Jak policie (statni/mestska) nosi zbrane



Pavluso
Příspěvky: 213

Příspěvek#61 » úte 3. led 2017, 19:32

CHip : skvěle napsáno, bohužel :( :( :( Asi taky dlouhá služba co ;)



venou83
Příspěvky: 8

Příspěvek#62 » úte 3. led 2017, 21:53

Stát má takovou policii, jakou si zaplatí.



kiv61
Příspěvky: 578

Příspěvek#63 » úte 3. led 2017, 23:36

Chip:
Mno nevím, ale pokud zde je policistů na počet obyvatel nejvíce z celé EU nebyla by cesta jich polovinu vyházet a těm zbylým (kvalitním) onu polovinu přidat? Jenže to se té druhé "polovině" asi nebude moc líbit, že? .. :twisted:

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#64 » stř 4. led 2017, 08:07

Pokud se dobře pamatuju, tak někdy v 90tých se říkalo (podle nějaké studie), že ideální počet by byl kolem 50-60tis., teď máme kolem 40tis. a mělo by jich být méně?



Apep
Příspěvky: 93

Příspěvek#65 » stř 4. led 2017, 08:45

kiv61:
Já žádný takový průzkum neviděl ale furt o něm jen slyším. Je třeba si taky uvědomit, že naše policie vykonává také agendy, které v jiných státech vykonávají jiné organizace nespadající pod policii, např. ochrana ústavních činitelů, práce krim. techniků, některé činnosti cizinecké policie.
Navíc proti pachateli můžou u nás zakročit i celníci,vojenští policisté nebo GIBS, mají na to skoro stejná práva a povinnosti jako policisté. Jen k takovým případům nevyjíždí a primárně je nevyhledávají jako PČR. Tedy osob u nás mající tyhle "policejní pravomoce" je mnohem víc (neplést s policejními orgány v rámci tř.)
Jinak souhlas s Chipem.

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#66 » stř 4. led 2017, 15:17

Chip: už jsem se na to ptal několikrát, ale nikdy jsem nedostal jasnou odpověď (ani od policistů). Zkusím to ještě jednou tady: proč tedy myslíš (event. kdokoliv jiný), že lidi chodí k PČR/MP? Proč raději nejdou dělat něco, za co by měli +/- stejnou odměnu při lepší pracovní době a menším riziku? Že by to všichni byli jen těžcí srdcaři?



Luboš16
Příspěvky: 111

Příspěvek#67 » stř 4. led 2017, 18:02

Co koho vede k nástupu k Policii ČR nevím, ale jednoznačně si troufám tvrdit, že pokud někdo není alespoň trochu srdcař, tak tuhle práci dlouho dělat nedokáže a vidina doživotní renty, která je zde zmiňována na to nemá žádný vliv. Koho ta práce nechytne, tak odejde, vídám to dost často, kolikrát noví kolegové odcházejí do půl roku od svého přijetí, každý prostě nemá povahu snášet urážky, ponižování, stýkat se se spodinou společnosti, feťáky, kteří jsou prolezlí infekčními nemocemi, ohledávat rozkládající se mrtvoly a další nechutnosti a při tom všem být nestranný profesionál nad věcí a stále očekávat neočekávané. Přijde mi, že spousta z Vás srovnává práci policistů s filmovými představiteli policistů v zahraničních a i tuzemských seriálech, skutečnost je ale dost jiná, jediný seriál, který se blíží skutečnosti, jsou Případy prvního oddělení a ani zde není zobrazeno vše, kdyby zde byla zobrazena ta veškerá administrativa v policii, tak by to bylo pro diváky neskutečně nudné. Takže mé shrnutí je, že každý na ulici sloužící policista musí být svým způsobem srdcař. Na úvodních obrázcích je sice vidět, že samopal není nesen ve správné poloze, ale ruku na srdce, když budete v nouzi tak budete rádi, když na místě bude jakýkoliv policista. Věřte, že i ten, jak zde někdo napsal Švejkův bratranec a mamina, musejí mít tuhle práci svým způsobem rádi, jinak by to nedělali, jenom pro peníze se tahle práce dělat prostě nedá. PS: Jsem 50+ a na ulici sloužím přes 30 let, svoji práci zvládám a přes to, že na ni kolikrát nadávám, nedokážu odejít,buď jsem bl..j, nebo srdcař a možná obojí



Tyrfing
Příspěvky: 197

Příspěvek#68 » stř 4. led 2017, 18:13

P.V. píše:Pokud se dobře pamatuju, tak někdy v 90tých se říkalo (podle nějaké studie), že ideální počet by byl kolem 50-60tis., teď máme kolem 40tis. a mělo by jich být méně?


A nebylo to nahodou v te casti devadesatek, kdy jsme meli stat trosku vetsi nez dnes?

A pripomnelo mi to jiny vyrok take jeste z minuleho stoleti, ale uz to bylo na internetovem diskusnim serveru: "Ceska policie je ta nejlepsi, jakou si muzete ve stredni Evrope koupit." ;)

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#69 » stř 4. led 2017, 18:35

Nebylo.



robokop
Příspěvky: 198

Příspěvek#70 » stř 4. led 2017, 18:47

hackerjack píše:Cítili byste se bezpečnějí s těmito německými policistkami z Kolína, co na veřejnosti nosí automaty pro jistotu úplně bez zásobníku:
http://bc01.rp-online.de/polopoly_fs/1.6483171.1482423807!image/2737274333.jpg_gen/derivatives/d950x950/2737274333.jpg
???
Článek k tomu (německy): http://www.rp-online.de/nrw/staedte/koeln/weihnachtsmarkt-2016-in-koeln-polizistinnen-tragen-waffen-ohne-magazine-aid-1.6483034


No, Němci jsou v současné době dost bojácným národem (myšleno aby náhodou někomu neublížili), doufejme, že ty magaziny mají aspoň v těch somradlech.

A mimochodem, ti naši dva experti (Švejk a mamina) - je úplně jedno, jak vypadají, ovšem ve způsobu nošení zbraně je náš Švejk kvalitativně několik koňských délek za německými slečnami. A podle tohoto - bych měl strach, kdyby měl někdo takový na mou ochranu spustit palbu.



beda
Příspěvky: 236

Příspěvek#71 » stř 4. led 2017, 19:03

to že někdo zvládá pořadové cvičení není záruka toho že umí ovládat zbraň
to že hlídkuje na veřejnosti a nedá si do zbraně zásobník něco o ovládaní zbraně taky vypovídá.
já bych měl strach z obou (pokud by teda ta německá slečna někde ten zásobník našla)



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#72 » stř 4. led 2017, 19:29

No s těma zásobníkama mimo zbraň u německých policistek - nelze vyloučit, že to dostaly příkazem z velení. Aby pohled na nabitou zbraň náhodou nezpůsobil psychickou újmu nějakému migrantovi.



beda
Příspěvky: 236

Příspěvek#73 » stř 4. led 2017, 19:52

no jejich nařízený tvrdí, že měli mít zbraně připravené k použití
http://www.denik.cz/ze_sveta/policie-v- ... 61222.html



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#74 » stř 4. led 2017, 21:14

Áááááha, tak to byla zřejmě chyba v Matrixu ;)



janpolasek
Příspěvky: 120

Příspěvek#75 » stř 4. led 2017, 23:43

Ja znam chlapa, co je maly a tlusty a starsi, a na zavodech nas spoustu mladych a vysokych porazi rozdilem tridy. Takze podle vzhledu bych na schopnosti az tak neusuzoval

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Scofield a 10 hostů