Prima zboží až z daleké Číny!!!!

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 536

Příspěvek#871 » úte 29. pro 2020, 10:27

DHL funguje relativně dobře. Bohužel potom co koupili PPL, tak na uzemí CZ část zasilek rozváží oni. Objednám dopravu DHL a jednou to dovezou oni a jednou PPL, klíč toho systému tajný :-)



cipis
Příspěvky: 2103

Příspěvek#872 » úte 29. pro 2020, 11:29

Tak u Ali a i Bang apod. je beztak to, že skladem v CZ a ono to jde z Německa. A z tama to jde jednou PPL, jednou ČP, jednou DHL ...

Co se v Německu pošle přes DHL.DE, tak nejde přes DHL.CZ, ale přes ČP.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#873 » úte 29. pro 2020, 11:37

Jezekif : třeba by mohlo pomoci :
napsat do disputu "objednal jsem (a platil?) přepravu skrz DHL, ale vy jste poslali levnějšího a pomalejsiho dopravce Česká pošta. Takto jsem neobjednal. zboží nemám. Chci 100 procent refund."



risa2000
Příspěvky: 847

Příspěvek#874 » úte 29. pro 2020, 12:16

No, hlavně, Česká pošta není DHL. Pokud sis zaplatil DHL, tak to prodejce nedodržel.

Na druhou stranu, DHL taky není leckdy výhra - účtují si pět stovek za vyřízení a proclení (které je tím pádem zaručeno ;)).



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#875 » úte 29. pro 2020, 13:01

Nemusí to být vina prodejce, i na jiných forech se řeší, že se z DHL v Chebu stává mávnutím kouzelného proutku balík ČP a lidé pak chodí do fronty, kde jim vykulená pošťačka vydává balík DHL...:D Je na prodejci, aby zatlačil na svého přepravce, protože pokud si u něj zaplatí jistou službu, nemůže jí přepravce jen tak hodit na někoho jiného... Ovšem jak moc bude prodejce ochotný se asi odvíjí od formy platby, možnosti refundace či problémů v rámci negativního hodnocení...



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#876 » úte 29. pro 2020, 13:12

Je to tym ze DHL v Nemecku vykonava sluzdy Deutsche post. To ze to je DHL neznamena hned kuriera. Pokial je dorucovacie cislo dve pismena, devat cisel a DE dorucuje to posta, pokial je to dvanast miestne cislo, je to kurier. Ale ani to nieje vyhra. Pred sviatkami som objednaval tovar z Nemecka. Za dva dni bol na Slovensku (21.12. o 12,30 hod.). Tu si ho prebrala partnerska SPS, kedze DHL zastupenie na SK nema. Zasielku doposial nemam. Na maily nereaguju a po troch zhruba hodinovych telefonatoch sa mi podarilo dovolat informatorke. Ta netusi kedy bude zasielka dorucena, vraj ked ju dorucime tak bude dorucena. A stazovat sa vraj moze podavatel a nie ja.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#877 » úte 29. pro 2020, 14:01

Vypadá to, že podle těch kódů trakeru to je jak píše MRBLUE: CT devítimístné číslo DE, mělo přijít, ale nepřišlo a zatoulalo se díky naší skvělý státní poště (nakopat je všechny do zadků). Předchozí drahá zásilka (ten stativ řešený někdy v létě) měl jen číslice a přišel tuším DPDčkem nebo kým, ale bleskově (během týdne). Každopádně zkušenost pro příště, jestli nějaké bude, že se mám vyhýbat nejen ČP, ale i DHL DE!



cipis
Příspěvky: 2103

Příspěvek#878 » úte 29. pro 2020, 15:25

DHL DE -> ČP
takto mi to přišlo už několikrát, je to, jak píše Modrý, prostě "státní" pošta v DE to předá "státní" poště v CZ

Pokud to číslo aktuálně začíná 410, a je to jen číslo, tak je to PPL, mají teď nové stránky a dokonce tam zobrazují "Čekáme na přijetí zásilky do přepravy, případně je zásilka na cestě ze zahraničí."

Pak to ještě může vést GLS, to má také dvanáct čísel, ale začíná 2.



FullSoft
Příspěvky: 40

Příspěvek#879 » stř 30. pro 2020, 18:18

Na AliExpress jsem objednal 30.11. ráno autorádio za necelých 5 tisícovek s dopravou DHL zdarma. Ještě ten den ho dopravce obdržel a vydalo se na cestu, na hranicích v Chebu to 1.12. převzala Česká pošta a 2.12. jsem ho měl doma, takže pohoda.



smates
Příspěvky: 351

Příspěvek#880 » stř 30. pro 2020, 18:23

Odkaz by nebyl?Taky premejslim ze nejake poridim.



FullSoft
Příspěvky: 40

Příspěvek#881 » ned 3. led 2021, 17:48

2 smates:

Kupoval jsem tohle, je to dělané přesně na míru místo původního do Opel Antara (pasuje i do dalších modelů Opel) a musím říct, že maximální spokojenost

https://a.aliexpress.com/_m0dD1Id

______________________
Odesláno z "founa"

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#882 » pon 4. led 2021, 21:47

Vážení disput ve výše zmiňovaném případě jsem vlastní vinou pros.dělal. Jako důvod jsem napsal "No tracking information" a prodejce dodal PrtSc ze 17track, kde jsou údaje na nichž se Česká pošta prsí jak mi to každý den zkoušeli doručovat, zároveň že to nedoručili z důvodů technických problémů na straně České pošty a na ḱonec, že zpoždění bylo zapříčiněno "vyšší mocí", že pro další informace je nutno kontaktovat ČP na telefonu a statut zásilky je "doručeno". Nebudu psát co si o té společnosti na ČP myslím! Takže jsem vlastně o "trackovacích informacích", přestože ani na stránkách ali, ani na těch DHL žádné info nebylo, neměl pravdu. Ještě jsem však nezahodil flintu do žita - zbývá mi v ruce hodnocení prodejce, takže si s ním koresponduji a uvidíme ... Zatím se zdá, že jsem ho přesvědčil o tom, že o nedoručení nelžu. Taky mi přišel do mailu dotazník jak jsem spokojen s průběhem disputu a i ten jsem se pokusil co nejvíc využít. Takže uvidíme, o dalších výsledcích budu referovat.



JakubDotPy
Příspěvky: 232

Příspěvek#883 » stř 13. led 2021, 22:52

Pořídil jsem tohle a naprostá spokojenost. Až mě ta kvalita překvapila. Všechno kvalitní kov, rozměry pasují. Očividně jedna výroba a značky pak akorát razí svoje loga.
Tactical Rifle Tail BCG Scraper AR15 M4 Bolt Cleaning Kit Carbon Removal Tool for Hunting .223 5.56 AR15 M4 Gun Accessory
https://www.aliexpress.com/item/4000205503824.html



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#884 » čtv 14. led 2021, 11:03

Ja uz vic jak mesic cekam na nekolik Ali objednavek takze to spojeni s CP je spis vyrazny zhorseni co tak pozoruju.
Trochu paradoxne ty "zbranovy" veci chodi dost rychle. Nicmene teda jsem si objednal QD ocka na picatini rail a muzu rict ze nic moc. Pisou, ze Magpul, ale ty kulicky co ma uchyt se jakoby neumi roztahnout spravne vevnitr oka a popruh pak vubec nedrzi. Pravdepodobne moc barvy na vnitrni strane toho ocka? Disputy jsem neotviral, moc prace a vysvetlovani a nikam by to nevedlo kvuli tem (doslova) par korunam.



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#885 » čtv 14. led 2021, 11:45

Ono některé věci na zbraně tam prostě není rozumné kupovat. Kupoval jsem tam třeba krytky railu takový ten žebříček ala Magpul a je to v podstatě stejné jako originál možná je ten gumoplast o něco měkčí než originál což ale nemá na funkci žádný vliv ale třeba QD popruh mám origo Magpul protože mi nestojí za to aby mi kvůli usetřeným dvěma litrům spadla flinta za 100k na beton...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Rys a 12 hostů