Kdy jste začali nosit zbraň?



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#61 » čtv 12. led 2017, 21:36

Co tě v nošení omezuje? Práce?



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#62 » pát 13. led 2017, 02:02

V práci to máme zakázáno interním předpisem (někteří to ignorují, ale já mám ve zvyku doržovat pravidla) a několikrát týdně chodím cvičit, tj nemohu nechat zbraň bez dozoru v šatně a na těle ji mít nemůžu...

Uživatelský avatar
seton
Příspěvky: 273
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#63 » ned 15. led 2017, 00:02

jhora píše:Chápu, myslím si že je to naprosto platný pohled. Přesto budu možná až přehnaně opatrný. Jednak mi vážně vadí představa, že bych mohl být neopatrností něco způsobit - a sebejistota v téhle oblasti se získává drillem. Nechci tím říct že budu nosit až za sto let, ale prostě si tak půl roku počkám, než začnu nosit nenadrcnutou zbraň - a pak tomu zase dám nějaký čas než začnu nosit nabitou.

Nezmínil jsem docela důležitý důvod, proč takhle disproporčně preferuju opatrnost - když na to přijde, mám talent se z konfliktů vykecat, docela dobře se dokážu ubránit "rukama", a nepohybuju se v rizikových oblastech (naopak obvykle jsem v místech, kde je nošení zakázáno, byť třeba jen formálně).


koukni třeba sem, to byla ale blbost nemít náboj v komoře.
https://www.youtube.com/watch?v=UrUXBqWZ6wk
vlastně pokud nosíš zbraň, měj ji rovnou nakoplou, nikdy nevíš jestli si s tebou nezahraje tvé okolí tak, že zbraň vytáhneš, ale než ji natáhneš, někdo se tě chytne a už nenatáhneš, tady to naštěstí dopadlo dobře.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#64 » ned 15. led 2017, 00:53

Nenataženou zbraň nebudu nosit s tím, že bych se s ní opravdu chtěl bránit, toho zpoždění jsem si samozřejmě vědom. Spíš abych si nejdřív navykl že tam je a a byl v klidu, že není nadrcnutá a nedostatečný návyk není takový risk.

Stejně si časem hodlám udělat nějaké ty kurzy obranné střelby, protože si myslím že ze střelnice na sebeobranu připravený moc nebudu. Přeci jen papírový terč se mě nesnaží zabít, zatímco do něj dělám dírky :)



murdoch
Příspěvky: 75

Příspěvek#65 » pon 16. led 2017, 11:06

Bez náboje v komoře je to furt lepší, než nemít vůbec nic. Já jsem z toho ze začátku taky byl nervózní, nejdřív jsem chvíli tak nosil, pak jsem přešel k náboji v komoře, ale zajišťoval jsem to pojistkou (CZ50), no a nakonec jsem se na tu pojistku vykašlal...
Ale musím říct, že rozhodně upřednostňuju mít náboj v komoře a odjištěno, teď už to nijak nedělám. Když by se něco stalo, nemusím přemejšlet, jestli mám natahovat nebo ne, nemusím hrabat po pojistce, když už to budu muset vytáhnout, stačí už jen mačkat...



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#66 » pon 16. led 2017, 11:23

Já plánuju na nošení XDM (pokud mi sedne do ruky), kde tohle pro mě vyřeší plastová pojistka. Nicméně souhlasím a dodávám, že přesně tenhle postup mi vyhovuje a tohle mám v plánu.



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#67 » pon 16. led 2017, 15:59

Všechno je to jen o strachu... Není důvod nemít nadrcnuto, pokud u manipulace se zbraní přemýšlíte... Kdo nepřemýšlí, picne se stejně dobře na střelnici, jako v gauči doma... Když nosíš jak se má, tak ta pistole nevystřelí... Když s ní budeš manipulovat před odchodem/po příchodu jak se má, taky nevystřelí... Venku na ulici s ní manipulovat nebudeš, protože krom zákonem daných možností nemáš moc jak, takže není co řešit... Pokud je ostych, tak lepší než střílet tisíce ran(to ti bezpečné návyky do hlavy nahnat vůbec nemusí-což neznamená, že se nemá střelba trénovat), je koupit si cvičný náboj a pilovat nadrcnutí-vybití zbraně, vkládání do pouzdra a vyndavání z něj... Není na to potřeba půlrok, průměrný jedinec ty základy pochopí rychle, blbec si ublíží kdykoli...;-) Jde to pochopitelně i s ostrým, záleží na nátuře každého...



murdoch
Příspěvky: 75

Příspěvek#68 » úte 17. led 2017, 09:40

Tak já jsem si nechtěně prásknul dvakrát a to pokaždé s revolverem - poprvé s poplašňákem, když mi bylo asi patnáct u rodičů v obýváku (z toho plyne poučení nespouštět dolů kohout jen přes jeden palec, když máte ruce umaštěný od brambůrků) a podruhé s perkusní .44 na střelnici cca v 18 - a z toho plyne poučení, že SA revolver má s nataženým kohoutem fakt malej odpor spouště (málem jsem se střelil do nohy).
A pak, že je revolver bezpečnější... Když se chovám jako debil, nepomůže mi nic.



Lukass_m
Příspěvky: 33

Příspěvek#69 » úte 27. čer 2017, 22:18

Zdravím,
hezký téma, za mě osobně srovnání s řidičákem ... kdo má papíry ať jezdí o prvního dne, rada každého staršího řidiče(dle mého názoru dobrá)... s nošením: když můžeš řídit auto, proč nenosit.



mihlit
Příspěvky: 424

Příspěvek#70 » úte 27. čer 2017, 23:04

To zrovna moc nesedí. Řízení se od získání řidičáku zapomíná, protože jiná praxe není. Odkládáním a omezením praxe se stav jen zhorší. Nošení zbraně je vyšší level, než jen vzít ji na střelnici a zkusit se trefit do nehybného terče na pár metrů bez stresu. Takže když již přirovnání, bylo by to jako s čerstvým řidičákem jít na závody.



Lukass_m
Příspěvky: 33

Příspěvek#71 » úte 27. čer 2017, 23:14

To si nemyslím, dnes je to na silnicích jak na závodech, praxe dělá mistra... střelba to samé,ale řídit a střílet by měl naučit každý (ne hned najednou)



ggrandcz
Příspěvky: 146

Příspěvek#72 » stř 28. čer 2017, 05:28

Hmm, dát zbraň do pouzdra za opasek a celý den ji tam nechat a večer ji dát do šuplíku/trezoru, to je brutální závodění...

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#73 » stř 28. čer 2017, 05:48

Sry, ale nošení zbraně je jen vnitřní problém v hlavě držitele. Bezpečnou manipulaci snad musíte u zkoušek předvést a víc k tomu netřeba. Použití nošené zbraně je už jiná otázka.



mihlit
Příspěvky: 424

Příspěvek#74 » stř 28. čer 2017, 06:47

Představa, že kdo prošel zkouškou, tak vše umí, je asi stejná, že kdo dostal řidičák, tak umí dobře řídit. Asi máte zbroják dlouho, tak vám to už nepřijde. Většina těch lidí má za sebou jeden kurz nebo přípravu od kámoše. Pak projdou zkouškou, kde u některých je to i o štěstí (zrovna měli nervy ok a komisař je ničím nevyvedl z míry). Teprve pak vyřizují papíry. Měsíc si počkají, dojdou do obchodu, koupí zbraň, pouzdro a pak by to začali nosit. Mě to tedy ideální stav nepřijde. Když na střelnici vedle mě střílí někdo s čerstvým zbrojákem nebo si ode mě v rámci uvažování o koupi pistole něco půjčí na vyzkoušení, často je jim potřeba "osvěžit paměť" v bezpečné manipulaci. Když někdo bude nosit zbraň a manipulovat s nabitou, tak by měl mít již zažité návyky víc, než z jednoho kurzu. Měl by zmizet ten adrenalin z toho, že manipuluje s reálnou nabitou zbraní a stisk spouště je jediná věc, co brání, aby mu to vystřelilo. (Pokud jej na začátku nemá a respekt před zbraní chybí, je to ta horší varianta.) Proto si myslím, že získat papíry, koupit zbraň a od prvního dne nosit, není nejlepší varianta.

Uživatelský avatar
Snake.360
Příspěvky: 66

Příspěvek#75 » stř 28. čer 2017, 16:38

Já jsem začal nosit zbraň asi 2 měsíce od koupě. Nejdříve bez náboje v komoře, jak už někdo psal je to hlavně v hlavě, že už nesu nabitou zbraň. Po absolvování kurzu obranné střelby už náboj v komoře a spuštěný kohout.
Přirovnání s autem víceméně souhlas, taky se nebudete dívat na auto v garáži a říkat si jaké to je.
Kdo není trouba tak mu to nevystřelí. :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů