Jak policie (statni/mestska) nosi zbrane



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#31 » pát 30. pro 2016, 21:38

aha, jasne http://zpravy.idnes.cz/unos-letadla-pra ... domaci_pku ;-) Bud to bude fraska jako vcera akcena Karlaku nebo prusvih, predpokladam...



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#32 » pát 30. pro 2016, 21:46

Tak to můžeme bejt v klidu, když tam je to dvoučlenný komando. To zvládnou ;)
(trocha černého humoru)

Uživatelský avatar
Marcurba
Příspěvky: 406

Příspěvek#33 » pát 30. pro 2016, 22:06

JOjo, pokud tam u toho byli ti dva, tak to asi vyřešili bleskově ... stačilo se pootočit o 90 stupňů a zmáčknout spoušť... :)



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#34 » pát 30. pro 2016, 22:09

Tak asi nic, vyreseno, stejne jsme skvela bezpecna zeme :thumbup:



Prcek
Příspěvky: 295

Příspěvek#35 » sob 31. pro 2016, 09:57

Říkal jsem si, jestli se Coffee ozveš k letišti ;)
Ale jinak je paráda, kam se diskuse posunula od pár fotek...až z ZVS, to je ta naše úžasná česká kreativita :lol: Tož něco přidám k "tématu". Vojnu jsem zažil a bylo to "fajn". Myslím, že z kosy jsem vystřelil asi 10x, jinak ... 4 měsíce v "péešce" (pro mladší poddůstojnická škola) pochodování, pak velitel hlídky na letišti, kdy se mi vojíni vraceli z hlídky na letišti opilí (někteří měli domov za dráhou...), bez zbraně (jsem ji zapomněl doma), nataženo, odjištěno (se bojím), kdy jsme maskovali ocel.rám dveří, prostřelený SA58, jedním inteligentem. Pak jsem byl taky týden v nemocnici, protože si mě "půjčil" jeden boxer, pár dnů v base za neuposlechnutí rozkazu, chvíli u soudu jako svědek proti boxerovi. Půl roku jsem strávil v nevytopeném pokoji v zimě, netopilo se prostě (letiště Přerov). Občas jsem žil (1990 !!!) z cibule, chleba a toho, co mi poslali z domova... jo, paráda :-) :P Ale 2-3 měsíce intenzivní přípravy by dneska mnoha lidem prospěly, to určitě a sám bych do toho šel klidně i teď. První pomoc, střelba, přežití v přírodě, bezva, to beru ;) Soráč za trochu OTP a hezkýho silvestra všem, ať nám to střílí a nikdo z EU nám nic nebere :mrgreen:

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#36 » sob 31. pro 2016, 14:56

Normální útvary policie tedy namají pravidelné fyzické testy? Mají alespoň nějaké pravidelné zkoušky ze střelby, když někteří politici navrhovali, aby i civilisté podstupovali pravidelné přezkoušení, pokud bude schválana novela ústavního zákona zaručující civilistům držení a nošení zbraní?



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#37 » sob 31. pro 2016, 15:35

Každoroční přezkoušení ze střeleb se samozřejmě dělá. ( Je odstupňováno podle vykonávané práce) Je to kombinace tri cvičení praktické a mířené střelby z různých vzdálenosti a poloh na čas. Jinak probíhají pravidelně ostré strelby. ( Zjednodušeně řečeno, běžné uniformy minimálně 8 x ročně 50 nábojů + 100 nábojů MP 5, SKPV většinou 4 ročně x 50 nábojů, speciální útvary samozřejmě daleko víc) Je to málo ale výrazně více než kolik se střílí v ostatních evropských zemích)

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#38 » sob 31. pro 2016, 17:05

Chip: A co se vlastně stane, když policista neprojde přezkoušenim? Dočasné postavení mimo službu?



cmd_
Příspěvky: 182

Příspěvek#39 » sob 31. pro 2016, 18:55

Chip: Kolik se tak střílí v " ostatních evropských zemích"? Jsem sice jen zelenáč, ale když nedám aspoň jednou měsíčně minimálně tak 80 ( no, v postatě vždycky jsou z toho dvě krabičky), tak mi příště přijde, že do značné míry začínám znovu, i když nájezd je samozřejmě rychlejší. Uznávám, že když to tak člověk dělá roky, tak to možná stačí, ale výrazně méně než těch 8x50 za rok, to bych se skoro bál, že si ublížím.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4566

Příspěvek#40 » sob 31. pro 2016, 19:46

oldlameland : Záleží, pochopitelně, o jaký útvar jde a na nadřízeném policisty jak bude situaci řešit.



hackerjack
Příspěvky: 357

Příspěvek#41 » sob 31. pro 2016, 21:26

Cítili byste se bezpečnějí s těmito německými policistkami z Kolína, co na veřejnosti nosí automaty pro jistotu úplně bez zásobníku:
http://bc01.rp-online.de/polopoly_fs/1.6483171.1482423807!image/2737274333.jpg_gen/derivatives/d950x950/2737274333.jpg
???
Článek k tomu (německy): http://www.rp-online.de/nrw/staedte/koeln/weihnachtsmarkt-2016-in-koeln-polizistinnen-tragen-waffen-ohne-magazine-aid-1.6483034

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#42 » pon 2. led 2017, 11:11

Mě až udivuje, jak si někteří myslí, že sežrali všechnu moudrost jen, že udělali zbroják a chodí na střelnici. Pak potkají ženskou a chlapa v uniformě a hned začnou vynášet nějaké svoje soudy, jak ti dotyční jsou k ničemu. Není to tak dávno, co se tady zase někomu nelíbilo, že se policajt co nese dlouhou v metru usmívá.
Nejlepší je že to co je vidět, se stejně dělá jen pro oko veřejnosti.

Uživatelský avatar
Kalič
Příspěvky: 304

Příspěvek#43 » pon 2. led 2017, 17:33

Myslíš, že ty dvě trdla z Kolína ukazují veřejnosti tu správnou připravenost tím, že pózují bez zásobníků ve služebních MP5? To, že má někdo na sobě uniformu neznamená, že je díky ní neomylný.



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#44 » pon 2. led 2017, 18:59

wigum píše:Mě až udivuje, jak si někteří myslí, že sežrali všechnu moudrost jen, že udělali zbroják a chodí na střelnici.

Možná je to tím, že právě na rozdíl od spousty těch ženských a chlapů v uniformě, mají ten zbroják a chodí na střelnici ;)
A pokud to nejsou ovčani adorující všemocný stát, ví, že pokud někde dojde k průseru, policie v drtivé většině přijede obkreslit mrtvoly.
Tím se opravdu nechci dotknout dobrých policajtů jejichž práce si vážím (to tady chci zdůraznit), ale prostě nemůžou být všude.
Fotky které se kritizují, nejsou o těch policajtech, je to spíš ukázka neschopnosti vedení policie nebo politiků, alespoň věrohodně nakamuflovat bezpečnostní opatření. Anebo dělání blbců z lidí, že je vše pod kontrolou (ale ono není). V takovém případě by ale stačilo angažovat kompars a navlíct uniformu třeba na našeho hlídače z Lidlu. Má knír jako rytíř a kdyby jen někde postával se znehodnoceným SA58, tak by nikdo ani nepoznal že mu dělá problém překulhat parkoviště :twisted:

Uživatelský avatar
pedro!
Příspěvky: 331

Příspěvek#45 » pon 2. led 2017, 19:06

:), a víš jistě, že ta dvojice nebyla kompars? ;))

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů