
Příspěvky: 1257

Příspěvek#36 » stř 12. říj 2016, 19:19

Ahoj.
Přidávám za sebe zkušenost s koupí puškohledu 4-12X50 a kolimátoru jako set z http://www.ebay.co.uk/itm/401048259186?_trksid=p2060353.m2749.l2649&var=670574685062&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT. Samozřejmě bez laseru.

Shrnutí
- halo s tím, že je laser. Byl napsán na balení a tak jsem musel ukázat screen obj, že jsem fakt nic takového neobjednal a pak zkontrolovali i zásilku
- doplatek vyměřen ve výši 460Kč + 99 Kč náklady celního řízení
- zabaleno ok
- dokonce i baterie v balení :)
- hned jsem dal na moji malořážku MP 15-22 a vše sedne jak prdel na hrnec :!: Fakt super.
- snad o víkendu vyzkouším, protože zatím vše funguje = svítí a hejbe se :)

Jo a bacha na Free Shipping
Od 1.5 platí nařízení, že pokud je na OBJ uvedeno poštovné Free, Zero, 0 = doplácíte jako příjme poštu. Mají na to tabulky. Aby jste nedopláceli, musíte mít na obj výši poštovného nebo potvrzení ve formě faktury od prodejce, že poštu zaplatil.
Vedle mě byla holčina, co jsi z US objednala svetr za 108 USD a doměřili ji poštovné 1000 a nějaké drobné. Se tam rozčilovala solidně, ale bylo ji to prd platné a vše zaplatila.



smates
Příspěvky: 351

Příspěvek#37 » čtv 13. říj 2016, 01:27

Objednavam casto a jeste jsem nikdy zadny postovny nedoplacel.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#38 » čtv 13. říj 2016, 05:00

Zde najdete jake jsou změny od 1.5.16 ať se tu nešíří bludy o dopláceni poštovného....
https://www.celnisprava.cz/cz/tiskove-z ... anici.aspx



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#39 » čtv 13. říj 2016, 07:30

Je to trochu nepřesné, ale opravdu je něco podobného možné. A stalo se mi to dvakrát v jeden den...

Co se stalo - posílali mi z USA dvě věci, obě pod limit 22 Eur. Byly to dva balíčky, protože odcházely z různých míst USA, i když od jedné firmy. S nejlevnějším poštovným pro daný typ zásilky by se i tak hodnota vešla pod 22 Eur - nehledě na to, že firma měla lepší cenu, protože ten samý předmět posílala asi tisíci jiných lidí po celém světě.

Ty kur*y z celní zprávy si VYMYSLELY!!! že poštovné muselo být 15 USD, takže tím pádem to překročilo hranici a platil jsem DPH i z poštovného, které nebylo na balíku uvedené, jelikož už bylo započteno v ceně zboží a daný dopravce navíc na balík dopravné prostě neuvádí. Plus 2x poplatek ČP za vyřízení (to je v pohodě, s tím počítám), takže kdyby to bývali poslali v jednom balíku (což nebylo logisticky možné), tak by mě to stálo o dost méně. Faktura byla samozřejmě v balíčku. Těch pár stovek nestojí za čas strávený snahou zvrátit výsledek.



izerS18
Příspěvky: 1257

Příspěvek#40 » čtv 13. říj 2016, 17:39

McFly píše:Zde najdete jake jsou změny od 1.5.16 ať se tu nešíří bludy o dopláceni poštovného....
https://www.celnisprava.cz/cz/tiskove-z ... anici.aspx

Podal jsem, jak to celník vysvětloval holčině vedle. Díky ale za odkaz ;) Dobré je také jméno paní z tiskového - kpt. Ing. Hana Prudičová. To se na dohled u celníků hodí :lol:



izerS18
Příspěvky: 1257

Příspěvek#41 » úte 25. říj 2016, 21:24

Ahoj
O víkendu jsem byl puškohled a kolimátor nastřílet. Byla docela kosa, mlha a tak jsem si říkal, zda to je vše vodotěsné atd,,, zatím to vypadá, že je.
Nástřel byl naprostá paráda. Jak puškohled přišel, dal jsem ho na MP15-22 a střílel. Vše bylo v ose X, ale táhlo to doleva nahoru. Pootočil jsem s nastavením L/P a vše na 50m v pohodě. Během 20min hotovo včetně chůze tam zpět.
Kolimátor byl ještě rychleji - jen jsem lehce zvedl a dal doprava. Za 5min hotovo.
Vystřílel jsem 200 nábojů, se vším si házel jak veselý malý kluk a střílel. Nepoznám zatím rozdíl mezi čínou za 2300 a u nás koupeným zbožím za 6000 Kč (UTG 3-9X32 1" BugBuster optika, AO, 36-color Mil-dot, rychloupínací montáž + UTG Kolimátor 3.8" ITA Red/Green Single Dot Sight w/Integral QD Mount)

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#42 » čtv 8. pro 2016, 16:20

Objednával jsem optiku. Přišel dopis od celníků, svatosvatě jsem přísahal, že to je pro mou osobní potřebu, není na tom nic zakázanýho a udělal screenshoty s platbou a nabídkou prodejce z eBay. To všechno jsem nahrál do mailu, poslal na ČP a ti mi to vyřídili. Při doručení jsem platil dobírku 99 Kč (nevím jestli za tu dopravu po ČR nebo za služby ČP). Puškohled svítí, přibližuje, funguje :thumbup:
Očekávám, že za pár dní mě podobná procedůra čeká s rychlonabíječi HKS, ale ty jsou až z daleké Ameriky.
Moje otázka je, jestli má někdo ozkoušenej kolimátor z ebay/aliexpresu. Po zkušenostech s optikou bych zkusil i kolimátor. Díky :)



Stewie
Příspěvky: 326

Příspěvek#43 » čtv 8. pro 2016, 16:47

Fotky, odkazy, recenze sem! :D :) ...to je na tebe Antony30011

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#44 » čtv 8. pro 2016, 17:27

http://www.ebay.com/itm/121956865898?_t ... EBIDX%3AIT odkaz na puškohled
Recenzi jsem napsal přibližuje i svítí :D baterka v balení, překvapivě nevybitá. Podsvícení červený a zelený. V balení i montáž na 22 mm. Přibližovací kolečko je trošku tužší, ale dá se. Za mě spokojenost - za ty love.
Rychlonabíječů je plno http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=hk ... e&_sacat=0
Já stihl akci 2 za 500, ale doprava dalších 400. Vyjde to cca stejně jako v ČR, ale v ČR jsem je nikde nenalezl skladem, tak čekám co příjde z USA



izerS18
Příspěvky: 1257

Příspěvek#45 » sob 10. pro 2016, 16:51

Na jakou zbraň a ráži chceš kolimátor? Já kupoval na malorážku a jelikož ta nekope, můžeš koupit koupit prakticky cokoli.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 hostů