Aplikace pro sušení (náhodný výběr terče hlasovým pokynem)?

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#1 » úte 8. lis 2016, 17:15

Neznáte nějakou aplikaci, pro android, webovou, desktop, prostě cokoliv, která by generovala a nahlas četla náhodná čísla? Potřeboval bych, aby to dělala v náhodných intervalech v nastaveném rozsahu.
Tedy že bych si například nastavil rozsah náhodných čísel od 1 do 5 v náhodném intervalu 5 až 15 sekund. Doma bych si očísloval určité předměty, buď v hlavě, nebo nalepovacíma papírkama.

Trénink by probíhal tak, že ve chvíli, kdy aplikace vysloví náhodné číslo, snažil bych se co nejrychleji tasit, natáhnout, zamířit na daný předmět a stisknout spoušť.
Určitě bych si něco takového dokázal splácat třeba v pythonu. Jen se mi do toho plácání moc nechce, tak se ptám, jestli nevíte o něčem takovém. :-)

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#2 » úte 8. lis 2016, 17:33

Pokial na nic takeho nenarazis, hod mi SZ, napad to nie je zly. Najrychlejsie to spravim v C# pre Windowsy. Videl by som to tak ze :
a) bud zadefinujes adresar kde su zvuky na prehratie (.WAV / .MP3)
b) nadefinujes texty ktore maju byt syntetizovane ako audio cez SpeechSyntesizer
- navolis min a max interval medzi zvukmi a proste nechas behat ... stacilo by ?

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#3 » úte 8. lis 2016, 17:59

Jo, tak nějak jak to popisuješ, jsem si to představoval. Jinak mohla by to bejt jak čísla, tak třeba názvy předmětů. Spíš jsem uvažoval o zvukovejch souborech než o syntetizátoru. Ještě pár dní budu ve volnejch chvilkách pátrat a pak dám kdyžtak vědět.

Jinak možná to časem zkusim jako appku pro android. Zatím jsem pro android neprogramoval, takže by to byla konečně motivace začít. :-) Oproti desktopu by byla výhoda, že by si to člověk mohl vzít i na střelnici.

Krom té jednoduché verse mám i nápady na sofistikovanější, ale to už by asi stálo hodně úsilí, takže asi zůstanu jen u nápadu. Pro tu ostrou střelbu by třeba bylo super rozpoznání zvuku výstřelu. Appka by pak mohl měřit interval od pokynu po výstřel. :-D Fungovalo by to ale jen tehdy, kdyby člověk střílel sám, což se moc často nepoštěstí.
Předpokládám že rozpoznání cvaknutí spouště naprázdno při tréninku doma by bylo téměř nemožné.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#4 » úte 8. lis 2016, 18:41

Zavisi od toho aky mas sum na pozadi a kam si das (a aky) mikrofon ... nerealne to ale nie je.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#5 » úte 8. lis 2016, 18:43

...vypínač...váza...televize...tchýně....mise splněna!
Už se těším :)

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#6 » úte 8. lis 2016, 19:12

:-D :-D :-D

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#7 » úte 8. lis 2016, 21:55

Prvy prototyp mam (pouziva MS Speech Synthesizer) - cita to v anglictine, je to pekne zrozumitelne. Zajtra prihodim podoporu prehravania vlastnych zvukovych suborov.

Zatial ma napadli parametre :
- MinimalFixedDelay = minimalny cas medzi zvukmi (aby bolo mozne napr. odlozit zbran do puzdra)
- MinimalTime / MaximalTime = interval v ktorom bude vygenerovany cas pauzy pred dalsim zvukom

Inak casom by sa dalo dohodit dalsia varianta co generuje terce na obrazovku - ktore po preddefinovanych X sekundach zmiznu.

Momentalne .Net 4.5.2, mozem to zhodit na 4.0 - to snad uz ma kazdy.
Napady / komentare ?



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#8 » úte 8. lis 2016, 22:21

Zajímavý nápad. Terče na různých místech obrazovky též dobré. Akorát se člověk nesmí zapomenout a prostřelit notebook:)

Pěkně má vyřešené časování program Splits pro Android. Nahraje prostě wav a změnou parametrů se dá zpětně ovlivnit počet detekovaných výstřelů. Fungovalo to i na cvaknutí spouští na prázdno, když se poladila citlivost.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#9 » úte 8. lis 2016, 22:32

Ten napad s tercami nie je moj - tak 2 roky dozadu som o tom pocul od cloveka tu z fora. Ale (mimo detekcie "spravneho" zvuku co treba poladit) su to vsetko trivialne veci, takze pre windowsy nemam problem to zbuchat. A kedze som si akurat kupil windowsovsky telefon, je to vhodna prilezitost to vyskusat :D.

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#10 » úte 8. lis 2016, 22:44

Terče na obrazovce zajímavý nápad. Ale varianta s pouhejma číslama/ názvama, také užitečná. Přeci jen, obrazovka je poměrně malý prostor. Varianta s předmětama může člověka nutit otáčet se, chodit atd. Každopádně dobrá rychlost, dnes večer jsem přišel s nápadem a už máš první versi. :)



ppindian
Příspěvky: 276

Příspěvek#11 » stř 9. lis 2016, 07:47

Kompletně boží nápad. Klíďo to pošlete do světa jako placené.



pesi
Příspěvky: 305

Příspěvek#12 » stř 9. lis 2016, 10:59

mam toto: http://appcrawlr.com/ios/dry-fire-trainer. Ale priznam se, ze moc casto netrenuju :)

edit: Ale teď koukám, že už není v Apple Storu. Ale je tam par jiných, podobných aplikací.



ravo001
Příspěvky: 162

Příspěvek#13 » stř 9. lis 2016, 14:36

pecka nápad, a verzi pro Windows Phone 10 bych MEGAocenil :)

btw. jaký používáte timer na windows phonu?

Uživatelský avatar
Pepino
Příspěvky: 66

Příspěvek#14 » stř 9. lis 2016, 15:03

Me by se hodilo pro zmenu pro android neco co umi v nahodnych intervalech pipnout a zmerit cas do vystrelu, nebo cvaknuti spouste naprazdno.

Odesláno z mého GT-I9195I pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#15 » stř 9. lis 2016, 17:10

Několik náhodných timerů pro android jsem našel. Náhodnou volbu cíle nebo detekci cvaknutí ale zatim ne. Předpokládám ale, že detekce cvaknutí by musela obsahovat nahrání zvuku daného modelu pistole. Rozpoznat cvaknutí jakékoliv pistole by asi bylo poměrně komplikované.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů